Teraz jest Pt mar 29, 2024 4:03 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

ProChrist-spotkania informacyjne

porozmawiajmy

Postprzez Katarynka » N mar 23, 2008 7:51 pm

Owszem, ma. Garsteczkę. No, to skoro ktoś chce akcje ewangelizacyjne przeprowadzać i ewangelię głosić, to niech zaprosi tę garsteczkę. A nie caŁy kościół jako organizację.
Katarynka
 

Postprzez Piotrek <>< » Pt mar 28, 2008 2:02 am

Gdyby nie działania Lutra to nie wiadomo kiedy powstałby kościół odrodzony, którym my się dziś cieszymy, że do takiego należymy, więc czy okey jest negowanie tego wyznania?

- Narodzi się ten, kogo Bóg wybrał do tego celu, nikt więcej i nikt mniej
- Również i martwe kościoły muszą słyszeć ewangelię odrodzoną, bądźmy światłem Jezusa dla tych, którzy szukają zmian i oczekują i wiedzą, i mają głęboko w swoim sercu nadzieję, że istnieje coś więcej niż modlitwa do obrazków i monotonia różańca w tym celu jest Ekumenia w pojmowaniu nowonarodzonych
-a nam, narodzonym ewangelizacja nie do końca zgodna z przesłaniem Jezusa nic nie zrobi, jesteśmy zbawieni, możemy czuć jedynie niesmak z powodu tego, że słyszymy coś, co powinno być Ewangelią a nią nie jest, mamy zatem pole do popisu dla siebie i głoszenie ludziom ewangelii prawdziwej, zgodnej z PŚ.

Sednem sprawy jest jedna rzecz, która może być doskonałym zaczątkiem.
Niech choć raz padnie słowo, że Tylko Jezus zbawia, i że łaska jest konieczna do zbawienia, a jest ona z wiary.

Jeśli ktoś jest wybrany przez Boga, aby był zbawiony, może słyszeć poza tymi słowami same bzdury, ale zrozumie przesłanie Ewangelii. Nie chcę nic mówić, wiele rzeczy może ludziom nienarodzonym nie pasować i nie zgadzać się z doczesnym sposobem pojmowania zbawienia, tak jak mi na początku, bo jestem przykładem człowieka, który nie nym super ekstra zewagnelizowany, i wiele rzeczy mi nie pasowało. Wiedziałem natomiast jedno: muszę "uczepić się" Jezusa, to była moja droga do narodzenia

Wierzę w to, że osoby, które przyjdą na ProChrist, i których dotknie słowo, że tylko Jezus Jest Panem, uwierzą w zbawienie z łaski, i oby jak najwięcej ludzi przyszło

i pamiętajmy: nie ma idealnej ewangelizacji, jest tylko Duch Święty, lub Jego brak
Ostatnio edytowano Pt mar 28, 2008 7:34 pm przez Piotrek <><, łącznie edytowano 1 raz
Piotrek <><
 

Postprzez Piotrek <>< » Pt mar 28, 2008 2:11 am

Ostatnio edytowano Pt mar 28, 2008 7:38 pm przez Piotrek <><, łącznie edytowano 2 razy
Piotrek <><
 

Postprzez hungry » Pt mar 28, 2008 8:30 am

Witaj Piotrek proszę nie pisz post pod postem ale używaj opcji "zmień" lub zaczekaj na kolejnego dyskutanta.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez moniak » Pn kwi 21, 2008 6:06 pm

oj widzę, że przed PCh dość ostro tutaj było. A po?? Jakieś reakcje?
moniak
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn lut 20, 2006 4:34 pm

Postprzez darq » Pn kwi 21, 2008 7:27 pm

Ciężko pisać co "po". Bo nie ma czasu. Zaczęła sie praca "po ewangelizacyjna". Kursy na których chętni poznają ewangelie konkretniej. Przynajmniej u nas (w Międzyrzecu Podl. i Łukowie).
Dodam tylko: Chwała Panu!
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Poprzednia strona

Powrót do Ewangelizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron