Teraz jest Pt kwi 26, 2024 6:07 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Jak pomóc uwierzyć?

porozmawiajmy

Postprzez asa » Pn cze 09, 2008 11:44 pm

Zastanawiałam sie co ci odpisac i parokrotnie juz rezygnowałam..., hm
Przeciez w istocie twoj znajomy- wierzy.
Piszesz, ze we własną mądrosc i sumienie, jednak chyba w tym osobistym bagazu znajduje sie jakis obraz Boga i Jego chociazby fragmentaryczne poznanie. Bo inaczej dlaczego pojawiałby sie w kosciele, czytał Biblię?

Podejrzewam, ze moze zdarzyc sie niedobry czas, moment szczegolnego utrapienia, kiedy wiarą trzeba będzie sie mocno podeprzec i wówczas mozliwe, że twój znajomy nie znajdzie takiego oparcia, bo ....nie poznał żywego Chrystusa (???) , jesli nie poznał, a wnioskuję, z tego co piszesz, że nie.

Odpowiedz zatem wydaje sie prosta- znjaomy potrzebuje powaznego trzepnięcia przez Ducha sw. Aby Ten, pokazał mu Pana Jezusa.
Duch sw. objawia Jezusa.
A wiara opiera sie na prawdziwej, zywej Osobie Jezusa:) nieprawdaż?
Nie na naukach, autorytetach koscielnych i posłuszeństwie wobec nich.

Wydaje mi się, ze nalezy prosic Ducha sw. o to:)
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez hungry » Wt cze 10, 2008 9:31 am

Nie mamy wierzyć pastorom ale Bogu i temu co zapisane w Biblii, każdy wierzący ma prawo konfrontować wszystko co jest głoszone na kazaniach z biblią. Mamy badać wszystko a co dobre to zachować a unikać choćby pozoru zła.Mamy przesiewać kazania w naszych społecznościach i sprawdzać z biblia czy tak samo naucza.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm


Powrót do Ewangelizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron