Teraz jest Pt kwi 19, 2024 1:36 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Katolicyzm, Prawosławie, Protestantyzm... i coś o mnie

porozmawiajmy

Katolicyzm, Prawosławie, Protestantyzm... i coś o mnie

Postprzez filippo12 » Pn wrz 11, 2006 8:19 pm

Witam wszystkich forumowiczów!
Więc mam na imię Filip.
Aktualnie mam prawie 15 lat (urodziny 29.12), urodziłem się w Szczecinie.
Moji rodzice są 'wierzący, ale nie praktykujący', jeżeli takie określenie ma w ogóle rację bytu :-?. Ale generalnie są katolikami i w takiej wierze mnie wychowali, chociaż do kościoła ani na religię nie kazali mi chodzić. Tylko na Wielkanoc, czy Boże Narodzenie.
Oczywiście, jak to zazwyczaj bywa w moim wieku, miałem wiarę itp. gdzieś. Pamiętam, jak jeszcze parę lat temu będąc na Mszy Świętej, słuchałem kazania i do dzisiaj nie mogę pojąć, dlaczego nic do mnie nie docierało!
To tak jakby ktoś we mnie rzucał, a ja bym nie mógł zrozumieć zaistniałej sytuacji :/.
Tak się stało, że powoli wtajemniczała mnie moja siostra. Ma już 27 lat, nawróciła się poprzez brata swojego męża. On nowonarodził się. Miał doświadczenie duchowe.
I tak, gdy pierwszy raz o tym usłyszałem, patrzyłem przez mgłę.
Jednak stopniowo wykiełkowało we mnie Słowo Boże, więc cieszę się że jestem żyzną glębą. Choć nieraz padam między ciernie albo przylatywał Zły i zabierał to, co jest.
Teraz zrozumiałem dużo i stopniowo walczyłem z pewnymi sprawami: istnienie Boga, uznawanie Jezusa jako osobę Trójcy Świętej, czyli trynitaryzm, jak i inne religie (buddyzm, ateizm, itp.).
Dziś mogę śmiało stwierdzić uporałem się z tym, jedyne co mi pozostało to wybrać swoje ostateczne wyznanie (katolicyzm, kalwinizm, itd.).
Teraz nadeszedł czas, aby wierzyć, dawać świadectwo innym. To jest masakrycznie ciężkie, musiałbym zostać męczennikiem, i to porządnym!
Gdybyście znali aktualny stan i szacunek do chrześcijaństwa, szczególnie katolicyzmu. Wszyscy najlepiej się znają na Bogactwa Ojca Dyrektora. To jest teraz na topie. Radio Maryja. Każdy wymieni ile aut posiada Ojciec Tadeusz, ale coś więcej, bardziej intelektualnie to już nie bardzo...
Zostałem już nie raz wyśmiany za to, że dałem Świadectwo.
Dlatego miałem już myśli samobujcze, a aktualny stan mój, to pragnienie śmierci.
To mniej więcej tyle co mogłem śmiało o sobie powiedzieć.

Znam mniej więcej różnice między katolicyzmem, anglikanizmem, prawosławiem, luteranizmem(?). Ale to są tylko suche fakty.
Chcę wiedzieć o co chodzi! Może przedstawcie coś o waszym wyznaniu.
Przepraszam, jeśli umieściłem ten temat w niewłaściwym miejscu, najwyżej proszę o przeniesienie.

Podzielę się z wami jeszcze jakimiś doświadczeniami. Ale to inny razem, już jest późno. Widziałem, że wiele rozmów było na temat Odnowy w Duchu Świętym.
Mojej siostry znajoma była na takiej odnowie. Modlili się o uzdrowienie chłopaka, kalekiego, który był z nimi i siedział na wózku. W pewnej chwili chłopak powiedział: "Mamo, mamo, nóżki mi rosną!". Wstał i przeszedł się. Oczywiście z lekkim podparciem, ale udało mu się!
Czytałem też o człowieku, który przeżył śmierć kliniczną. Był na tamtym świecie, uratował się tylko poprzez modlitwę do Syna. Nieraz udzielał wywiadu telewizji chrześcijańskiej. Jak coś to dorzucę link, albo coś więcej.
Wiem, że cuda... (znacie ciąg dalszy), ale wzmocniły moją wiarę, albo chociaż pewne wyobrażenie o życiu poza ziemskim.
Piszcie tu do mnie proszę!

Pozdrowienia
filippo12
 

Myśli samobójcze

Postprzez nionia » Pn wrz 11, 2006 8:48 pm

Ja też miałam myśli samobójcze. Ale dzięki wytrwałej modlitwie odzyskałam sens życia. Dużo trzeba rozmawiać z Bogiem , nawet na każdy temat. O codziennym dniu, o codziennych sprawach nawet o każdych chwilach. Dzięki wytrwałości Bóg mi dał najwspanialszą łaskę jaką człowiek może otrzymać - dał mi Siebie. życie z Bogiem nacodzień i wkażdej chwili jest cudem.


Nionia
nionia
 

Postprzez .dex » Wt wrz 12, 2006 1:06 am

witaj Filip :)
Moje poszukiwania zaczeły się mniej więcej w Twoim wieku (tutaj moje świadectwo) nawróciłem się właśnie w Odnowie w Duchu Świętym i polecam wszystkim szukającym Boga bardzo gorąco tą wspólnote. Trafiłem tam na dobrych ludzi. Jednak lektura Pisma Świętego i modlitwa o prowadzenie sprawiła iż aktualnie jestem w kościele chrześcijan ewangelicznych (to jest ogólnie mieszanka - baptyści, kościół Boży w Chrystusie, zielonoświątkowcy..). Moja rada dla Ciebie - módl się o kościół dla Ciebie tak długo aż Pan Ci odpowie.

Wiesz ostatnio Duch Święty objawił mi, że modlitwy nigdy nie ma za dużo.. za dużo jest wtedy kiedy On Ci powie: "Filip.. nie módl się juz tyle.. starczy ;) " :lol:

Pozdrawiam w Panu :) "prawda was wyzwoli" J 8, 32b
.dex
 

Postprzez filippo12 » Wt wrz 12, 2006 12:51 pm

Witam ponownie!

hej .dex powiedziałeś, że jesteś wśród chrześcijan ewangelicznych. Ale nie określiłeś konkretnego wyznania. Czy to oznacza, że jesteś i Zielonoświątkowym, baptystą i luteranem naraz?
Czy też chodzisz do różnych kościołów protestanckich?
Czy może w ogóle nie praktykujesz?
Pytam się poprostu tak z czystego zainteresowania :D.

Pozdrowienia
filippo12
 

Re: Myśli samobójcze

Postprzez Grazyna » Wt wrz 12, 2006 2:49 pm

nionia napisał(a):Ja też miałam myśli samobójcze. Ale dzięki wytrwałej modlitwie odzyskałam sens życia. Dużo trzeba rozmawiać z Bogiem , nawet na każdy temat. O codziennym dniu, o codziennych sprawach nawet o każdych chwilach. Dzięki wytrwałości Bóg mi dał najwspanialszą łaskę jaką człowiek może otrzymać - dał mi Siebie. życie z Bogiem nacodzień i wkażdej chwili jest cudem.


Nionia

    Witajcie !

    Tak, to bardzo dobra odpowiedz ktora Nionia dala Filipowi. Filipie badz odwazny w dawaniu Swiadectwa - tak jak apostolowie byli. Pros o to Ducha Swietego. Nie martw sie ze sie smieja - bo tylko dlatego ze nie znaja jeszcze Prawdy, bo ich oczy i uszy sa jeszcze zamkniete. A twoje cierpienie obroci sie w sile i utrwali Cie w twojej wierze. Opowiedz wszystkie twoje trudnosci Panu Jezusowi. bo mozesz z nim rozmawiac jak z najlepszym przyjacielem !! Pan Jezus powiedzial ... Nie bojcie sie, Ja jestem z wami we wszystkie dni az do konca czasu.... Najwazniejsze w zyciu jest wierzyc w Pana Boga i kochac swoich bliznich. Moze masz mozliwosc przeczytac Nowy Testament a w nim Dzieje Apostolskie. Kazdy kto glosi slowo Boze jest jakby Apostolem. Zycze wiec Tobie i innym mlodym ludziom duzo odwagi i wytrwalosci w niesieniu temu swiatu Dobrej Nowiny czyli Ewangeli. Pan Bog cieszy sie z kazdego nawroconego czlowieka. Bog jest po twojej stronie Filipie - takze nie zalamuj sie !!
Grazyna
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt wrz 12, 2006 1:45 pm

Postprzez .dex » Wt wrz 12, 2006 4:27 pm

filippo12 napisał(a):Witam ponownie!

hej .dex powiedziałeś, że jesteś wśród chrześcijan ewangelicznych. Ale nie określiłeś konkretnego wyznania. Czy to oznacza, że jesteś i Zielonoświątkowym, baptystą i luteranem naraz?
Czy też chodzisz do różnych kościołów protestanckich?
Czy może w ogóle nie praktykujesz?
Pytam się poprostu tak z czystego zainteresowania :D.

Pozdrowienia

ja aktualnie poszukuje, tak naprawde ciągle mam tylko chrzest katolicki - mam zamiar się niedlugo ochrzcic, ale szukam jeszcze konkretnej wspolnoty i modle się do Boga, zeby mi powiedział którą ścieżką mam iść. Jestem w kościele w którym pastorzy są z kościoła Bożego w Chrystusie, wiec chyba jakbym miał narazie wybrać konkretne wyznanie to wybrałbym właśnie te, jednak tak naprawde większych różnic pomiędzy wspolnotami chrzescijan ewangelicznych nie ma. Najważniejsza jest podstawa - która jest wspólna. A luteranie to troche inna bajka, ale się nie znam - poczytaj sobie np na wikipedii.

Szalom bracie :)
.dex
 

Wybor Kosciola

Postprzez Grazyna » Śr wrz 13, 2006 1:24 pm

Filip w swoim liscie pytal o wybor kosciola. Wiara chrzescijanska jest jedna, i wszystkie koscioly chrzescijanskie wyznaja ze Pan Jezus jest naszym Panem i zbawicielem. A wiec nie ma znaczenia do ktorego kosciola sie uczeszcza. Filipowi radze wiec pojsc do tegoz kosciola do ktorego chodzi jego siostra i jej "nowa" rodzina. Najwazniejsze zeby miec prawdziwa wiare w swoim sercu i potrafic powiedziec "Jezu Ufam Tobie".

"Tak bowiem Bog umilowal swiat,
ze Syna swego jednorodzonego dal,
aby kazdy, kto w Niego wierzy,
nie zginal, ale mial zycie wieczne."
z ewangeli Sw. Jana 3,16

Z Bogiem
Grazyna
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt wrz 12, 2006 1:45 pm

Postprzez admin » Cz wrz 14, 2006 9:09 am

Jezus powiedzia; "I ja zaloze kosciol Rzymsko- Katolicki (z siedziba w Rzymie) a bramy piekiel go nie przemoga". ?
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez meritus » Cz wrz 14, 2006 12:56 pm

Tym razem awanturę zaczyna admin. :lol:
meritus
 

Postprzez axanna » Cz wrz 14, 2006 2:01 pm

awanture zawsze wszczyna ten, kto probuje zafalszowac Pismo Swiete, i dziwnym zbiegiem okolicznosci, w wiekszoszci wypadkow, bywasz to ty, meritusie, badz ktokolwiek z katolikow. A kazda proba sprostowania kojazy ci sie z awantura, atakiem, nienawiscia, pycha itp., ktorymi to epitetami szczodrze obdzrasz wszystkich oponentow. Pokoju zycze.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez .dex » Pt wrz 15, 2006 10:25 am

filippo12 gdy zacząłem szukać kościoła Bóg pokazał mi dwa fragmenty: nie chce kontynuować awantury, więc pokaze tylko jeden ;)
Jeśli będziesz Go szukał, On pozwoli ci siebie znaleźć, ale jeśli Go opuścisz, odrzuci cię na zawsze" (1Krn 28,9)
Pozwól aby Bóg dał Ci się znaleźć przez modlitwe.
.dex
 

Następna strona

Powrót do Ewangelizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron