Teraz jest Pt mar 29, 2024 4:24 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Spowiedź święta

porozmawiajmy

Postprzez axanna » Pt maja 25, 2007 5:53 pm

Dzieki ci Radosna, za lekcje nauk katolickich, lecz poniewaz nie jest to jednak forum katolickie, wiec pozwole sobie na mala uwage :)
Spowiedź generalna jest więc pewnego rodzaju gruntownym oczyszczeniem się, odzianiem się w szatę pełną łaski. Taką moc ma każda spowiedź, nawet ta z grzechów lekkich.

poniewaz dla chrzescijanina najwyzszym autorytetem, jest Biblia (zgodnie tez z zasadami tego forum), nie zas Katechizm, ani nawet madrosci Augustyna, ani zadnego innego stworzenia, lecz tylko i wylacznie Stworcy, ktory powiedzial "kto doda choc slowo do tej ksiegi...", wiec osmiele sie zauwazyc, ze owa spowiedz, o ktorej jest tu mowa, nie jest zadnym oczyszczeniem, gdyz to tylko Bog oczyszcza i tylko do niego trzeba isc ze swoimi grzechami, a jedynym Posrednikiem miedzy Bogiem a ludzmi jest Jezus Chrystus, nie zas ksiadz, czy ktokolwiek inny, bez wzgledu na to, co powiada katechizm.
Pozdrawiam.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez meritus » So maja 26, 2007 2:15 pm

axanno
lecz poniewaz nie jest to jednak forum katolickie

Jest to też forum katolickie z tej racji że mają możliwość wypowiadania się tutaj tekże katolicy.

Nie widzę powodu aby przeciwstawiać Katechizm Pismu Świętemu, bo Katechizm nie przypadkiem ma indeks cytatów biblijnych na kilkadziesiąt stron. Nie widzę też aby przeciwstawiać księdza i Kościół Chrystusowi, bo Kościół - w tym i ksiądz jest CIAŁEM CHRYSTUSA i z tej racji ma ewidentny udział w jedynym pośrednictwie Chrystusa jako Jego narzędzie.
meritus
 

Postprzez axanna » Pn maja 28, 2007 4:43 pm

meritus napisał(a):Jest to też forum katolickie z tej racji że mają możliwość wypowiadania się tutaj tekże katolicy.

przy warunku, meritusie, ze akceptuja pierwszy punkt Zasad. A ten dziwny kazus, ze ciebie akurat jeszcze ztad nie wyproszono, wcale tego punktu nie zmienia, lecz wyjatek potwierdza regule 8)

Nie widzę powodu aby przeciwstawiać Katechizm Pismu Świętemu, bo Katechizm nie przypadkiem ma indeks cytatów biblijnych na kilkadziesiąt stron.

Bez wzgledu na to czy ty widzisz powod, meritusie, czy nie... a zreszta, tez uwazam ze bez sensu przeciwstawiac Katechizm Pismu, gdyz on juz
stoi w tym przeciwienstwie i na kazdym kroku gwalci przykazania Boze, a indeks cytatow sluzy tylko do wmawiania, ze te wszystkie klamstwa pochodza z Pism, a takze do przydania wiekszego autorytetu tym klamstwom.
Zeby sie nie powtarzac, kazdego, kto chce blizej zapoznac sie z tematem, zapraszam do tematu "Katechizm Kosciola Katolickiego" w dziale Literatura. Jest bardzo, bardzo ciekawy i pomocny w zestawieniu wlasnie Pisma Swietego z Katechizmem i bardzo dobra ilustracja tych wykroczen przeciw nankazom Bozym.
Jesli meritusie nadal bedziesz twierdzic, ze Katechizm nie ma powodu przeciwstawiac, zreszta, racja, przeciez juz przeciwstoi :mrgreen: - to moze podam pare linkow z tego tematu, co?

Nie widzę też aby przeciwstawiać księdza i Kościół Chrystusowi, bo Kościół - w tym i ksiądz jest CIAŁEM CHRYSTUSA i z tej racji ma ewidentny udział w jedynym pośrednictwie Chrystusa jako Jego narzędzie.

A bo zeby widziec trzeba przejrzec. A cialem Chrystusa i Kosciolem sa tylko ci, ktorzy za Glowe i Posrednika maja tylko Chrystusa, jak to jego Slowo mowi, nie zas ci, ktorzy za glowe maja (wbrew zakazu Jezusa) papieza i za posrednikow tlum zmarlych grzesznikow i innych bozkow - tacy nie moga byc cialem Jezusa, gdyz jest On swiatloscia i nie ma w nim zadnej ciemnosci.

Upamietania zycze 8)
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez meritus » Pn lip 02, 2007 6:04 pm

Jakoś mi ten post umknął... Trudno się do czegoś takiego odnieść, bo argumentów tu nie ma, za to dużo sformułowań mających mnie wyprowadzić z równowagi...

i na kazdym kroku gwalci przykazania Boze

No to do roboty - proszę po kolei strona po stronie to udowodnić.

A cialem Chrystusa i Kosciolem sa tylko ci, ktorzy za Glowe i Posrednika maja tylko Chrystusa, jak to jego Slowo mowi, nie zas ci, ktorzy za glowe maja (wbrew zakazu Jezusa) papieza i za posrednikow tlum zmarlych grzesznikow i innych bozkow - tacy nie moga byc cialem Jezusa, gdyz jest On swiatloscia i nie ma w nim zadnej ciemnosci.

A po co papieża i świętych przeciwstawiasz Chrystusowi? Jeden jest Pośrednik, a że Kościół, jako Ciało tego Pośrednika jest Chrystusowym narzędziem, to już nie moja wina.
meritus
 

spowiedź

Postprzez Gosiak » Wt sie 14, 2007 3:22 pm

im bardziej się staram przygotować do niej, tym bardziej odchodząc od konfesjonału myślę sobie 'czy to aby na pewno ma sens?' a może to nieumiejętność otwarcia się na Boga
Gosiak
 

Postprzez axanna » Wt sie 14, 2007 3:55 pm

meritus napisał(a):
i na kazdym kroku gwalci przykazania Boze


No to do roboty - proszę po kolei strona po stronie to udowodnić.


Meritus, to nie ja wyskakuje na forum z urojeniami nie mającymi poparcia w Biblii, lecz ty, więc z łaski swojej zacznij ty udowadniać swoich racji, bo prawdomówności Biblii nikomu tu udowadniać nie trzeba, czego nie można powiedzieć o prawdomówności twoich katechizmów.
I nie wyłaz tutaj ze swymi katechizmami wcale, bo nie są żadnym autorytetem, chyba że dla ciebie, to więc czytaj sobie w domczu - nikt ci nie broni przecie.

Witaj Gosiak. Masz racje - to bezsens. Lepiej do Jezusa się zwróć, a sie przekonasz, że On jest, że On słyszy, że On odpuszcza.
Pozdrawiam.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Gosiak » Wt sie 14, 2007 6:39 pm

O ja, ktoś mnie zauważył :D
Pewnie słuszna sugestia, chyba należałoby zwrócić się właśnie do Niego a nie do człowieka. Mam nadzieję, ze kiedys mi sie uda.
Gosiak
 

Postprzez hungry » Wt sie 14, 2007 7:38 pm

chocby z taka wiarą jak ów tredowaty z ewangelii :) Marek 1 rozdział.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez axanna » Wt sie 14, 2007 11:06 pm

Ingo napisał(a):
chocby z taka wiarą jak ów tredowaty z ewangelii Marek 1 rozdział


no to quote:
idź, a ukaż się kapłanowi (werset 44).

Jezus uzdrowił trędowatego, a ponieważ żydzi podlegali zakonu Mojżesza, Pan nakazał uzdrowionemu ukazać sie kapłanowi według nakazu tegoż Mojżesza. Co Ty chciałeś powiedzieć przez przywołanie tych kilku słów, spowite jest zagadkową warstwa tajemniczości. Może byś tak uchylił rąbka tajemnicy dla... jak Ty określasz swoich oponentów? aaa, już wiem - dla "wyszczekanych profanów", co ? :roll:

Tak wygląda katolicka spowiedź: wyznanie Bogu i przebaczenie - a potem przedstawienie sprawy Kościołowi...

Co ty nie powiesz?? jak ciekawe. A nie mógłbyś łaskawie obdarzyć nas wiedzą, po co "Kościół" - w postaci księdza oczywiście ma się rozumieć - wyznacza jeszcze jakieś tam zadośćuczynienie wraz ze stękaniem wierszyków? Przecież mówisz, że najpierw wyznanie Bogu i przebaczenie. Więc jeżeli Bóg już przebaczył, to w czym problem?

A swoją droga - jak realizujecie w praktyce wezwanie Jezusa: Wyznawajcie jedni przed drugimi upadki (List Jakuba, 5:16)?

A cóż tak skubiesz jedno zdanie na skrawki?

16) Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali zdrowie. Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego.

(List Jakuba 5:16, Biblia Tysiąclecia)

jak realizujesz w praktyce wezwanie Jezusa w całości? poprzez różaniec, czy jakieś inne wierszyki masz?

Ja czynię to w dialogu z moim bratem w wierze księdzem (zna Pismo lepiej ode mnie i pomaga mi w świetle Pisma osądzić moje intencje). Czy tak może być i dlaczego nie?

No akurat, że Pisma znasz nie najlepiej to nie musiałeś informować - widzimy przecież.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez hungry » Wt sie 14, 2007 11:27 pm

Ingo napisał(a):
chocby z taka wiarą jak ów tredowaty z ewangelii Marek 1 rozdział


no to quote:
idź, a ukaż się kapłanowi (werset 44).
Tak wygląda katolicka spowiedź: wyznanie Bogu i przebaczenie - a potem przedstawienie sprawy Kościołowi...

No prosze zapomnialem że jestes katolikiem :) nie o to mi chodziło chodziło mi o prosta wiare tego czlowieka mowiacego do Jezusa : "Jesli chcesz możesz mnie oczyscic" :D A Jezus wcale niekazal mu sie isc spowiadac do kaplanow :D tylko pokazac sie im i zlozyc ofiare wg zakonu Mojżesza.
Ingo napisał(a):A swoją droga - jak realizujecie w praktyce wezwanie Jezusa: Wyznawajcie jedni przed drugimi upadki (List Jakuba, 5:16)? Ja czynię to w dialogu z moim bratem w wierze księdzem (zna Pismo lepiej ode mnie i pomaga mi w świetle Pisma osądzić moje intencje). Czy tak może być i dlaczego nie?

Gdzies tu juz odpowiadalem niedawno na tym forum hmm chyba zdaje sie smokowi w watku axanny i smoka :D
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez p2bkuba » Pt paź 26, 2007 5:25 pm

Witam:)
Czytając te posty wydaje mi się, że to jest protestanckie forum a nie chrzescijańskie:/
Nie wiem dlaczego protestanci mogą wyrażać swoją opinię na temat spowiedzi bez ograniczeń a katolicy nie do końca???
No niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego protestanci są tak bardzo anty do Katolików??? Czy my jesteśmy gorsi czy coś???
Ale to chyba inny wątek.

A co do spowiedzi to np. moje nawrócenie odbyło się właśnie poprzez spowiedź, nie u księdza tylko przy pomocy księdza. Bo ksiądz to taki ktoś kto poświęca się służbie Bogu i ludziom a w zamian Jezus daje mu dar pomocy drugiemu człowiekowi w pojednaniu się z Nim.
Rozgrzeszenia nie udziela ksiądz tylko Jezus.
Spowiedź to nic innego jak rozmowa z Bogiem przy pomocy księdza jeśli człowiek nie wie jak się porozumieć z Bogiem i pogłębić swoja relację z nim.
Wiem z doświadczenia a nie z domyslów jak niektórzy, że dobrze przeżyta spowiedź naprawdę może pojednać ze Zbawcą!!!
Święte ELO:)!
p2bkuba
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt paź 26, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Radom

Postprzez hungry » Pt paź 26, 2007 5:43 pm

p2bkuba witaj , na poczatek prosilbym Cie abys sie wstrzymal z takimi przykrymi opiniami jak te:

p2bkuba napisał(a):Czytając te posty wydaje mi się, że to jest protestanckie forum a nie chrzescijańskie:/


poniewaz nikt tu nikomu nie zabrania sie wypowiadac zarowno katolikom ani protestantom. Po zaerjestrowaniu sie jako nowy użytkownik zapraszam Cie abys się zapoznal moze ze wszystkimi postami na tym forum a przekonasz się że to co mowisz jest nie prawda odnosnie robeinia jakichs róznic. A odnosnie spowiedzi nie dziw sie ze sa tu polemiki na takie tematy poniewaz na forym chrzescijanskim gdzie wiekszosc z nas jest ewangelicznymi chrzescijanami z kosciolow protestanckich. Sam byłem katolikiem zaprazsam do przeczytania mojego swiadectwa na mojej prywatnej stronie www w moim profilu.
Pozdrawiam Cie serdecznie i zachecam do merytorycznych rozmów na forum takżę w innych ciekawych wątkach a zobaczysz że rozmawiamy tutaj nie tylko o spowiedzi i dogmatach katolickich jak je widzą proetstanci, al eporuszamy tu wiele ciekawych tematów z Biblii która jest przeciez uznawana zarowno przez katolikow jak i protestantów. A odnosnie wyznawania grzechow to równiez w zborach wyznajemy miedzy sobą grzechy tak jak to Jezus nam polecił robic.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez p2bkuba » So paź 27, 2007 1:50 pm

Spoczko:)
Tylko odniosłem takie wrażenie po niektórych postach.
Ale mam nadzieję, że to forum okaże się naprawdę ekumeniczne!
p2bkuba
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt paź 26, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Radom

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ewangelizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron