Teraz jest Cz kwi 25, 2024 7:59 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Cierpienie...

porozmawiajmy

Postprzez Malina » Cz maja 01, 2008 7:52 pm

Ja otuchę znajduję w tych fragmentach:
“Bo jak liczne są cierpienia Chrystusowe wśród nas, tak też i przez Chrystusa obficie spływają na nas pocieszenia”(2 Koryntian 1:5)

“… jesteśmy dziedzicami, dziedzicami Bożymi, współdziedzicami Chrystusa, jeśli tylko razem z nim cierpimy, abyśmy także razem z nim uwielbieni byli. Albowiem sądzę, że utrapienia teraźniejszego czasu nic nie znaczą w porównaniu z chwałą, która ma się nam objawić” (Rzymian 8:17-18 )

I jeszcze jedno małe motto "Traktuj przeszkody, niepowodzenia, omyłki i cierpienia jako przydatne doświadczenia." :)

Pozdrawiam :wink:
Malina
 

Postprzez markiz » Cz maja 01, 2008 9:05 pm

Bo jak to mawiał Św. o. Pio: "Przygotuj się na godne przyjęcie cierpień jakie Jezus zsyła na Ciebie. On nie pozwoli Ci smucić się i przyjdzie do Ciebie aby ukoić Twą duszę wieloma Łaskami. Pozdrawiam.
markiz
 

Postprzez asa » N maja 04, 2008 8:03 pm

markiz napisał(a):Bo jak to mawiał Św. o. Pio: "Przygotuj się na godne przyjęcie cierpień jakie Jezus zsyła na Ciebie. On nie pozwoli Ci smucić się i przyjdzie do Ciebie aby ukoić Twą duszę wieloma Łaskami. Pozdrawiam.

markiz- prosze podeprzyj to słowem bozym, zwłaszcza te, podkreslone przeze mnie.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez markiz » Pn maja 05, 2008 9:52 am

asa napisał(a):
markiz napisał(a):Bo jak to mawiał Św. o. Pio: "Przygotuj się na godne przyjęcie cierpień jakie Jezus zsyła na Ciebie. On nie pozwoli Ci smucić się i przyjdzie do Ciebie aby ukoić Twą duszę wieloma Łaskami. Pozdrawiam.

markiz- prosze podeprzyj to słowem bozym, zwłaszcza te, podkreslone przeze mnie.


Nie ma takiej potrzeby nie czuję się na tyle Wielkim Człowiekiem jak Św. o. Pio żeby tłumaczyć Jego słowa. Przyjmuje je i już, a jeśli do Ciebie nie trafiają to już nie moja sprawa. Pozdrawiam.
markiz
 

Postprzez asa » Pn maja 05, 2008 11:38 am

Nie trafiły, bo w Biblii nie czytam, żeby Jezus zsyłał na kogokolwiek cierpienia.
Stawiasz Go w sytuacji Osoby, która bierze na siebie odpowiedzialność za wszystkie cierpienia, jakie przychodzą na człowieka. Bóg zsyła choroby, cierpienia, nieszczęścia?
Czy „cierń” Pawła był posłańcem Boga, czy diabła?

A przecież inny obraz Jezusa odnotowuje Biblia.
Czy kiedykolwiek Jezus zesłał na kogoś cierpienie?
Jak traktuje biedaków znękanych chorobami, opętanych przez demony?
Prześledź Jezusa w ewangeliach.
Zachęcam.
Kto widział Mnie- widział Ojca.(J14,9)
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez markiz » Pn maja 05, 2008 5:24 pm

Widzisz ja nie interpretuje tego wszystkiego co dzieje się wkoło mnie nie staram się tego porównywać z Pismem bo tak się nie da. Biblia jest jest największymzbiorem wiedzy o Bogu i najlepszym Podręcznikiem Wiary ale nie jedynym. Pozdrawiam.
markiz
 

Postprzez asa » Pn maja 05, 2008 10:45 pm

Da się, da :D

Różnica między innymi „podręcznikami wiary i zbiorami wiedzy o Bogu” a Biblią polega na tym, że wyłącznie ona jest pisanym słowem żywego Boga.
Pisana, co prawda przez różne osoby, lecz będących pod natchnieniem Ducha sw.
Sam Bóg się objawił przez Swoje spisane słowo.
(16) Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - (17) aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu..(2Tym3,16-17 BT)

Pozostałe „podręczniki” jeśli nie są poparte jej autorytetem są niczym liść na wietrze.
Ona : przekonuje, poprawia, kształci.

W naszym złożonym świecie pojawiają się co chwilka uduchowieni nauczyciele, którzy pragną wnieść małe co nie co do wiary człowieka, warto konfrontować ich nauki z tym, co Bóg ma do powiedzenia w danych kwestiach, żeby nie dać się zwieść. Zwłaszcza, że mnóstwo jest starych i nowych nauk, które są zwyczajnie niebiblijne. Zatem- są nieprawdziwe.

Każde słowo Boga w ogniu wypróbowane, tarczą jest dla tych, co Doń się uciekają- jak pisze Salomon (30,5-6)
A Paweł przestrzega Kolosan(2,8 ):
Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie.
Co znaczy, żebyśmy nie dawali się omamic niczym, poza Chrystusem.
Ja chciałabym być omamiona tylko przez Niego, a ty? :)
:)
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Malina » Pn cze 02, 2008 4:21 pm

Co robić kiedy człowiek przez cierpienie traci chęć do życia? Kocha Boga, ale osoba którą kocha tu na Ziemi tez jest mu bardzo bliska i nie chce jej stracić..
Malina
 

Postprzez asa » Pn cze 02, 2008 5:23 pm

Malinko,
w psalmie 37,5 czytamy:
Powierz Panu drogę swoją, Zaufaj mu, a On wszystko dobrze uczyni.
sprawy kochania innego czlowieka -również.
Pan uczyni najlepiej

Wszelką troskę swoją złóżcie na niego, gdyż On ma o was staranie (1p5,7)

To kwestia zaufania Najlepszemu z Ojców.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Poprzednia strona

Powrót do Ewangelizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron