Teraz jest Cz kwi 25, 2024 10:19 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Świadectwo

porozmawiajmy

Postprzez asa » Cz maja 22, 2008 7:01 pm

...ja nie urodziłem się w rodzinie katolickiej. Jeszcze rok temu byłem wyznania ewangelicko - augsburskiego. Dla niewtajemniczonych to ci ewangelicy od Marcina Lutra. I cała ta moja przemiana nastąpiła gdy miałem już lat 40 z hakiem, więc nie była pod wpływem jakichś emocji, czy sugestii osób trzecich. Po prostu taką otrzymałem od Pana łaskę wiary, że zacząłem wierzyć "po katolicku".

Lubię Luteran, maja porządne kazania oparte na słowie.
Faktycznie doktrynalnie maja nieco wspólnego z katolicyzmem, …

Yaro, wydaje mi się jednak sprzeczne z objawieniem, zawartym w piśmie, jakoby sam Pan dał ci laskę, "wierzenia po katolicku".
Ponieważ musiałby zaprzeczyć Sam Sobie.

Tyle się dzisiaj mówi o ekumenizmie. Myślę, że na dzień dzisiejszy nie jest możliwe zjednoczenie wszystkich chrześcijan, chociaż dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Możemy jednak modlić się o to. Możemy też, a nawet powinniśmy poznawać się lepiej nawzajem i korzystać z tego, co w naszych wiarach jest dobre, jeżeli nie stoi to w sprzeczności z naszymi dogmatami wiary. .

Yaro, z szacunkiem, lecz…prośba Pana do Ojca, abyśmy byli jedno, dotyczy jedności w Duchu i Prawdzie.

Nie każdy, kto mieni się chrześcijaninem, jest nim naprawdę.

(17) Poświęć ich w prawdzie twojej; słowo twoje jest prawdą. (18 ) Jak mnie posłałeś na świat, tak i ja posłałem ich na świat; (19) i za nich poświęcam siebie samego, aby i oni byli poświęceni w prawdzie. (20) A nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie. (21) Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w tobie, aby i oni w nas jedno byli, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś.(J17)

Dziecko boże jest odrodzone ze Słowa, które JEST PRAWDĄ:

…nie z nasienia skazitelnego, ale nieskazitelnego, przez Słowo Boże, które żyje i trwa. (24) Gdyż wszelkie ciało jest jak trawa, a wszelka chwała jego jak kwiat trawy. Uschła trawa, i kwiat opadł, (25) ale Słowo Pana trwa na wieki. A jest to Słowo, które wam zostało zwiastowane
.(1P 1)
Oraz z Ducha:
jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego. (6) Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest .(J3,5)

Yaro, nie chodzi o sprzeczności z dogmatami wiary, tylko o wierność JEZUSOWI - PRAWDZIE, która jest jedyna, niepodważalna, i objawiona w Biblii.
Prawdą nie są wymysły i tradycje ludzkie, nie są nią żadne nauki pochodzące ze źródła ludzkiego.

Nie Yaro, nie będę się modliła o idee ekumenizmu.

Nie pragnę jedności z jedno zbawczym kościołem katolickim, który propagując fałszywe nauki ludzkie, nie poparte słowem bożym – głosi zwyczajne herezje.
Moge jedynie prosic Pana, aby wyrwał wierzących, którzy sie tam znajdują i dał im poznanie Siebie -Prawdy.
Zbyt mało widze wspólnego w wierze w dzieło Jezusa, między kościołem katolickim a prawdziwym kościołem, ciałem Jezusa.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Poprzednia strona

Powrót do Ewangelizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron