Teraz jest Pt kwi 19, 2024 2:10 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Nieskuteczna ewangelizacja

porozmawiajmy

Postprzez Katarynka » N wrz 03, 2006 4:54 pm

Można spróbować...tym bardziej, że wynajmujemy kino.. :)
Katarynka
 

Postprzez Katarynka » Pn lut 12, 2007 5:23 pm

Cuda i znaki są od Pana. Czy pojaiwają się czy nie- nie zależy to od nas. Ja wierzę w to, że Bóg dzisiaj może uzdrawiać, czynić cuda etc. Ale nie szukam tego. Nie szukam "chway i mocy", tylko pragnę naśladować Jezusa i być taki , jak On. Żyć na co dzień świętym życiem, co nie jest łatwe. Upadam, podnoszę się, wątpię, znów mocno wierzę...łaski Bożej musi mi wystarczyć.

Kiedy wychodzimy na ulicę głosić ewangelię, Pan jest z nami. Nie muszą się zdarzać cuda. Mogą, ale nie muszą. A "żywy" kościół to niekoniecznie taki, gdzie w kółko szuka się cudów, mocy , chwały...W końcu- gdzie dwaj się zejdą w moim imieniu, tam jestem pośród nich...

Duch Święty działa w ludziach wierzących. I jeśli Słowo nie dotknie serca ludzkiego, to i żadne cuda mu nie pomogą. Wielu już poznałam ludzi, którzy mimo tego, że doświadczyli cudów, nie poszli za Panem. Albo i takich, którzy za bardzo pragnęli cudów, aby za Nim iść i wpadli w pychę i zwiedzenie.

Nie tędy droga.

Modlić się o chorych rzecz słuszna. Szczególnie, kiedy Duch swięty nas do takiej modlitwy przekonuje. Ale ja pisałam o ewangelizacji, o zdobywaniu dusz dla Jezusa. Myślisz, że cuda i uzdrowienia zmienią ludzkie serca...? To po prostu nieprawda. Pamiętasz tę przypowieść, gdzie na 10 trędowatych tylko jeden przyszed podziękować Panu za łaskę uzdrowienia? Tak jest i dzisiaj.

Kto ma serce otwarte na Boga, ten i bez cudów do Niego przyjdzie. Kto zatwardza swe serce, ten i po doświadczeniu cudu odwróci się od Pana.

A Jezus martwił się, czy zastanie w ogóel wiarę, keidy wróci...Będzie coraz gorzej. Ludzie będą źli, egosityczni, pyszni. Zostanie garstka wierzących.
Katarynka
 

Postprzez jasnygwint » Cz lut 15, 2007 4:49 pm

myśle że kibice to nie ludzie i powinno sie ich usmarzyć i zjeść
kto jest ze mną??
jasnygwint
 

Postprzez axanna » Cz lut 15, 2007 4:52 pm

Drogi jasniegwincie, czy jestes chrzescijaninem?
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez darq » Cz lut 15, 2007 5:02 pm

jasnygwint napisał(a):myśle że kibice to nie ludzie i powinno sie ich usmarzyć i zjeść
kto jest ze mną??


hmm, zakwalifikowałeś mnie do zjedzenia :?:
Moze strasznym kibicem nie jestem, ale dobry "meczyk" obejrzeć to i owszem. Nie widze powodu, bym miał stanowić twą przekąskę.
A może piszesz o pseudokibicach - kibolach - łobuzach - chuliganach. No cóż prędzej oni nas zjedzą :) , np chyba, że zaczniemy im również, jak i innym głosić ewangelię. A Bóg przemieni ich serca. I razem pójdziemy na pizze :roll:
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

nieskuteczne ewangelizacje

Postprzez jonatan » Cz lut 15, 2007 10:38 pm

Myślę że ludzie muszą uwierzyć że Bóg naprawdę istnieje ,że działa, że troszczy się o nas w każdej dziedzinie życia. My Go często zamykamy w kościele. i nie pozwalamy Mu działać. Ludzie myślą że On jest tylko gdy trwa nabożeństwo a poza kościołem w naszym życiu w naszych problemach już nie istnieje . Uważam że ludzie powinni otworzyć się na Ducha Świętego i przyjąć Go.
jonatan
 

Postprzez Katarynka » Pt lut 16, 2007 9:55 am

Ależ Jonatanie- to jest oczywiste. Każdy, kto się rodzi na nowo przyjmuje Ducha Świętego. Samo przyjęcie Sowa Bożego jako objawionej prawdy już jest "otwarciem się na Ducha Swietego"...
W końcu po to ewangelizujemy, żeby ludzie przyjęli Pana, żeby Duch w nich zamieszkał, żeby byli zbawieni... :)

Powinni...pewnie , że powinni. Najlepiej ,gdyby wszyscy przyjęli Prawdę, która może ich zbawić.

U nas naucza się, że Pan ma być obecny w naszym codziennym życiu. Nie "zamykamy" Boga w kościele...
Katarynka
 

Postprzez jonatan » Pt lut 16, 2007 11:05 pm

Ale są ludzie, którzy przyjęli Jezusa jako Pana i na tym koniec. Myślę, że cały czas musimy być w kontakcie z Duchem Swiętym i rozwijać to co zostało zapoczątkowane. Cały czas nawet po nawróceniu powinniśmy również podlegać ewangelizacji." Diabeł chodzi wkoło jak lew ryczący, szukając kogo by pochłonąć".
jonatan
 

Postprzez Katarynka » So lut 17, 2007 12:23 pm

jonatan napisał(a):Ale są ludzie, którzy przyjęli Jezusa jako Pana i na tym koniec. Myślę, że cały czas musimy być w kontakcie z Duchem Swiętym i rozwijać to co zostało zapoczątkowane.


Owszem, mamy dążyć do uświęcenia...A Duch Święty przecież w nas mieszka cały czas( chyba , że Go odrzucimy...)
Katarynka
 

Postprzez T.S.CHRISTWEAPON » Pt mar 02, 2007 4:36 pm

Chwała Panu! Jestem pierwszy raz na forum.Skusiła mnie rejestracja ze względu na ciekawe dysputy forumowiczów.Byłem niedawno na międzynarodowej grupie domowej,gdzie jeden z braci słusznie zauważył że WSZYSCY JESTEŚMY POSŁANI,ale nie wszyscy jesteśmy posłani TAM gdzie chcielibyśmy pójść.Do tej wypowiedzi chciałem dodać swoje świadectwo:Chodziliśmy kiedyś ze zborownikami na DW.CENTRALNY w Warszawie aby głosić Chrystusa,niestety marnie to nam wychodziło(przynajmniej mnie tak się wydawało)a ja czułem się zobowiązany chodzić na ,,BAJZEL'' bo sam byłem ,lokatorem''tego miejsca gdy przebywałem ,,NA GIGANCIE''.Kiedy 2 raz spotkałem człowieka któremu wcześniej głosiliśmy EWANGELIĘ,zaczął cytować mi 12 kroków A.A(Oprócz tego unosił się zapach świeżęj kupy z majtek)poczułem się załamany.Na nabożeństwie modlitewnym WOŁAŁEM głośno do PANA: PANIE,POŚLIJ TY NA MISJĘ ! Po ok.2 tygodniach podszedł do mnie przełożony kapelanów i zaproponował mnie odwiedzanie więźniów,co czynię już prawie 4 lata i widziałem wiele dobrego OWOCU! Hallleluja! Uważam że należy się dużo modlić i spełniać UCZYNKI SPRAWIEDLIWOŚCI,Bóg docenia naz wysiłek i napewno jeśli nie teraz to później będzie nam błogosławił! Pan jest dobry!
T.S.CHRISTWEAPON
Użytkownik
 
Posty: 57
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 3:45 pm
Lokalizacja: WARSZAWA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ewangelizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron