Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:37 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Ewangelizacja-prawie przymusowa

porozmawiajmy

Postprzez Belaiza » So gru 15, 2007 5:37 pm

mi sie nie czesto zdarza, szczegolnie ostatnio spotykac swiadkow, jesli juz to napewno nie przed drzwiami mojego domu. Kiedys mialam takich gosci co tydzien az wyczerpali moja goscinnosc i powiedzialam, by sobie napisali na tablicy ogloszen w kosciele, ze ja ich juz nie chce i co dziwne przestali przychodzic, nie bylam wtedy jeszcze wierzaca. Na laweczce w parku tez kiedys probowano mnie "ewangelizowac" do czasu gdy powiedzialam, ze czytam codziennie Biblie i chodze do kosciola Zielonoswiatkowego. Pani zmyla sie z predkoscia swiatla.
Mysle, ze potrzebujemy za swiadkow sie modlic. Ale tez musimy znac ich religie ich wypaczenia, by moc z nimi dyskutowac. Potrzebujemy duzo Bozej madrosci.
Belaiza
 

Postprzez hungry » So gru 15, 2007 7:02 pm

Belaiza napisał(a):mi sie nie czesto zdarza, szczegolnie ostatnio spotykac swiadkow, jesli juz to napewno nie przed drzwiami mojego domu. Kiedys mialam takich gosci co tydzien az wyczerpali moja goscinnosc i powiedzialam, by sobie napisali na tablicy ogloszen w kosciele, ze ja ich juz nie chce i co dziwne przestali przychodzic, nie bylam wtedy jeszcze wierzaca. Na laweczce w parku tez kiedys probowano mnie "ewangelizowac" do czasu gdy powiedzialam, ze czytam codziennie Biblie i chodze do kosciola Zielonoswiatkowego. Pani zmyla sie z predkoscia swiatla.
Mysle, ze potrzebujemy za swiadkow sie modlic. Ale tez musimy znac ich religie ich wypaczenia, by moc z nimi dyskutowac. Potrzebujemy duzo Bozej madrosci.

Wlasnie podobnie jak ja rowniez bylem przez mila pania zaczepiony na laweczce :)chciala sie dosiasc wiec czemu nie? ;)
I to byla jedyna owocna rozmowa z nia to ta sama rozmowa o ktorej wspomnialem wczesniej. Kolejne byly gdy zapraszalem ich do mieszkania, wszytkie te przypadki byly zanim jeszcze bylem katolikiem ale juz na wyjsciu z KRK byli mocno w szoku jak im oswiadczylem ze przestalem sie kłaniac idolom. :A za nie cały rok juz byłem już protestantem ;) Potem już tylko spotykałem ich zaczepiających mnie na ulicy i ilekroć wspomniałem że jestem zbawiony bo uwierzyłem w Jezusa pukali mi w czoło :) i dawali mi spokoj...
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez axanna » N gru 16, 2007 6:39 pm

p2bkuba napisał(a):
axanna napisał(a): to są oszukani i zaślepieni ludzie, którzy nie znają prawdy, tak samo jak katolicy


O ile mi wiadomo axana to sekta Świadków Jehowy wzięła się od Kościoła Protestanckiego a nie od Katolickiego.

Nie wiem o ile ci wiadomo, ale są ogólnie przyjęte główne charakterystyczne atrybuty, cechujące sekty typu religijnego:

