Teraz jest Pt mar 29, 2024 4:38 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

ile znaczy kosciół dla boga?

porozmawiajmy

ile znaczy kosciół dla boga?

Postprzez RuSeK » Cz paź 26, 2006 7:57 pm

Ostatni ktoś mi powiedział ze Jezus powiedział ze kosciół nic dla niego nie znaczy ... moze go zniszyc i za chwile odbudowac... ze najwazniejsze jest to co człowiek ma w sercu ? czy było takie cos ...
RuSeK
 

Postprzez szczepan » Pt paź 27, 2006 11:46 am

Ja wierzę że tak jest. Nie ważne w jakim się jest kościele, ważne że chce się szczerym sercem być przy i z Jezusem (J4,23).
szczepan
 

Postprzez leaf only » Pt paź 27, 2006 12:13 pm

[...]
Ostatnio edytowano Pt maja 23, 2008 6:00 am przez leaf only, łącznie edytowano 1 raz
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez meritus » So paź 28, 2006 9:01 am

Dochodzimy do absurdów. Ktoś tu myli świątynię w Jerozolimie z kościołami. Takie myślenie prowadzi do innych wniosków: skoro Chrystus nazywał obłudnikami faryzeuszów, to wszyscy pastorzy są obłudnikami.
meritus
 

Postprzez Katarynka » So paź 28, 2006 2:54 pm

Skąd takie wnioski...?
Mi się nasuwa jeden tylko wniosek, z tego co napisał leaf onlyKościół tworzą ludzie, w których mieszka Duch Święty. Nie są to budynki kościelne( bez względu na to, czy chodzi o świątynie jerozolimską, czy współczesne katedry... 8) ).

Faryeusz: ktoś w rodzaju biurkraty :wink:
Pastor- duszpasterz. Jego zadaniem jest troska o "owce".
Zdarza się, że pastro= faryzeusz.
Za to współczesna katedra nigdy nie może być nazwana Bożym Kościołem.

:mrgreen:
Katarynka
 

Postprzez meritus » So paź 28, 2006 5:55 pm

Ta wspólnota gdzieś musi się gdzieś gromadzić 8)
meritus
 

Postprzez leaf only » So paź 28, 2006 6:47 pm

[...]
Ostatnio edytowano Pt maja 23, 2008 6:00 am przez leaf only, łącznie edytowano 1 raz
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez meritus » N paź 29, 2006 12:16 pm

O! A dlaczego?


To stwierdzenie odzwierciedla tylko sposób myślenia osoby, która powiedziała zdanie, które jest przedmiotem naszego wątku.
meritus
 

Postprzez leaf only » N paź 29, 2006 1:53 pm

[...]
Ostatnio edytowano Pt maja 23, 2008 6:13 am przez leaf only, łącznie edytowano 1 raz
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez meritus » N paź 29, 2006 2:19 pm

Ostatni ktoś mi powiedział ze Jezus powiedział ze kosciół nic dla niego nie znaczy ... moze go zniszyc i za chwile odbudowac...


Od tego się zaczęło. Ty i m.in. Szczepan wątek podjęli i pojawiły się sugestie oparte na takim sposobie myślenia:

Jezus powiedział, że może zburzyć świątynię -> świątynia to w zasadzie kościół -> kościoły są Chrystusowi nie potrzebne

tak więc ja idąc tym samym gatunkiem wynikania:

skoro Jezus nazywał faryzeuszy obłudnikami -> faryzeusz to w zasadzie taki pastor -> pastorzy są obłudnikami

Oczywiście nie są to moje poglądy, tylko obrazuję pewien sposób wnioskowania, który nie jest zbyt właściwy.
meritus
 

Postprzez leaf only » N paź 29, 2006 3:11 pm

[...]
Ostatnio edytowano Pt maja 23, 2008 6:12 am przez leaf only, łącznie edytowano 1 raz
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez meritus » Śr lis 01, 2006 6:23 pm

Nowe Przymierze - PRZYMIERZE DUCHOWE !!!

Nie wiem skąd to wziąłeś. Chrystus zawarł Nowe Przymierze w Ciele i Krwi Swojej podczas ostatniej wieczerzy. Chrystus nakazał na sprawować Eucharystię na Jego pamiątkę i w niej jest On wciąż obecny. W Twoim wyznaniu jest Eucharystia?

aby ludzi jak najdalej od Boga odwieźć wprowadzając świętych ,błogosławionych i mnóstwo innych obrzędów oddalających ludzi od Boga

Święci i błogosławieni nie zastępują Boga, ale ukazują owoce Jego łaski. A tzw. "obrzędy" - sakramenty zbliżają do Boga.
meritus
 

Postprzez Leszek Włodarczyk » Pt lis 03, 2006 12:26 pm

..............
Ostatnio edytowano N mar 16, 2008 2:23 am przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez meritus » So lis 04, 2006 2:20 pm

Pamiątka również. Pamiątka o charakterze takim jak opisujesz.
meritus
 

Następna strona

Powrót do Ewangelizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron