Teraz jest Pn maja 13, 2024 12:40 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

moja dalsza droga... proszę o pomoc i wsparcie...

porozmawiajmy

Postprzez rainbowka » Pt mar 16, 2007 7:57 pm

Dziękuję J25!!:)

Jestem z Olsztyna. Mieliśmy prze ok. dwiema godzinami stłuczkę. Jakiś mężczyzna wjechał w nas. Wszystko na razie w porządku. Okazał się bardzo miły. Szybko sie Rodzice z nim dogadali. Mimo to nerwy jeszcze nas nie opuściły. Ale najważniejsze to to, co powiedziała Mama: "Musimy się cieszyć, że dzięki Bogu my jesteśmy cali, że żyjemy".

Rozmawiałam dziś z koleżanką. W niedzielę idę na nabożeństwo. Będę pisać co i jak ze mną. Bądźcie ze mną!

Bardzo Wam dziękuję za pomoc i wsparcie!!!

Pozdrawiam gorąco!!!
rainbowka
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 12:50 pm

Postprzez axanna » So mar 17, 2007 5:53 pm

No to jest nas wiecej :)
Witam j25!
Modlmy sie do Boga o opieke i blogoslawienstwo dla rainbowki. I czekamy na wiadomosci po niedzieli.
Pozdrowka serdeczne. :)
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez rainbowka » So mar 17, 2007 8:47 pm

Dziękuję Wam za modlitwę! jutro wszystko napisze co i jak. przesyłam Wam gorące pozdrowienia!!! buziaczki!!! :)
rainbowka
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 12:50 pm

Postprzez rainbowka » N mar 18, 2007 1:56 pm

Witam Was!!!

Jestem już po moim pierwszym w sumie nabożeństwie (byłam sama, gdyż mój narzeczony jeszcze dogorywa po chorobie, ale jak będzie wszystko dobrze, to za tydzień pójdziemy razem :) ). Trwało 2h 15min, ale w ogóle nie odczuło się tego. Szczerze mówiąc, to nie chciało mi się stamtąd wychodzić!

Jak weszłam do kaplicy przywitało mnie dwóch panów - potem się okazało, że jeden z nich jest Kanadyjczykiem (nie odzywał sie wiec nie wiedziałam). Powiedziałam, że jestem pierwszy raz, przekazali mi po krótce co i jak, potem podbiegła do mnie jedna z koleżanek. Usiadłam w kąciku, po czym podeszła druga moja koleżanka i usiadłyśmy razem w ławce.

Na nabożeństwie gościli Kanadyjczycy - jeden z nich mówił swoje świadectwo, a drugi - kazanie. Obydwaj mówili tak prosto i na temat włączając w swoje wypowiedzi fragmenty z Pisma Św. Śpiew był wprost poruszający.

Po nabożeństwie pan, który mnie witał, zapytał jak było, jak się czuję, on i koleżanki zaparaszali mnie na poczęstunek, jednak odmówiłam tym razem.

Bardzo mi sie podobało. Szczerze mówiąc, to w pewnych momentach aż "dziwnie" się czułam, gdzyż nikt na siebie nie patrzył, nie oceniał, starsze osoby nie narzekały jaka to młodzież niekulturalna, że siedzą zamiast stać albo nie mają złożonych rąk, że nikt mi nie zwrócił uwagi jak nie śpiewałam piosenek, których zwyczajnie nie znałam (była jedna, którą znałam i śpiewałam :D ). Czułam się tam tak spokojnie, jak w rodzinie... no i tu napotykamy pierwzy problem... otóż wróciłam do domu i każdy w złym humorze, coś powiedziałam to od razu podniesienie głosu (nie wiedzieli gdzie byłam. na razie wolę wszystko przeżyć w swoim sercu zanim o czymkolwiek powiem)...ja tak nie chcę... przeraziło mnie to wszystko. Pierwsze co pomyślałam to to, że chcę tam wrócić, bo tam było mi dobrze...

Dziękuję Wam za modlitwę, jak widać skutki powoli zaczynają się ujawniać. Bardzo się z tego cieszę. Szczerze mówiąc w trakcie nabożeństwa zauważyłam, że przestałam się bać reakcji rodziny... przestałam się tym przejmować. Naprawdę czułam obecność Boga w tych wszystkich ludziach! Wiem, że Bóg do mnie puka coraz głośniej i ja muszę i chcę otworzyć odpowiednie drzwi...

Pozdrawiam gorąco!!!
rainbowka
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 12:50 pm

Postprzez axanna » Pn mar 19, 2007 2:45 pm

Witaj!
Nawet nie wiesz, rainbowka, ile radosci mi sprawia to co piszesz! Sama kiedys przezywalam cos podobnego. Nigdy nie zapomne ta pierwsza milosc, kiedy zostalam pociagnieta do Pana. Tak bardzo sie za ciebie ciesze. Gdybys byla obok, zaraz chcialabym cie usciskac :)
Zycze ci blogoslawienstwa Bozego i dalej bede sie za ciebie modlic.
Mam nadzieje, ze owe perturbacje w twoim zyciu mina jak najszybciej i bezbolesnie, az bedziesz mocno stala na fundamencie, ktorym jest Jezus.
Nie zapominaj tu sie odzywac, bowiem tobie kibicujemy :P
Pozdrawiam bardzo serdecznie.

PS.Fakt, ze wspomnialam o pierwszej milosci, nie oznacza wcale, ze dzis jej nie mam, albo ze jest slabsza, lecz, jakby nie patrzec, jest inna, bardziej dojrzala moze. Teraz o wiele bardziej ufam Panu i o wiele tez bardziej jestem pewna Jego milosci do mnie i, oczywiscie, do kazdego, kto Jego miluje. :)
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez axanna » Wt mar 27, 2007 12:43 pm

Podejrzana cisza...
Hej, rainbowka, co slychac? sie masz? wszystko OK?
:P
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez TylkoPolska » Cz mar 29, 2007 1:23 pm

Witam na forum

Cieszy mnie to co piszesz Rainbowko ,jednak pamiętaj ,że kościół protestancki głosi herezję. Tu nie chodzi tylko o mszę. Przechodząc na złą stronę na pewno nie rozmawiasz z Bogiem a łudzi cię co najwyżej szatan. Pamiętaj ,że:

"kto uwierzy i da się ochrzcic, zbawiony bedzie, kto jednak nie uwierzy, bedzie potepiony"

Zasada Solus Christus, odrzucenie tradycji(co de facto zaowocowało rozkładem moralnym) Pastorzy coraz częściej(a wręcz już to normalne ) gloryfikują zboczenia, eutanazję, aborcję i całe zło libero-świata. Wręcz radykalnym, ale i słusznym będzie określenie ,że protestantyzm to judaizacja chrześcijanizmu.

Zapraszam na msze do kościoła Ortodoksyjnych/Tradycyjnych Katolików. Msza w rycie Trydenckim, Łacina, to się czuje.

Interwencja moderatora: usunięto spam

Pozdrawiam i mam nadzieję,że nie uraziłem nikogo.
TylkoPolska
 

Postprzez axanna » Cz mar 29, 2007 1:31 pm

Nie, no skad uraziles? My wszyscy tutaj - to szatan, a Ty to jestes swiety - sama prawda, jakie urazy? W twoim kosciolku to nie ma nic z tych rzeczy o ktore oskarzasz innych. Coz, trudno, belke w oku zobaczyc najtrudniej.
Ja na razie nie bardzo potrafie polemizowac z kims takim, moze ktos inny sie zdobedzie.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez fundamentalista » Cz mar 29, 2007 1:40 pm

axanna napisał(a):Nie, no skad uraziles? My wszyscy tutaj - to szatan, a Ty to jestes swiety - sama prawda, jakie urazy? W twoim kosciolku to nie ma nic z tych rzeczy o ktore oskarzasz innych. Coz, trudno, belke w oku zobaczyc najtrudniej.
Ja na razie nie bardzo potrafie polemizowac z kims takim, moze ktos inny sie zdobedzie.


Nie ma z kim polemizowac, tu trzeba egzorcyzmow.
fundamentalista
 

Postprzez darq » Cz mar 29, 2007 1:43 pm

TylkoPolska napisał(a):Witam na forum

Cieszy mnie to co piszesz Rainbowko ,[...]

Pozdrawiam i mam nadzieję,że nie uraziłem nikogo.


Proszę zabierać głos we właściwych tematach, w przeciwnym razie zostanie to kasowane.
Ps. nie wiem czy masz świadomość, że większość użytkowników tego forum to ewangelikalni.
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez axanna » Pt mar 30, 2007 12:04 pm

a ja na meritusa bylam cieta....przecie w porownaniu z owym delikwentem to aniolek...
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez rainbowka » Pt kwi 13, 2007 12:43 am

Witajcie Kochani!!:)

Wybaczcie moje milczenie. ostatnio zbyt wiele się u mnie dzieje i tego dobrego i tego złego. Chodzę na nabożeństwa i na msze. Poznaję wszystko. Daję sobie czas, nie spieszę się z wyborem. W końcu jak powiedział mój narzeczony - Bóg jest jeden i On jest najważniejszy. Modlę się więc, czytam Pismo Św., staram się "polepszyć" moje relacje z Bogiem...

Powiem Wam szczerze, że serce mnie boli widząc jak toczą się m.in. tutaj spory między protestantami a katolikami. Bóg kocha wszystkich i jeśli my odwzajemniamy tą miłość, żyje w nas i tą miłością powinniśmy darzyć innych bez względu na inne zdanie.

Powoli osiągam spokój ducha, wracam na prostą drogę. Jestem wdzięczna Bogu za Was i wszystkich, którzy mnie otaczają oraz za to, że obdarzył mnie wolną wolą.

Dziękuję i proszę nadal o modlitwę.

Pozdrawiam Was gorąco!!! :)
rainbowka
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 12:50 pm

Postprzez axanna » Pt kwi 13, 2007 11:26 am

Witaj, rainbowka. Fajnie, ze sie odezwales. Rozumiem twoje watpliwosci i bede sie modlic za ciebie do Pana, zeby dal ci wlasciwe zrozumienie.
Twoj narzeczony ma racje - Bog jest jeden i najwazniejszy, to prawda, lecz bardzo waznym jest to, co my robimy z Jego Slowem, skierowanym do nas.
Dlatego bardzo sie ciesze, ze czytasz Biblie, bo obowiazkiem kazdego czlowieka jest dociekanie woli Bozej w stosunku do niego.
Nie tak, jak moja rodzina, biblie wyjmuja tylko na wizyte ksiadza i zaraz po jego odejsciu wstawiaja z powrotem do szafki. Mysle, ze nie znajac Slowa Bozego i wcale im nie interesujac, slepo nasladujac katolicka nauke, uciszaja wlasne sumienie w ten sposob, ze w razie co nie tak - ksiadz bedzie winien. I w ten sposob tkwia w ciemnosci, balwochwalstwie, grzechu, sluchajac przez cale zycze klamstwa.
Lecz Jezus poucza:
Mt 7:15-20 Bw "Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi!
Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi?
Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce.
Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców.

Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień.
Tak więc po owocach poznacie ich."

Lk 20:46 Bw "Strzeżcie się uczonych w Piśmie, którzy chętnie chodzą w długich szatach i lubią pozdrowienia na placach i pierwsze krzesła w synagogach, i przednie miejsca na ucztach,"

Flp 3:2 Bw "Strzeżcie się psów, strzeżcie się złych pracowników, strzeżcie się przesady w obrzezywaniu."

Ale kto zwarza na ostrzezenia Pana, podczas gdy Biblia kurzy sie sobie na polce do nastepnej wizyty tego, przed kim Pismo ostrzega - strzezcie sie.
I w ten sposob ludzie sie tlocza po pochylej...

Mt 7:13-14 Bw "Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą.
A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują."



Dlatego tez, droga rainbowka, nie martw sie tak bardzo sporami z katolikami. Mowienie im prawdy bowiem jest wlasnie oznaka milosci, a nie nienawisci, choc prawda ma to do siebie, ze nie zawsze ucho lechce.

Pozdrawiam cie serdecznie.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez rainbowka » Pt kwi 13, 2007 11:44 am

Witaj axanna!!:)

Dziękuję za wspaniałą wypowiedź. W katolicyzmie boli mnie to, że ludzie odeszli od tego, co najważniejsze,a raczej od tego, KTO najważniejszy - Jezusa, Boga i Jego Słowa. Kierują się zaś katechizmami, księżmi, tradycją. Przykro jest mówić, iż wiara staje się tradycją:(

Mam tylko takie pytanie. Nie zakupiłam jeszcze Pisma Świętego u protestantów, więc czytam katolickie. Wiem, że różni się ono tłumaczeniem i liczbą ksiąg w ST, gdyż nie ma na nie potwierdzenia. Mimo, że to wiem, to nie rozumiem. Czy mogłabyś lub czy ktoś inny mógłby mi to wyjaśnić? Z góry serdecznie dziękuję!

Pozdrawiam z całego serca! :)
rainbowka
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 12:50 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ewangelizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Wymiana:

pozdrawiamy