- "Guru", "przywódca", "ciało kierownicze" czy też tradycja posiadają większy autorytet niż Pismo Święte;
- Od członków grupy wymaga się absolutnego posłuszeństwa takiemu autorytetowi;
- Oprócz Starego i Nowego Testamentu Bóg objawia swoją wolę w innych księgach lub poprzez wybranego przywódcy - "proroka", "guru", "nowe wcielenie Mesjasza";
- Nie pochwala samodzielnego studium Biblii, prowadzonego pod nieobecność "straszych", "duchownych" lub bez używania literatury wyjaśniającej;
- Niezależne myślenie jest grzechem - stanowi bowem objaw pychy. Przywódcy grupy mówią przecież swym członkom wszystko, co trzeba wiedzieć;
- Każda sekta probuje udowodnić za pomocą wizji, proroctw czy manipulacji wersetami z Pisma Świętego, że jest jedyną, wybraną przez Bogą organizacją, powołaną do przekazywania ludziom Jego woli;
- Charakterystyczną cechą jest odrzucanie nauki o Bogu jako Ojcu, Synu i Duchu Świętym, bądz zniekształcenie tej nauki (coś ujmując, lub coś dodając);
- Warunkiem zbawienia jest:
* przynależność do danej grupy lub organizacji oraz służba na jej rzecz
* zapracowanie sobie na nie poprzez "właściwe życie" (grupa naucza co jest wg niej właściwe)
* zapracowanie na nie poprzez posłuszeństwo przywódcom grupy.


Nie kojarzysz sobie, p2bkuba, jakichś cech ze swoim "kościółkiem" przypadkiem?
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Belaiza » N gru 16, 2007 9:12 pm

to pasuje jak ulal do Kosciola katolickiego, kazdy punkt.
Belaiza
 

Postprzez axanna » N gru 16, 2007 10:04 pm

ale p2bkuba "nie skojarzy", mogę sie założyć, ani jednego :mrgreen:
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez p2bkuba » Wt gru 18, 2007 4:47 pm

ale p2bkuba "nie skojarzy", mogę sie założyć, ani jednego


Wiesz co skojarzyłem wszystkie punkty z Kościołem Protestanckim z mojego miasta. :mrgreen:
p2bkuba
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt paź 26, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Radom

Postprzez Belaiza » Śr gru 19, 2007 5:36 pm

a byles w tym zborze? czy tak sobie wyrobiles poglad na podstawie obserwacji aut na autostradzie?
Belaiza
 

Postprzez p2bkuba » Śr gru 19, 2007 6:59 pm

Moja dobra znajoma tam uczęszczała ale naszczęście, wyrwała się z tamtąd. Wiesz mi nie chodzi o wytykanie błędów Protestantom tylko o to ze tak jak axana wrzuca wszystkich Katolików w jeden wór tak samo mozna wrzucic Protestantów i twierdzić że są bałwochwalcami.
p2bkuba
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt paź 26, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Radom

Postprzez axanna » Śr gru 19, 2007 11:06 pm

Nie tak samo, szanowny. Bzdury pleciesz. Kościół protestancki w różnicy od tego głazu katolickiego składa się z wielu różnych odłamów, którzy nieraz zasadniczo od siebie się różnią. Poza tym, gdy się wymądrzasz o bałwochwalstwie, sam go uprawiając, to, proszę, zdefiniuj, czym bałwochwalstwo według ciebie jest i poprzyj to cytatami biblijnymi. A póki tego nie zrobisz, jesteś oszczerca i łgarz, knujesz swoim językiem niegodziwość, a uzasadnić nawet częściowo nie potrafisz, tylko "jak axanna, tak i ja....". Najpierw uzasadnij swoje brednie. Co więcej. Ględzisz oszczerstwa na forum protestanckim na protestantów, więc cię uprzedzam, że kilka punktów do bana zarobiłeś sobie. Za takie chamstwo już dawno wyleciałbyś z każdego innego forum i ciesz się, że jesteś jeszcze tu tolerowany, lecz nie łudz się, że w nieskończoność.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez p2bkuba » Cz gru 20, 2007 7:57 pm

A póki tego nie zrobisz, jesteś oszczerca i łgarz, knujesz swoim językiem niegodziwość


Czekaj i ja jestem chamem???
Moim zdaniem to ktoś inny powinien dostać ostrzeżenie.
A przepraszam bardzo czy to jest forum protestanckie? bo mnie się wydaje, że Chrześcijańskie :roll:
Zastanawia mnie fakt ze jak Protestant powie że Katolik jest bałwochwalcą to jest wszystko wporzadku ale jak Katolik powie to Protestantowi to wogóle najlepiej wywalic go z forum albo wogóle zblokować dostęp do internetu. To jest ta Boża sprawiedliwość :?: A może prawda w oczy kole :?:

Axana chociaż bym ci terabajty argumentów podał i całą Biblie to i tak bym cie nie przekonał bo ty bys i tak wymyśliła jakieś swoje teorie z kosmosu. Kościół Protestacki to jest jeden wielki bałagan i co tu się oszukiwać, każda grupa w społeczeństwie ma jednego "kierownika" ale w kościele Protestanckim oczywiście jest nie potrzebny.

Dla mnie bałwochwalcą jest ten, który wymyśla sobie innego Boga niż Jahwe. Tak jak w Kościele Protestanckim każdy wierzy jak mu się podoba i w to co mu się podoba, chociaż najlepiej jakby nie było niczego i nikogo poza nimi samymi. Kościół Protestancki jest wygodniejszy dla ludzi bo tam nie trzeba nic robić. Nie ma obowiązków, nie ma najświętszego sakramentu,nie ma eucharystii, nie trzeba tam nawet chodzić .
Tylko co tam jest :?: :?: :?:
p2bkuba
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt paź 26, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Radom

Postprzez Leszek Włodarczyk » Cz gru 20, 2007 8:27 pm

...
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 8:04 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez Belaiza » Cz gru 20, 2007 9:13 pm

p2bkuba napisał(a):Moja dobra znajoma tam uczęszczała


A ja chodzilam kiedys do KK jestem naocznym swiadkiem. A Biblia nakazuje nam wystawiac osady na podstawie swiadectw dwoch albo trzech swiadkow, wiec polecam Ci wizyte w tym zborze.

Dla mnie bałwochwalcą jest ten, który wymyśla sobie innego Boga niż Jahwe - Bogowie Katoliccy: Maria, Jahwe w trzech osobach, sw. Franciszek, Sw. Bonifacy, bardzo wazny sw. Antonii, Sw Florek ............
Belaiza
 

Postprzez axanna » Cz gru 20, 2007 9:46 pm

p2bkuba napisał(a):
A póki tego nie zrobisz, jesteś oszczerca i łgarz, knujesz swoim językiem niegodziwość


Czekaj i ja jestem chamem???
Moim zdaniem to ktoś inny powinien dostać ostrzeżenie.
A przepraszam bardzo czy to jest forum protestanckie? bo mnie się wydaje, że Chrześcijańskie :roll:

Leszek słusznie zauważył już, że kręcisz, a po drugie, bez względu na to, co ci się wydaje, dobrze wiesz, że właścicielem tego forum jest protestant i Ty jak wlazłeś z chamstwem od pierwszego posta, tak na tym jedziesz aż do teraz, nie podając żadnego argumentu na poparcie tych bredni.
Zupełnie poważnie radze ci zaprzestać tego ordynarnego i aroganckiego stylu póki tu jeszcze jesteś. Doceń to, że jeszcze tu jesteś, a nie bij piane.

Zastanawia mnie fakt ze jak Protestant powie że Katolik jest bałwochwalcą to jest wszystko wporzadku ale jak Katolik powie to Protestantowi to wogóle najlepiej wywalic go z forum albo wogóle zblokować dostęp do internetu. To jest ta Boża sprawiedliwość :?: A może prawda w oczy kole :?:

Prawda? kole? może Tobie kole w oczy, bo jak na razie nie powiedziałeś żadnej prawdy. Że co - protestanci uprawiają bałwochwalstwo? to powiedz w jaki sposób. O konkrety proszę, bo jak jest ta praktyka uprawiana w Twoim "kościele" mogę ci wyeksplikować w konkretach, rzeknij aby słówko, i poprze te konkrety cytatami biblijnymi - na życzenie zawsze do usług. Ty natomiast raczysz nas samym bełkotem : "jak protestant powie katolikowi... a jak katolik powie protestantowi..." - no to powiedz, czekam.

Axana chociaż bym ci terabajty argumentów podał i całą Biblie to i tak bym cie nie przekonał bo ty bys i tak wymyśliła jakieś swoje teorie z kosmosu.

jasne! ja wymyślam "teorii z kosmosu", a Ty "terabajty argumentów i całą Biblie" :lol: Rzetelność - pierwsza klasa. Chciałabym zobaczyć wreszcie chociaż jakiś skrawek tych argumentów.

Kościół Protestacki to jest jeden wielki bałagan i co tu się oszukiwać, każda grupa w społeczeństwie ma jednego "kierownika" ale w kościele Protestanckim oczywiście jest nie potrzebny.

Kierownikiem Kościoła Protestanckiego jest Bóg, tyle, że dla takiego "wierzącego" jak Ty ten fakt jest niestrawny, gdyż w swojej cielesności nie jesteś w stanie tego pojąć. Dla ciebie grzesznik musi być kierownikiem, bo go widzisz, lecz Bóg, którego nie widzisz, nie potrafi, prawda p2bkuba?

Dla mnie bałwochwalcą jest ten, który wymyśla sobie innego Boga niż Jahwe.

Zgadza sie. Więc masz jakiś przykład zboru protestanckiego, gdzie wymyślili sobie innego niż Jahwe Boga? Podaj konkrety, proszę. Bo na przykład w Twoim "kościele" na pewno sobie wymyślili - i innego Jahwe, i jakiegoś "Jezuska", trzymającego za spódnice niejakiej "Maryi", i hordę zmarłych "świętych", których sami do świętych i pozaliczali - żądzą za Pana w jego królestwie, kto jest święty, a kto nie; i wszystkie ściany poobwieszali bałwochwalczymi obrazami, przedstawiającymi śmiertelników i klękacie przed tymi obrazami, wbrew wyraznemu zakazu nawet ich wytwarzać; i wymyślili całą chmarę pośredników do Boga, który powiedział : "jeden jest Pośrednik między Bogiem, a ludzmi, człowiek Jezus Chrystus", a także, że "nie ma żadnego innego imienia danego ludziom, przez które mogliby być zbawieni"... mogłabym i dalej wyliczać, ale dobrze będzie jak podasz choćby połowę z tego, co wymyślili protestanci - jeżeli łaska.
Tak jak w Kościele Protestanckim każdy wierzy jak mu się podoba i w to co mu się podoba, chociaż najlepiej jakby nie było niczego i nikogo poza nimi samymi.

znów proszę o jakieś konkretne przykłady, bo jak na razie, twoje paszkwile są zwykłym spamem.
Kościół Protestancki jest wygodniejszy dla ludzi bo tam nie trzeba nic robić. Nie ma obowiązków, nie ma najświętszego sakramentu,nie ma eucharystii, nie trzeba tam nawet chodzić .
Tylko co tam jest :?: :?: :?:

łżesz.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez mooooh » Pt gru 21, 2007 8:43 am

Cytat axanny:
- Charakterystyczną cechą jest odrzucanie nauki o Bogu jako Ojcu, Synu i Duchu Świętym, bądz zniekształcenie tej nauki (coś ujmując, lub coś dodając);


Cytat Belaiza:
Dla mnie bałwochwalcą jest ten, który wymyśla sobie innego Boga niż Jahwe - Bogowie Katoliccy: Maria, Jahwe w trzech osobach,


hmm... jak widać jest spójność co do istoty...

Chciałbym nadmienić, że Luter uznał naukę 4 pierwszych soborów - na nich była mowa m. in. o Bogu w trzech Osobach. (a fakty w historii)

Dalej Sobory te zaliczają się w KRK do Tradycji, która jest tak negowana na forum - a Luter je uznał hmmm....

Zaraz padne argument że bładzić jest rzeczą ludzką???
mooooh
 

Postprzez Leszek Włodarczyk » Pt gru 21, 2007 9:21 am

....
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 8:00 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ewangelizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron