Teraz jest Wt kwi 16, 2024 8:53 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Nie ma zboru.

porozmawiajmy

Re: Nie ma zboru.

Postprzez Dzidek » Wt sie 05, 2008 6:20 am

Agnostykowski napisał(a):W mojej miejscowości nie ma zborów chrześcijańskich a ja chciałbym żyć po chrześcijańsku.
Zacząłem czytać Biblię i trochę się modlę...
Czy muszę uczęszczać na zebrania/nabożeństwa i należeć do jakiejś grupy lub zboru,aby być chrześcijaninem?
Czy chrztu może udzielić każdy chrześcijanin czy specjalnie do tego upoważniona osoba?
Proszę o pomoc!

By być chrześcijaninem nie musisz chodzić do zboru. Chrześcijanami stajemy się przez wiarę w Jezusa Chrystusa. Jeśli wierzysz i masz pewność, że Bóg przebaczył Ci Twoje grzechy ze względu na to, co uczynił Jezus - to jesteś chrześcijaninem.
Inna sprawa, by żyć po chrześcijańsku - jak to określiłeś - dobrze jest być w społeczności innych wierzących ludzi.

Chrztu może Ci - moim zdaniem - udzielić każdy chrześcijanin.
Dzidek
Aktywny
 
Posty: 175
Dołączył(a): Cz cze 14, 2007 12:58 pm

Postprzez admin » Wt sie 05, 2008 8:43 am

Oczywiście chrzest rozumiemy tak jak uczy Biblia a nie zwyczaje ludowe.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez frad » Pt sie 15, 2008 1:44 pm

Bardzo wazne jest by zrobic to co opisuje Rzymian 10:9-10 i 13 (polecam tez Rzymian 3:23) - wtedy mozna byc pewnym przebaczenia grzechow. Mozna tez poszukac kosciola w poblizu, dobry spis jest na stronie KBwCh, nie moge tu chyba podac linka powiem wiec ze trzeba dodac kropke i pl :-)

Ci z pobliskiego kosciola moze pomoga znalezc kogos mieszkajacego niedaleko - moze stworzycie grupe domowa?
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez Magda_77 » Pt sie 15, 2008 2:44 pm

2 kor 5,17; też ważny no i cały list do Rzymian na początek i ewangelia św.Jana rozdział 3.Poza tym cała Biblia :D

Myślę,że bez zboru jest ciężko sama tego doświadczałam,długo,wiec będę się modlić,abyś znalazł ludzi wierzących gdzieś w pobliżu.Ja też mieszkam w małym miasteczku,do zboru w którym się nawróciłam mam 100km. Na szczęście u nas jest jeden zbór,do którego od niedawna chodzę.
Magda_77
Użytkownik
 
Posty: 53
Dołączył(a): Pt gru 07, 2007 7:52 pm

Postprzez admin » So sie 16, 2008 1:27 pm

Chrzest to uroczystosc rodzinna. Wspanialem wydarzenia dla kosciola do ktorego sie przylaczamy. Idz do jakiegos kosciola i przylacz sie do niego i popros o chrzest.

Nie zyjemy na odludziu. Jakis kosciol sie znajdzie w okolicy.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez hungry » Wt sie 19, 2008 8:29 am

Witaj Agnostykowski. No szkoda że jesteś wiec sam tam w swojej wierze. Ale nic straconego jeszcze ponieważ możesz się dzielić tym co się dowiedziałeś o Jezusie z Biblii z innymi których spotykasz w życiu w realu. Nie będzie pewnie łatwo bo ludzie zazwyczaj sami siebie potrafią uznawać za chrześcijan bo chodzą do kościoła. A jednak choćby mieszkali w hangarze nie będą samolotem :). No więc trwaj w wierze i dziel się o Jezusie z innymi. A z tymi co będą chcieli słuchać i czytać z Tobą Pismo Święte módl się o nich jeśli chcą przyjąć zbawienie w Jezusie, potem też z nimi, którzy pokutowali ze swoich grzechów wcześniej przychodząc do Jezusa. Dobrze że masz internet i że trafiłeś na te forum bo akurat w większości użytkowników jesteśmy właśnie chrześcijanami ewangelicznymi z różnych zborów protestanckich, różnych denominacji nie będący katolikami. Zachęcam do słuchania Radia Chrześcijanin gdzie masz zarówno muzykę chrześcijańską jak i wykłady Słowa Bożego jak i audycje z wieloma świadectwami różnych wierzących. Z kolei też wielu z nas jak zerkniesz do profili naszych na forum, ma wpisane adresy stron www które albo sami prowadzą albo polecają inne chrześcijańskie strony. Musisz wziąć też poprawkę na to że jest to jednak internet gdzie rejestruje się tu każdy i nawet niewierzący więc nie zawsze treści które ktoś tu publikuje są chrześcijańskie. Życzę owocnego korzystania z forum dla chrześcijan ale przede wszystkim odważnego świadczenia o Jezusie wśród swojego otoczenia na Podkarpaciu. Przy okazji się zapytam jak tam w zeszłym tygodniu po nawałnicach? Czy są jakieś szkody?
P.S. Jeszcze jedna tylko mała prośba techniczna też abyś starał się wyedytować (zmieniać) swój ostatni post zawsze lub czekając na nowy post kogoś zamiast pisać post pod postem. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.
Grzegorz.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Następna strona

Powrót do Ewangelizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron