Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:33 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

prośba o pomoc

porozmawiajmy

Postprzez duszyczka » Pn maja 18, 2009 6:46 am

Aso podałaś cytat Hbr 6(24) gdzie to jest?
duszyczka
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt lut 17, 2009 7:38 am
Lokalizacja: woj.przemyskie

Postprzez asa » Pn maja 18, 2009 8:23 am

oczywiscie 9, a nie 6
przepraszam duszyczko, dzieki za zauwazenie błędu

http://www.biblia.info.pl/biblia.php
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez duszyczka » Wt maja 19, 2009 8:40 am

Trudna sprawa z tą komunią przydałoby się pogadać z księdzem jak to właściwie jest wg KrK bo może ja to odbieram inaczej niż mi przekazują, dla mnie w czasie mszy nie jest dokonywana ofiara ale pamiątka tej ofiary, czy jest tu jakiś ksiądz?
duszyczka
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt lut 17, 2009 7:38 am
Lokalizacja: woj.przemyskie

Postprzez hungry » Wt maja 19, 2009 9:10 am

duszyczka czy musisz po 3 razy wysyłać swojego posta? Wykasowałem dwa poprzednie.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez duszyczka » Wt maja 19, 2009 10:23 am

Dzięki bo miałam problem z wysłaniem i całą stroną po prostu nie otrzymałam potwierdzenia ,że post został wysłany. Przepraszam
duszyczka
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt lut 17, 2009 7:38 am
Lokalizacja: woj.przemyskie

Postprzez Robertamigo » Wt maja 19, 2009 2:05 pm

duszyczka napisał(a):dla mnie w czasie mszy nie jest dokonywana ofiara ale pamiątka tej ofiary,


329,(948,1751),Kanon 1,str.416:
"Jeśli ktoś twierdzi, że we Mszy św. nie składa się Bogu prawdziwej i właściwej ofiary albo, że składanie ofiary nie jest niczym innym, jak podawaniem nam Chrystusa do spożycia - niech będzie wyłączony ze społeczności wiernych."

Pius XII: Encyklika "Mediator Dei et hominum" (1947)
"Ofiara ołtarza nie jest samym i prostym przypomnieniem cierpień i śmierci Jezusa Chrystusa, ale prawdziwą i właściwą ofiarą, w której Najwyższy Kapłan czyni to, co uczynił na krzyżu, składają samego siebie jako miły dar Wiekuistemu Ojcu."

Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez Krystjan » N paź 04, 2009 4:16 pm

To jak to w końcu jest z Ciałem i Krwią Chrystusa? bo nie bardzo rozumiem.

Katolicy spożywają hostię jako Ciało Chrystusa, a co z Krwią, gdzie wino?
Będąc u zielonoświątkowców byłem świadkiem wieczerzy z chlebem i winem ale już nie wiem czy to spożywali jako Ciało i Krew czy tylko jako pamiątkę

W Biblii jest tak napisane
Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: «To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!» Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: «Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana.

Czyli spożywane podczas wieczerzy u zielonoświątkowców chleb i wino są tylko pamiątką czy Ciałem i Krwią i jednocześnie pamiątką, a Hostia w kk to Ciało?
Krystjan
 
Posty: 28
Dołączył(a): So paź 03, 2009 6:23 pm

Postprzez merkaba » Wt maja 17, 2011 9:25 am

jest wino i ksiądz wypija

cuda eucharystyczne potwierdzają ze opłatek hostia
to ciało i krew
szatanisci i niektórzy ludzi potrafią odróżnić
hostie konsekrowana od zwykłego opłatka

sa terz ludzie co żyli tylko hostia konsekrowaną np Marta Robin przez 50 lat nic nie jadła i nie piła tylko hostia sie żywiła
i to raz w tygodniu
merkaba
Użytkownik
 
Posty: 42
Dołączył(a): Pn maja 16, 2011 7:24 pm

Postprzez admin » Wt maja 17, 2011 11:30 am

(24) Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych.

Ew. Mateusza 24:24,

Coś w tym jest.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez merkaba » Wt maja 17, 2011 12:35 pm

Albowiem powstaną fałszywi Chrystusowie, i fałszywi prorocy, i czynić będą znamiona wielkie i cuda,

(Ew. Mateusza 24:1-51, Biblia Gdańska





Mr 16:17-18:
17. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą;
18. węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie.
(BT)

Mr 9:38-40:
38. Wtedy Jan rzekł do Niego: Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził z nami.
39. Lecz Jezus odrzekł: Nie zabraniajcie mu, bo nikt, kto czyni cuda w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie.
40. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami.
(BT)


więc po co Jezus to powiedział
po owocach poznacie ich
Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce


Pan Jezus nadal, prawie każdego dnia, pojawia się na ziemi w znakach i cudach, które często czyni przez swoich wybrańców. To o nich Pan Jezus powiedział "poznacie ich po ich owocach" (Mt 7, 20). Ci, którzy są niezwykle blisko Jezusa, są narzędziami w Jego rękach i mogą być wykorzystani tak, jak Pan Bóg sam sobie życzy. Ojciec Pio był jednym z tych przydatnych narzędzi w rękach Boga. W swoich Listach sam nazywa siebie "zabawką Dzieciątka Jezus", co oznacza, iż obumiera dla siebie całkowicie, aby dać się prowadzić Duchowi Świętemu.

"Kochaj bliźniego jak siebie samego, musi być interpretowane - pisze Edyta Stein - bez zastrzeżeń i bez redukowania do minimum. Naszym bliźnim nie jest ten, którego wybieramy, aby nim był, lecz każdy, bez wyjątku.
merkaba
Użytkownik
 
Posty: 42
Dołączył(a): Pn maja 16, 2011 7:24 pm

Postprzez hungry » Wt maja 17, 2011 12:49 pm

merkaba napisał(a):więc po co Jezus to powiedział
po owocach poznacie ich
Poznacie ich po ich owocach.

No właśnie po owocach takich jak np. w historii kiedy to można było by być spalonym na stosie za niewiarę w transsubstancję która jest niebiblijna. Bo Jezus mówił jedynie i aż o spożywaniu wieczerzy Pańskiej (hrb. wieczerzę pesach) na jego pamiątkę aby rozgłaszać przy tym jego śmierć i zmartwychwstanie...
Kiedyś można było być spalonym a dziś wyzywanym od heretyków... (mi ta druga opcja się już doświadczyła ;) )
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez merkaba » Wt maja 17, 2011 2:12 pm

to nie sa owoce

to jest wiara
O jakie dobre owoce chodzi? Odpowiedź daje św. Jakub, charakteryzując Mądrość, którą człowiek otrzymuje «z góry», od Boga: «Mądrość zaś zstępująca z góry jest przede wszystkim czysta, dalej, skłonna do zgody, ustępliwa, posłuszna, pełna miłosierdzia i dobrych owoców, wolna od względów ludzkich i obłudy. Owoc zaś sprawiedliwości sieją w pokoju ci, którzy zaprowadzają pokój.» (Jk 3,17-18)
Również św. Paweł podaje, jakie owoce pojawiają się w człowieku wskutek autentycznego kontaktu z Duchem Świętym: «Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie...» (Ga 5,22-23).PYCHA OWOCEM DZIAŁANIA SZATANA
Szatan oraz jego dzieła – a więc i fałszywe objawienia – nie przynoszą dobrych owoców w postaci trwałych i autentycznych nawróceń. Zwodziciel skłania ulegające mu osoby do tego, co jest charakterystyczne dla niego samego: do pychy, do odczuwania wyjątkowości własnej osoby, do wynoszenia się i pogardzania innymi.
Już w raju szatan, kusząc Ewę, zastawił na nią pułapkę pychy: «Na pewno nie umrzecie! Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło.» (Rdz 3,4-5)
Pycha, wynoszenie się ponad innych, nienawiść, agresja nie są dobrymi owocami. Takie owoce nie płyną z obcowania z Bogiem


Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim (Jn 6:53-56).
merkaba
Użytkownik
 
Posty: 42
Dołączył(a): Pn maja 16, 2011 7:24 pm

Postprzez Jafet » Wt maja 17, 2011 2:47 pm

Pewnie po takich owocach: " Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie" (Gal. 5:22,23).
Jafet
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pt mar 18, 2011 5:40 pm

Poprzednia strona

Powrót do Ewangelizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron