Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:05 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

ewangelizacja XXI wieku

porozmawiajmy

Postprzez Leszek Włodarczyk » Pt lut 16, 2007 4:20 am

....
Ostatnio edytowano Wt mar 25, 2008 8:38 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez meritus » Pt lut 16, 2007 9:34 am

Chrystus powiedział przecież, że jeżeli my zamikniemy, kamienie wołać będą. I tak dzieje się w wielu miejscach na Zachodzie. Jednak myślenie, że Jezus nie musiał się wcielać, lecz spaść na spadochronie z kukuruźnika jak Nowotko, albo mógł wcale nikogo nie informować o swojej śmierci i zmartwychwstaniu jest dość naiwne.
meritus
 

Postprzez Leszek Włodarczyk » Pt lut 16, 2007 10:05 am

....
Ostatnio edytowano Wt mar 25, 2008 8:33 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez meritus » So lut 17, 2007 8:49 pm

Bracie łaska bazuje na naturze...
meritus
 

Postprzez Leszek Włodarczyk » N lut 18, 2007 7:25 am

....
Ostatnio edytowano Wt mar 25, 2008 8:36 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez meritus » N lut 18, 2007 2:44 pm

Łaska Boża na naturze stworzenia, człowieka...
meritus
 

Postprzez leaf only » N lut 18, 2007 3:30 pm

łaska Boża bazuje na naturze człowieka?

hmmm

Jak rozumiesz "bazować na naturze"?


Pozdrawiam!
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez meritus » N lut 18, 2007 7:15 pm

Współpracuje z ludzką naturą i ją udoskonala aż do przebóstwienia.
meritus
 

Postprzez Katarynka » Pn lut 19, 2007 5:19 pm

A co to znaczy "aż do przebóswteinia"? Zamienia nas w bogów?
Katarynka
 

Postprzez Leszek Włodarczyk » Pn lut 19, 2007 5:39 pm

....
Ostatnio edytowano Wt mar 25, 2008 8:37 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez leaf only » Pn lut 19, 2007 6:20 pm

bracie Leszku, pięćset postów.....

Toś Ty już legenda forumu tego:)) No no:)))))))


Serdecznie pozdrawiam!
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez dkm1967 » N lut 25, 2007 5:03 pm

:o Czytając wypowiedzi dochodzę do wniosku, że najlepsze są tematy zastępcze. Chyba chodziło o ewangelizację XXI wieku? To jest problem w większości kościołów, poczynając od adwentystów a kończąc na zielonoświątkowcach. Nieraz słyszałem o śpiących zborach. Wielu pastorów krzyczało obudźcie się! To jest smutne, że ludzie nie potrafią dzielić się dobrą nowiną, że skarb zakopują w ogródku i pilnie go strzegą. Najprościej jest u ŚJ, tam wszyscy mają głosić ( nie zawsze jest to prawda, ale robią wiele szumu wokół siebie i swojej nauki). Wielu chrześcijan mówi: od tego jest pastor, niech on coś robi. Jedyna nadzieja w młodych, którzy są pełni entuzjazmu i starają się coś robić. Znalazłem fajny link, może to jest jakiś sposób na ewangelizację (przez internet).
http://grupafresh.pl/zbawienie.html
dkm1967
 
Posty: 13
Dołączył(a): N gru 31, 2006 10:10 am

Postprzez leaf only » N lut 25, 2007 5:44 pm

dkm-ie, grupafresh bardzo ok, lubię i cenię takie prezentacje; mam tylko zastrzeżenia do modlitwy koncowej: nie lubię zapisanych modlitw. ale to może dlatego, że nigdy się taką nie modliłam, może inni potrafią:)

Myślę, że w ewangelizacji XXI wieku internet powinien odgrywać ogromną rolę. Myślę, że to forum spełnia -mimo ludzkich niedoskonałości - taką rolę.

Pozdrawiam!

PS. Chciałabym Ci przekazać coś, co Cię może zainteresuje, ale drogą prywatną. Gdybyś mógł odezwać się na mojego maila, będę wdzięczna. Z Bogiem!
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez smigiel » Pn paź 29, 2007 12:27 pm

Głoszenie Słowa przez internet? Cuż sam nie praktykuję, ale w sumie nie widzę żądnych przeciwskazań. Może ktos po oglądnięciu podobnej prezentacji czy przeczytaniu jakiegoś artykułu zacznie się nad czyms zastanawiać (ziarno zasiane), a Bóg po czasie powoła kogoś do tej osoby i da wzrost.
Osobiście wolę inne sposoby lecz wszystko co wyraża Pana jest dobre.

Pozdrawiam
smigiel
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ewangelizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron