Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:23 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Ewangelizacja-prawie przymusowa

porozmawiajmy

Postprzez omyk » Cz cze 26, 2008 11:53 am

Aso droga, widzisz chyba, że taka polemika do niczego nie prowadzi?
Mogę napisać dokładnie odwrotnie:
Z szacunkiem asa, ale myślę, że to wy głosicie nieco inną treść, niż Ewangelia.

Pośrednik jeden - Chrystus, w Którego pośrednictwie zanurzane są wszystkie prośby, kierowane przez każdego człowieka [również tego, który 'bieg ukończył' wcześniej], wstawiennictwo dokładnie biblijne, cześć oddawana Bogu, "idea zbawienia" tylko taka, jaką Bóg zamierzył, nie rozumiem w ogóle tej wątpliwości (zbawienie z wiary, potwierdzanej przez wypływające z niej uczynki), Głowa Kościoła jedna - Chrystus, przykazania są esencją fragmentów Wj 20 i Pwt 5, a twoje zarzuty [które powtarzają również śJ] wynikają z niezrozumienia treści 1 przykazania, w którym się owo domniemane przez was drugie zawiera całkowicie.
A Jezus? Ten sam, wczoraj, dziś i na wieki.

I znowu nie to miejsce prawdopodobnie, ale odpowiadam na zarzuty tam, gdzie są one zadawane, żeby nie było zamieszania.
Pozdrawiam
omyk
 
Posty: 17
Dołączył(a): So sty 21, 2006 12:02 am

Postprzez asa » Cz cze 26, 2008 11:36 pm

Pośrednik jeden - Chrystus, w Którego pośrednictwie zanurzane są wszystkie prośby, kierowane przez każdego człowieka [również tego, który 'bieg ukończył' wcześniej],

Pośrednik jest JEDEN, i możesz manipuowac Biblią jak chcesz, a temu nie zaprzeczysz.
W panteon bóstw katolickich, ( pośredników do Pośrednika) za sprawą których wypraszacie łaski u Boga można zaliczyc: Marię ( bogobojną niewiastę dawno spoczywającą w grobie), do której kierujecie slowa: pośredniczko, orędowniczko itd.. oraz „Swiętych” takich i owakich.
Nie wspomne już o wyraźnym zakazie biblijnym zwracania się do zmarłych, kontaktowania się z nimi.
A tymczasem to Duch sw., Duch Prawdy pełni role orędownika, obrońcy, pocieszyciela, Ten, który składa swidectwo o Jezusie.
(J16,26) Gdy przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca wychodzi, złoży świadectwo o mnie;
wstawiennictwo dokładnie biblijne,

toz samo co wyzej
Kto się wstawia za nami? Oręduje?
Duch sw, Jezus, czy zmarli? ( czczona Maryja i reszta zmarłych „katolickich świetych”, niekiedy również spotykam się z teorią, jakoby nawet zmarli krewni wyjednywali u Boga rózne łaski dla swoich żyjących , na ziemi).
Czemu nie czytam w Biblii, że: ktokolwiek poza Jezusem
wstawia się za nami.? (Rzym 8,34)
Jakie wstawiennictwo biblijne? To: Maryjo- modl się za nami,????, lub: „ /…/nasz Boże, daj nam, sługom swoim, cieszyć się trwałym zdrowiem duszy i ciała, i za wstawiennictwem Najświętszej Maryi, zawsze Dziewicy,” ??? - o proszę nastepna herezja o rzekomym nieustającym dziewictwie MAryji.
Czemu atrybuty Boga przenoszone są na stworzenie? Czy Biblia tak uczy?
Czemu .stworzenie boże nazywa się np.: Królowo bez zmazy pierworodnej poczęta, toz to bluźnierstwo czystej wody- przenosić ten przymiot należny jedynie Chrystusowi – na człowieka. Komu zalezy, jak sądzisz, na obdarciu jedynie, tylko bezgrzesznego Jezusa z tego, co stanowi tajemnicę zbawienia? Ze tylko bezgrzeszny, czysty baranek mogł nas odkupic swoja krwia od grzechu?
(2Kor 5,21)On tego, który nie znał grzechu, za nas grzechem uczynił, abyśmy w nim stali się sprawiedliwością Bożą.
Czemu to takie wazne było, ze wyłącznie Jezus narodził się bez grzechu??
Czemu Jezus :
grzechy nasze na ciele swoim poniósł na drzewo /1Ptr.2.24/
a nie Maryja, skoro również urodzila się bez grzechu?
Cos nie tak z tym Chrystusem, skoro potrzebuje wciąż Maryje i innych świętych do zbawiania ludzkości.
Chyba jest za słaby….

cześć oddawana Bogu,

onyku,
wiesz, zawsze wzdrygałam się przed napisaniem, że ktos kłamie, ale w twoim wypadku kłamstwo jest oczywiste i po prostu to napiszę: mówisz nieprawdę.
-podobnie zaprzeczałas ,jakoby katolik nie modlił się do Maryji.

Naprawde nie dyscyplinuj się aby wyjaśnić tę "złozonosc" przez paralele do fotografi drogiej osoby umieszczonej na biurko…

Czesc oddajecie znowu bogobojnej niewieście ( a scislej mówiąc demonowi, który się sprytnie za nia podaje)- koronując jej obrazy, rzeźby, klęczycie przed jej podobiznami, pielgrzymujecie do miejsc jej kultu- o zgrozo! Toz to praktyki pogańskie !
„świętym takim i owakim, a ostatnio również o zgrozo! żyjącemu jesczse Wojtyle
"idea zbawienia" tylko taka, jaką Bóg zamierzył, nie rozumiem w ogóle tej wątpliwości (zbawienie z wiary, potwierdzanej przez wypływające z niej uczynki),

Jezusa, Pana nieba i ziemi, któremu została dana wszelka moc- zamykacie w kawałku ciasta. Od ilości przystepowania i spozywania tegos ciasteczka uzależniacie zbawienie,

Wg was w tajemnicy Ofiary eucharystycznej dokonuje sie ustawicznie dzielo zbawienia .
Dziwne, skoro Biblia uczy , ze zbawienie się JUŻ DOKONAŁO.
(Rz 6,10) Umarłszy bowiem, dla grzechu raz na zawsze umarł, a żyjąc, żyje dla Boga.

zbawienie z wiary - tak, ale pominęłaś ważny szczegół: ono jest z łaski .
Wiec za darmo, bez żadnych zasług z naszej strony.
Bez manipulowania dłońmi księży …, dobrych uczynkow, systematycznych piątków raz w miesiącu,
Bez zasług Maryji i bez dobrych uczynkow wszystkich świętych.
Jezus wystarczy?
Jak widac nie wszystkim.

Drogą zbawienia jest tylko Jezus, nawet duchy nieczyste o tym wiedziały ( zreszta jakby nie wiedziały to nie pracowałyby tak pilnie- aby zniekształcac istote zbawienia i Osobę Pana Jezusa.)
DzAp 16, (16) A gdyśmy szli na modlitwę, zdarzyło się, że spotkała nas pewna dziewczyna, która miała ducha wieszczego, a która przez swoje wróżby przynosiła wielki zysk panom swoim. (17) Ta, idąc za Pawłem i za nami, wołała mówiąc: Ci ludzie są sługami Boga Najwyższego i zwiastują wam drogę zbawienia.
Czyli Jezusa, który jest DROGA PRAWDA I ZYWOT.
Staraznik z Filipi pyta się: „Co mam czynić abym był zbawiony?”, Paweł odpowiedział: „Uwierz w Pana Jezusa”
No dobrze, ale ja jesczse wierzę w Marie i Faustyne ,. I w sakrament ołtarza, oraz w odpusty....., .moze być?
W kim pokładamy zaufanie? W Bogu, czy w człowieku? W praktykach religijnych, czy w Panu Jezusie?
Jeśli obok Jezusa stawiamy stworzenie, które ma Mu dopomóc nas ratowac- niedowierzamy Jezusowi, niedowierzamy dziełu Golgoty, więc: nie wierzymy w Jezusa.
Rozumiesz?

Głowa Kościoła jedna - Chrystus, przykazania są esencją fragmentów Wj 20 i Pwt 5, a twoje zarzuty [które powtarzają również śJ] wynikają z niezrozumienia treści 1 przykazania, w którym się owo domniemane przez was drugie zawiera całkowicie.

Tak? A ja myślałam, ze papiez jest glowa kościoła katolickiego?

Hm…
A coz tu do zrozumienia???

Dekalog jest dekalog, zdaje się obowiązujący…wszystkich wierzących w Jezusa.
Skoro nie zauważasz praktyk bałwochwalczych w czczeniu obrazkow, podobizn człowieka- w drewnie, kamieniu itd.- wiedz o tym, iż bałwochwalcy ( niestety) królestwa bozego nie odziedziczą.
Skoro ignorujesz fakt wymazania przykazania z Dekalogu, wiedz o tym, ze
Mt 5:19).Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie .

Przeciez do katolikow można powiedziec dosłownie cytatem z Biblii (Mt 15,3):
A dlaczego to wy przestępujecie przykazanie Boże dla nauki waszej?
Bo dochody będa wieksze?, Bo rząd dusz bedą księża mocniej w rekach dzierzyli? I mogli nimi manipulowac? Wbrew nauce biblijnej?

Proszę wyjaśnij mi zatem ( bez katechizmu, z Biblia w reku) dlaczego jednak mamy czynic podobizny i je adorowac? Czy Bogu te praktyki się podobają? Czy czciciele Boga w duchu i w prawdzie to ci, którzy na klęczkach przemierzaja droge krzyzową w Licheniu? i całuja „swiety „kamien, na którym jakis sprytny diabelek odcisnął stópkę?

A Jezus? Ten sam, wczoraj, dziś i na wieki.

I tu odpiszę amen.

Lecz, onyku, twój Jezus jest troszkę inny, niż mój.
Twoja ewangelia jest troszkę inna niż moja
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Orzeszek » Pt cze 27, 2008 1:07 pm

Witam,
Myślę, że najważniejsze jest to, byśmy nie utracili naszej pierwszej miłości do Jezusa,
pozdrawiam
Orzeszek
 

Postprzez asa » Pt cze 27, 2008 1:15 pm

Myślę, że najważniejsze jest to, byśmy nie utracili naszej pierwszej miłości do Jezusa,
pozdrawiam

amen orzeszku :D
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Poprzednia strona

Powrót do Ewangelizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron