Teraz jest Cz kwi 25, 2024 3:32 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Ewangelizacja-prawie przymusowa

porozmawiajmy

Postprzez axanna » Pn gru 10, 2007 5:56 pm

Jasne, Dile, też tak uważam, że natarczywość nie jest dobrym sposobem na ewangelizacje. I myślę też, że i Panu naszemu na takim nawracaniu - pod presją jakoś, nie zależy... Nie wspominając już o tym, że my, jako chrześcijanie powinniśmy być wzorem we wszystkim, i w przyzwoitym zachowaniu też.... (ja, jak ten świstak, który siedział i zawijał.... słyszałam ostatnio, że już nie zawija ponoć...)
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez hungry » Pn gru 10, 2007 8:00 pm

Dile to nie jest ewangelizacja ale agitacja :D
Gratuluje Twojemu mężowi tez bym tak zrobił...
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez p2bkuba » Cz gru 13, 2007 10:00 pm

Po pierwsze Świadkowie Jehowy to jest sekta i ludzie, którzy nachodzą nas (niby ewangelizacja) mają zlasowane mózgi i chodzą bezmyślnie jak roboty. Ich sposób narzucania swojej racji i wciskanie strażnicy na pewno nie jest dobrym przykładem ewangelizacji, wręcz powiedziałbym, że oni dają nam przykład jak tego nie robić: :D

Co do używania przemocy wobec nich to raczej chyba zła metoda gdyż to utwierdza ich w kłamstwie, w którym żyją.
Słyszałem od pewnego ks., który się zajmuje ewangelizacją Jehowych, że najlepszym sposobem aby się ich pozbyć z domu jest zaproszenie ich do wspólnej modlitwy np. "Ojcze nasz".
Jeszcze tego nie próbowałem więc nie gwarantuje 100% skuteczności.
p2bkuba
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt paź 26, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Radom

Postprzez axanna » Cz gru 13, 2007 10:31 pm

p2bkuba napisał(a):Po pierwsze Świadkowie Jehowy to jest sekta i ludzie, którzy nachodzą nas (niby ewangelizacja) mają zlasowane mózgi i chodzą bezmyślnie jak roboty. Ich sposób narzucania swojej racji i wciskanie strażnicy na pewno nie jest dobrym przykładem ewangelizacji, wręcz powiedziałbym, że oni dają nam przykład jak tego nie robić: :D

Że robią zle, to się zgadzam, ale co do opisu, to do katolików pasuje jak ulał.

Co do używania przemocy wobec nich to raczej chyba zła metoda gdyż to utwierdza ich w kłamstwie, w którym żyją.
Słyszałem od pewnego ks., który się zajmuje ewangelizacją Jehowych, że najlepszym sposobem aby się ich pozbyć z domu jest zaproszenie ich do wspólnej modlitwy np. "Ojcze nasz".
Jeszcze tego nie próbowałem więc nie gwarantuje 100% skuteczności.

Akurat modlitwę "Ojcze nasz" wydaje mi się, że chętnie by odmówili, tyle że pomoże ona jak 'świadkom', tak i katolikom, tak samo, jak zmarłemu ciepłe okłady, gdyż jedyna droga do Ojca, to Chrystus, a kto nie ma Syna, ten nie ma też Ojca.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez darq » Pt gru 14, 2007 11:05 am

Axanno, Świadkowie ani modlitwą Pańską, ani inną, nawet spontaniczną z chrześcijaninem sie nie pomodlą bo dla nich całe chrześcijaństwo to Babilon Wielki, i tylko oni mają "światło i prawdę".

A tak w ogóle nie wiem co "sposób na wygonienie ŚJ z domu" ma wspólnego ze zwiastowaniem im dobrej nowiny :)
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez hungry » Pt gru 14, 2007 1:33 pm

Pozatym sw jehowy nie uznaja Jezusa jako Boga wiec jak mozna by z nimi sie modlic do kogo? Ja sie modle do Boga Ojca przez Jezusa ale i zwracam się z prośbami, dziekczynieniem i uwielbieniem Jezusa jako mojego Boga i Króla, Jedynego Pana i Boga.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Leszek Włodarczyk » So gru 15, 2007 9:59 am

...
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 7:56 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez hungry » So gru 15, 2007 10:35 am

Leszek Włodarczyk napisał(a):
Wydaje mi się,że oni są tak szkoleni i indoktrynowani,że jak dostrzegą choćby cień zainteresowania,to traktują takiego delikwenta jako potencjalnego kandydata do werbunku i będą go dalej nachodzić...

No są... i dobrze.
Ja też mam sposób - zawsze zapraszam do domu albo latem na ławeczkę, robię coś do picia, przynoszę Pismo i rozmawiam tak długo o boskości Jezusa aż skończą im się "argumenty"...
W zależności od nastroju - trwa to od dwudziestu minut do maksymalnie godziny.
Czasem później pojawiają się z kimś lepiej wyszkolonym, ale wtedy już po pół godzinie przypominają sobie nagle o pilnym spotkaniu.
Nie bardzo rozumiem postawę polegającą na płoszeniu tych ludzi:
Ez 3:18 "Jeżeli powiem do bezbożnego: Na pewno umrzesz, a ty go nie ostrzeżesz i nic nie powiesz, aby bezbożnego ostrzec przed jego bezbożną drogą tak, abyś uratował jego życie, wtedy ten bezbożny umrze z powodu swojej winy, ale Ja uczynię cię odpowiedzialnym za jego krew."

:o Leszku dobra postawa napewno i gratuluje cierpliwości. Ale mamy też pamiętać że Jezus ostrzegał nas gdy już napominamy lub głosimy grzesznikom też abysmy nie rzucali pereł przed wieprze. (Mateusza 7:6)
Zreztą sam widzisz jak oni podchodzą do słowa Bożego lekceważąc je. Choćby odejmujac wiele z biblii co im nie pasuje.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez p2bkuba » So gru 15, 2007 11:09 am

popieram:)
p2bkuba
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt paź 26, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Radom

Postprzez Leszek Włodarczyk » So gru 15, 2007 11:09 am

...
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 7:55 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez axanna » So gru 15, 2007 12:25 pm

Według mojego rozumienia, wieprzami są ci, którzy świadomie bluźnią i mówią zle na Boga - wtedy, oczywiście należy zaprzestać takim mówić o Bogu. Natomiast świadkowie w większości, to są oszukani i zaślepieni ludzie, którzy nie znają prawdy, tak samo jak katolicy. Nie można wszystkich od razu do wieprzy zaliczać.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez hungry » So gru 15, 2007 12:38 pm

Jesli ktos sie upiera ze Jezus nie jest Bogiem mimo argumentów biblijnych to wybacz ale dla mnie jest to bluźnierstwo. Mialem tylko jeden przypadek w swoim życiu kiedy kobieta ze sw. jehowy odstawila swoje ksiazki i "argumenty" i zaczela sluchac z uwaga mojego swadectwa i ewangelii, ale to pewnie dlatego ze była sama oni zazwyczaj wędrują po dwóch...
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez p2bkuba » So gru 15, 2007 1:40 pm

axanna napisał(a): to są oszukani i zaślepieni ludzie, którzy nie znają prawdy, tak samo jak katolicy


O ile mi wiadomo axana to sekta Świadków Jehowy wzięła się od Kościoła Protestanckiego a nie od Katolickiego.

Ale mniejsza oto. Kiedyś żona mojego kumpla z pracy miała fajną przygodą z e świadkami.
Dzwoni dzwonek, ona otwiera atu babka i facet mowią jej, że wygrała w jakimś tam konkursie 50zł. No to ona wzięła. Wraz z tymi 50zł dali jej jakąś gazete i poszli. Ona później patrzy a to była strażnica :lol: :lol: :lol:
Oni to dopiero mają pomysły :lol:
p2bkuba
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt paź 26, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Radom

Następna strona

Powrót do Ewangelizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron