Teraz jest So kwi 20, 2024 3:40 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Jak dotrzeć z dobrą nowiną do ludzi religijnych ?

porozmawiajmy

Postprzez Leszek Włodarczyk » Wt lut 12, 2008 9:10 pm

.....
Ostatnio edytowano Śr kwi 02, 2008 3:30 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez mooooh » Śr lut 13, 2008 11:15 am

Nie, to znaczy, że dopatrujesz się w tym co czytasz tego co Tobie pasuje a nie usiłujesz zrozumieć nawet co jest napisane.


Leszku - to samo zdanie moge skierować do Ciebie..... tylko czy to cos daje?

"Dopatruje sie, nie usiłujesz zrozumieć".... a ja mam wrażenie, że nie dopuszczasz innych poglądów niż jedynie sluszne - dlatego wyglada to troche zabawnie kiedy zarzucasz mi brak chęci zrozumienia, jednostronne dopatrywanie sie itd a jednocześnie sam nie pozwalasz nawet na moment uznac racji drugiej strony....
mooooh
 

Postprzez axanna » Śr lut 13, 2008 11:31 am

"Uznać racje drugiej strony"? nawet gdy jej nie ma?... ciekawy pogląd :roll:
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez mooooh » Śr lut 13, 2008 1:13 pm

ale tu wyglada że nigdy nie bedemial racji wg Was bo mam na plecach napisane KRK
mooooh
 

Postprzez hungry » Śr lut 13, 2008 1:26 pm

mooooh napisał(a):ale tu wyglada że nigdy nie bedemial racji wg Was bo mam na plecach napisane KRK

Bo widzisz wchodząc na forum oczekujesz szczerej i merytorycznej chyba dyskusji a jak Ci wyjaśniamy Pisma starasz się koniecznie udowadniać swoje racje zamiast w pokorze posłuchać innych bez wyciągania drzazgi z ich oka aby wpierw wyjąć belkę ze swego oka. Forum te mimo że jest prowadzone przez protestantów to jednak jest otwarte na katolików aby im pomóc jeśli wyrażą chęć dyskusji merytorycznej i aby pomóc im poznać bliżej Biblię jeśli mają na tyle pokory aby odłożyć dokumenty KRK a studiować tylko i wyłącznie Biblię jako jedyną autorytatywną normę wiary i życia.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez leaf only » Śr lut 13, 2008 8:02 pm

[...]
Ostatnio edytowano Wt maja 13, 2008 7:07 pm przez leaf only, łącznie edytowano 1 raz
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez mooooh » Pt lut 15, 2008 12:36 am

Leszek Włodarczyk napisał(a):A ludzie (np. moppphowie) mogą z niego dowiedzieć się jak działa Bóg i mając zapewnienie o Jego niezmienności - o czymś tam wyrokować.


hmm... jednym słowem instrukcja obsługi Boga .... ciekawy pogląd :o

hungry napisał(a):Bo widzisz wchodząc na forum oczekujesz szczerej i merytorycznej chyba dyskusji a jak Ci wyjaśniamy Pisma starasz się koniecznie udowadniać swoje racje zamiast w pokorze posłuchać innych bez wyciągania drzazgi z ich oka aby wpierw wyjąć belkę ze swego oka.


gdybym nie próbował być pokorny to dawno nie byłoby mnie na tym forum, pokornie czytam różne opinie na temat KRK - czy pozwalam sobie na podobne względem KZ? - to chyba też pokora

a co do belki w oku - tu myślę, że tkwi problem => założenie jak jestem w KRK to mam belkę w oku

merytoryczna dyskusja - raczej dotyczy tematu, a o belce w tym temacie nie ma ani jednego słowa

a tak na marginesie co jest merytorycznego w pości e Leszka z 12/02? gdzie na moje pytanie pada odpowiedź że nie staram się zrozumieć zamiast konkretnej merytorycznej odpowiedzi...

dodatkowo mertorycznośc dla mnie znaczy, ze argumenty dotyczą stwierdzeń a nie człowieka, które je wygłasza co przez niektórych tu jest stosowane nagminnie

hungry napisał(a):(...) i aby pomóc im poznać bliżej Biblię jeśli mają na tyle pokory aby odłożyć dokumenty KRK a studiować tylko i wyłącznie Biblię jako jedyną autorytatywną normę wiary i życia.


Ja jednak wolę, aby to Bóg był jedyną normą mojego życia...

leaf only napisał(a):A masz coś takiego na plecach?
Bo wiesz, tego tak od razu nie widać.


dzięki wielkie za humorystyczny dystans :lol:
mooooh
 

Postprzez leaf only » Pt lut 15, 2008 6:03 am

[...]
Ostatnio edytowano Wt maja 13, 2008 7:02 pm przez leaf only, łącznie edytowano 1 raz
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez hungry » Pt lut 15, 2008 11:00 am

mooooh napisał(a):
hungry napisał(a):(...) i aby pomóc im poznać bliżej Biblię jeśli mają na tyle pokory aby odłożyć dokumenty KRK a studiować tylko i wyłącznie Biblię jako jedyną autorytatywną normę wiary i życia.


Ja jednak wolę, aby to Bóg był jedyną normą mojego życia...

A czy wg. Ciebie Biblia to nie jedyna objawiona przez Boga Jego wola?
Ze względu że nikt Boga nigdy nie widział Bóg przekazał nam Swoje Słowo zapisane w Biblii i to co o Nim i o Jego woli dowiadujemy się wyłącznie z Biblii.

Wybacz ale właśnie to jest warunkiem że w wątkach dla chrześcijan pisać mogą wg. regulaminu "...jednocześnie uznające Pismo Święte (Biblię) za Słowo Boże, nieomylne i natchnione przez Ducha Świętego. " (pt 1)
"...Osoby, które nie uważają się za chrześcijan (lub niewierzące w natchnienie Pisma Świętego ...mogą pisać na forum "NIE/CHRZESCIJANIE" " (pt 2)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Poprzednia strona

Powrót do Ewangelizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron