Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:41 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Ewangelizacja-prawie przymusowa

porozmawiajmy

Postprzez mooooh » Pt gru 21, 2007 10:00 am

Nie nie uważam, tak jak nie uważam papieża za osbe nieomylną.
Dostrzegam również, że protestantyzm taki jest.

Że nie jest nawet w ogóle religią?
to juz kwestia definicji :-)

ale chciałbym wrócić do zestawionych cytatów - czy to cię nie dziwi???
mooooh
 

Postprzez axanna » Pt gru 21, 2007 10:14 am

Zdziwiony jesteś, moooooooooooohu? ciekawe co cię tak zdziwiło? Bo coś nie widać, żebyś zachodził w głowę, jak to jest, że na papierku KRK uznaje Jahwe w trzech osobach, lecz na praktyce oddaje cześć, większą nawet, osobie czwartej i co najmniej cześć równoznaczną rzeszę zmarłych śmiertelników, padając na kolana przed ich wizerunkami - to cię nie dziwi? Poza tym, Bóg Jahwe nie jest ani głuchy, ani ślepy, ani kaleki, żeby potrzebował pomocy zmarłych, że prosicie ich o wstawiennictwo, podważając tym samym Ojca i Syna. Nie wiem kto się kryje za katolickim wyznaniem, lecz Słowo Boże objawia Jahwe w osobie Jezusa i nikogo więcej, natomiast wzywanie zmarłych jest przez Boga (tego prawdziwego) srogo zabronione, co wam nic nie przeszkadza ten zakaz olewać.

Cytat, jaki napisałam i który zacytowałeś, brzmi:
- Charakterystyczną cechą jest odrzucanie nauki o Bogu jako Ojcu, Synu i Duchu Świętym, bądz zniekształcenie tej nauki (coś ujmując, lub coś dodając);


Tak że szanowny, nie ma sprzeczności pomiędzy moim cytatem, a cytatem Belaizy, jak ci się chciało przeinaczyć przez pogrubienie pasującego ci kawałka z mojej wypowiedzi i urwanego cytatu z wypowiedzi Belaizy.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez mooooh » Pt gru 21, 2007 10:54 am

i to są te rzeczowe argumenty???

Ja nie napisałem, że Ty coś źle powiedziałaś, tylko zestwiłem Twa wypowiedź z wypowiedzią Belaiza, ktora twierdzi coś przeciwnego Dla mnie bałwochwalcą jest ten, który wymyśla sobie innego Boga niż Jahwe - Bogowie Katoliccy: Maria, Jahwe w trzech osobach,(...)

Z tej wypowiedzi wynika oprócz wycieczki w strone Maryji, ze bałwochwalstwem jest wierzyć w Boga w trzech osobach.

że na papierku KRK uznaje Jahwe w trzech osobach,

to nie jest papierek tylko jeden z 4 soborów, który uznał Luter

Mam wrażenie, że jak czytasz moje posty - to nie odnosisz się do mnie do mooooh'a tylko skupiasz się na tym, ze jestem związany z KRK.

Nie możesz mnie obwiniać za to co Ci się w KRK nie podoba.

Tak nawiasem pisząc Luter również nie negował chrztu dzieci (to odnośnie innej dyskusji).
mooooh
 

Postprzez p2bkuba » Pt gru 21, 2007 5:09 pm

Wiesz co axana wstydziłabyś się takie rzeczy pisać że ja jestem chamem a sama od pierwszego postu wrzucasz na mnie i na KRK. Zastanów się nad sobą a dopiero albo dorośnij.
Napisałem że nie ma sensu podawać ci argumentów bo ty i tak swoje. To nie dlatego że nie mam czy ze Biblii nie znam tylko uważam że to bezsensu.

Leszek Włodarczyk napisał(a):p2kuba napisał:
A przepraszam bardzo czy to jest forum protestanckie? bo mnie się wydaje, że Chrześcijańskie

p2kuba napisał:
Pią Paź 26, 2007 5:25 pm
Witam:)
Czytając te posty wydaje mi się, że to jest protestanckie forum a nie chrzescijańskie:/

Niniuś Ty sam sobie przeczysz - co więc z Tobą gadać?
A meritus jak pyskował, że niedobry Leszek Włodarczyk kubusia krzywdzi.
Eh, katolicy...


Wogóle jaka sprezczność??? chyba tylko Protestant potrafi się dopatrzeć tu sprzecznosci tak jak we wszystkim.
Trzeba to przyznać że Kościół Protestancki jest DOBRY ale w szukaniu dziury w całym :D
p2bkuba
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt paź 26, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Radom

Postprzez axanna » Pt gru 21, 2007 5:16 pm

mooooh napisał(a):i to są te rzeczowe argumenty???

Ja nie napisałem, że Ty coś źle powiedziałaś, tylko zestwiłem Twa wypowiedź z wypowiedzią Belaiza, ktora twierdzi coś przeciwnego Dla mnie bałwochwalcą jest ten, który wymyśla sobie innego Boga niż Jahwe - Bogowie Katoliccy: Maria, Jahwe w trzech osobach,(...)

Z tej wypowiedzi wynika oprócz wycieczki w strone Maryji, ze bałwochwalstwem jest wierzyć w Boga w trzech osobach.

Nie wynika. Zresztą ta "wycieczka" o jakiejś "Maryi" jest jak najbardziej istotna, gdyż ten szczegół w katolickim nauczaniu całkowicie zniekształca pojęcie o tym właśnie, biblijnym Bogu w trzech osobach, robiąc z niego jakiegoś nieosiągalnego, głuchego i niezdolnego do współczucia stwora...
że na papierku KRK uznaje Jahwe w trzech osobach,

to nie jest papierek tylko jeden z 4 soborów, który uznał Luter

Masz fioła na punkcie Lutra, czy co? Luter nie był papieżem, poza tym wyszedł z członków tej organizacji katolickiej, więc nic dziwnego, że jego zrozumienie było od początku skażone, a które on w znacznym stopniu naprostował.

Mam wrażenie, że jak czytasz moje posty - to nie odnosisz się do mnie do mooooh'a tylko skupiasz się na tym, ze jestem związany z KRK.

dziwne wrażenie.

Nie możesz mnie obwiniać za to co Ci się w KRK nie podoba.

a ja cię obwiniam. Poza tym, przekręcasz szanowny, bo nie chodzi o to co mi się nie podoba, jak to ująłeś, tylko o sprzeczności katolickiej nauki z nakazami biblijnymi.

Tak nawiasem pisząc Luter również nie negował chrztu dzieci (to odnośnie innej dyskusji).

to i co?
tak czy siak, chrzest dzieci jest niebiblijny.

P.S. p2bkuba jesteś spamerem.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez p2bkuba » Pt gru 21, 2007 7:23 pm

A ty Axana agentem SB.
p2bkuba
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt paź 26, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Radom

Postprzez hungry » Pt gru 21, 2007 7:31 pm

Kuba nie zaduzo sobie pozwalsz? Kuba prosze zmienic ton swoich wypowiedzi.
Ostatnio edytowano Pt gru 21, 2007 7:33 pm przez hungry, łącznie edytowano 1 raz
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez darq » Pt gru 21, 2007 7:33 pm

a ja wam dam na uspokojenie. Do szykowania świąt przystąp! a nie tylko utarczki i utarczki. Nic do roboty nie macie?
Ostatnio edytowano Pt gru 21, 2007 8:00 pm przez darq, łącznie edytowano 1 raz
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez hungry » Pt gru 21, 2007 7:35 pm

darq napisał(a):a ja wam dam na uspokojenie. To szykowania świąt przystąp! a nie tylko utarczki i utarczki. Nic do roboty nie macie?

No wlasnie darq dobrze ze zamknales watek tez mnie korciło zamknac.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez darq » Pt gru 21, 2007 8:03 pm

hungry napisał(a):
darq napisał(a):a ja wam dam na uspokojenie. To szykowania świąt przystąp! a nie tylko utarczki i utarczki. Nic do roboty nie macie?

No wlasnie darq dobrze ze zamknales watek tez mnie korciło zamknac.


przed wyjazdem na święta, na pewno otworzę :)

ps. znów będę tym niedobrym moderatorem, och jak mi tego brakowało :D
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez Belaiza » Śr sty 02, 2008 10:07 pm

Wiesz z Jahwe w trzech osobach, chodzilo mi o to, ze Katolicy wierza w Boga w trzech w osobach i jest to jak najbardziej prawidlowe, wymienilam Boga na drugim miejscu dlatego, ze wydaje mi sie, ze Maria jest bardziej czczona przez katolikow. Pozostali wymieninieni przezemnie bogowie (bozki) sa czczeni przez wiernych Kosciola Katolickiego ja uwazam to za balwochwalstwo. Albo niejaso sie wyrazilam albo zle mnie zrozumiales. Przepraszam za zamieszanie
Belaiza
 

Re: Ewangelizacja-prawie przymusowa

Postprzez frad » Śr cze 25, 2008 7:23 pm

Dile napisał(a):Chciałabym zapytać was co sądzicie o (nie będę owijać w bawełnę)nachodzeniu przez świadków Jehowy. Rozumiem ewangelizacja,ale nie taka aby (może źle się wyrażę) uprzykrzać komuś życie nachodząc go w domu .Miałam ostatnio taki przypadek(uroki życia w Warszawie) zawitała do mnie"delegacja" świadków i zadawała kolejno pytania czy wieże w Boga itp. Po odpowiedzeniu próbowałam ich grzecznie wyprosić ale nie dali się przekonać wyszli po godzinie(po tym jak mój mąż zagroził im władzami).Po tym przypadku zaczęłam się zastanawiać czy aby my nie jesteśmy takimi ludźmi,którzy uprzykrzają życie. Doszłam do wniosku że my nie narzucamy się i czasami ludzie nawracają się(Aleluja!).Co myślicie o sposobie ewangelizacji świadków Jehowy.

Z poważaniem
Anka


1) ze mna swiadkowie przestali rozmawiac, przestali mnie odwiedzac po tym jak prezentowalem z Biblii rzeczy z ktorymi sie nie zgadzali

2) swiadkowie nie glosza Ewangelii a jesli juz to ,,inna ewangelie''

3) zapal swiadkow moze byc po czesci wzorcem dla ewangelicznych do gloszenia; swego czasu glosilem od drzwi do drzwi (w Szwecji) - mysle ze ogolnie rzecz biorac jest to dobra metoda - oczywiscie winno sie to robic z kultura i wyczuciem
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez omyk » Śr cze 25, 2008 8:01 pm

A no właśnie, oto jest pytanie...
Był czas, kiedy bardzo dużo rozmawiałam ze świadkami, interesowałam się ich historią, naukami, potrzebne mi to było do skutecznej z nimi polemiki.
Negowałam wtedy też ich sposób głoszenia, jako nietaktowny, nachalny, bez wyczucia sytuacji (dziecko płacze, zupa na gazie, a ten wsadzi nogę w drzwi i 'głosi' -> ot, choćby taka mocno skrajna, nawet jak na realia głoszenia przez śJ sytuacja).
Byłam bardzo przeciwna głoszeniu od drzwi do drzwi.
Jakiś czas później Pan chciał, żebym sama głosiła w ten sposób ;) Wprawdzie inną treść, bo Ewangelię, a nie nauki Towarzystwa Strażnica, wprawdzie w nieco innych okolicznościach i bez wsadzania buta w drzwi :mrgreen:
...ale jednak wciąż po domach.
Piszę to, żeby wskazać, jak może zmienić się pogląd na pewne kwestie, w zależności od czasu. Nie czas był dla mnie, by głosić w taki sposób wcześniej, natomiast kiedy czas nadszedł, to Pan w stosowne dary mnie wyposażył i posłał :)

Jak głosić... to jest dla mnie podstawowe pytanie. Przede wszystkim chyba w środowisku, w którym żyję, obracam się na co dzień. W miejscu, gdzie spędzam czas... Na ulicy? Owszem, bez skrępowania, ale również bez nachalności. Myślę, że w tym wszystkim trzeba się wsłuchiwać ciągle w głos Ducha Świętego. Czasem trzeba ominąć "Azję", w której Duch nie pozwala głosić, bywają i takie sytuacje.
omyk
 
Posty: 17
Dołączył(a): So sty 21, 2006 12:02 am

Postprzez asa » Cz cze 26, 2008 12:56 am

omyk napisał(a):Jakiś czas później Pan chciał, żebym sama głosiła w ten sposób ;) Wprawdzie inną treść, bo Ewangelię, .

z szacunkiem omyk, ale myslę, że równiez nieco inną tresc niż Ewangelia.
coz mają nauki KRK z ewangelią wspolnego?
trochę inny posrednik do Boga, trochę inne wstawiennictwo, trochę inna i komu innemu oddawana czesc, trochę inna idea zbawienia, trochę inna głowa kościoła, trochę inne przykazania i trochę inny Jezus..., itd :cry:
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ewangelizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron