Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:17 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

ewangelizacja katolikow

porozmawiajmy

Postprzez Leszek Włodarczyk » Pn sty 22, 2007 8:10 pm

.......
Ostatnio edytowano N mar 23, 2008 5:20 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez b@ste » Pt sty 26, 2007 4:10 am

Ludzie!!
Po pierwsze to nie forum "protestanci.pl" a "chrześcijanie.pl", więc uszanujcie także poglądy katolików (do których nawiasem należę).
1.Po pierwsze, korzystanie z fragmentów Biblii nie jest złe, ale jeśli ma służyć atakom na jakikolwiek Kościół i fragmenty te są wyciągane z kontekstu to jest to cios poniżej pasa.
2.Po drugie, rozumiem, że posty na tym temacie forum są poświęcone "Ewangelizacji katolików", ale to nie znaczy, że my i nasze wartości mają prawo być poniewierane.
3.
liafail napisał(a):Matka boska to demon, papiestwo to antychryst, a nominalni rzymskokatolicy to nasze rodziny i znajomi, ktorych kochamy i dla ktorych pragniemy Jezusa i upamietania sie ze zlego zycia.

Matka Boska to nie demon, bo jeżeli tak to w co wierzysz?? W Boga, który przyszedł przez Demona?? Dziwi mnie twoja słaba znajomość Pisma św. Przecież Bóg wybrał Maryję na matkę swego syna, dlatego że była wolna od grzechu. Nie możesz też pisać, że chrześcijaństwo to antychryst, ponieważ nie jest tak wielu powodów, ale myślę, że naprawdę przemawiającym do ciebie argumentem będzie fakt, że, zgodnie z Ewangelią, jest to błąd rzeczowy, bowiem antychryst ma przyjść przy końcu świata a papiestwo trwa przez całe wieki.
4. Po czwarte, czy nic nie zmieniło się w twoim poglądzie na temat katolików po wielu staraniach Ojca św. Jana Pawła II o ekumeniczne porozumienie między Kościołami?
Mimo to szanuję wasz pogląd hungry, Miriam_20 i liafail i serdecznie pozdrawiam i przepraszam za mocne słowa. Żyjcie z Bogiem w sercu.
b@ste
 

Postprzez leaf only » Pt sty 26, 2007 9:35 am

Matka Boska to nie demon, bo jeżeli tak to w co wierzysz?? W Boga, który przyszedł przez Demona?? Dziwi mnie twoja słaba znajomość Pisma św. Przecież Bóg wybrał Maryję na matkę swego syna, dlatego że była wolna od grzechu. Nie możesz też pisać, że chrześcijaństwo to antychryst, ponieważ nie jest tak wielu powodów, ale myślę, że naprawdę przemawiającym do ciebie argumentem będzie fakt, że, zgodnie z Ewangelią, jest to błąd rzeczowy, bowiem antychryst ma przyjść przy końcu świata a papiestwo trwa przez całe wieki.


Drogi przyjacielu. Moze faktycznie słowa Liafaila dość ostre, ale w Twojej odpowiedzi znalazłam dwie - moim zdaniem - nieprawidłowości w odczytaniu Biblii.

1/ Musisz zadać sobie trudne skądinąd pytanie o naturę Jezusa. Wg mego zrozumienia Pismo stoi na stanowisku, że był On w pełni Bogiem, ale też w pełni człowiekiem. Gdyby kobieta z krwi i kości - Maria - nie urodziła zwykłego człowieka, to człowieczeństwo Jezusa stałoby pod znakiem zapytania. A wraz z nim całe nasze zbawienie...

Hebr. 2:17-18
17. Dlatego musiał we wszystkim upodobnić się do braci, aby mógł zostać miłosiernym i wiernym arcykapłanem przed Bogiem dla przebłagania go za grzechy ludu.
18. A że sam przeszedł przez cierpienie i próby, może dopomóc tym, którzy przez próby przechodzą.
(BW)


W moim więc zrozumieniu Maria nie mogła mieć jakichś cech ponadludzkich, bo to własnie uniemożliwiłoby Jezusowi upodobnienie się do "braci", czyli nas we wszystkim.
Liafail wspomniał o demonie, bo wokół kultu "Matki Boskiej" rozrosła sie niemalże nowa religia, niemająca wiele wspólnego ze Słowem Bożym - no to jak o tym myśleć?

2/ To nie chrześcijaństwo, ale papiestwo zostało powyzej nazwane antychrystem. Nie jest prawdą, że zjawisko to dotyczy tylko konca wieków w naszym zrozumieniu - spójrz na następujące wersy:

1 Jan. 2:18-19
18. Dzieci, ostatnia to już godzina. A słyszeliście, że ma przyjść antychryst, lecz oto już teraz wielu antychrystów powstało. Stąd poznajemy, że to już ostatnia godzina.
19. Wyszli spośród nas, lecz nie byli z nas. Gdyby bowiem byli z nas, byliby pozostali z nami. Lecz miało się okazać, że nie wszyscy są z nas.
(BW)


3/ Napisałeś:
Po czwarte, czy nic nie zmieniło się w twoim poglądzie na temat katolików po wielu staraniach Ojca św. Jana Pawła II o ekumeniczne porozumienie między Kościołami?


Nie wiem, jak Liafail, ale ja jestem tym porozumieniem raczej zaniepokojona.

Masz rację, to jest forum dla chrześcijan, jednak wg zasad korzystania z niego mamy się opierać na Słowie Bożym, zatem musisz się czasem liczyć z opozycją, bo w katolicyźmie spoleganie wyłącznie na Słowie nie jest takie oczywiste. Na forum wypowiada się wielu katolików, co więcej: wypowiadają się w wielu głosach, gdyż zdążyłam sie zorientować, że istnieje katolicyzm uroczysty, normalny i ten "prawdziwy", znany jedynie niejakiemu Hauerowi:)) [pozdrawiam], ale on za nic nie chce wyjawic, na czym ta prawdziwość miałaby polegać:(
Istnieje też odmiana reprezentowana przez Radeczka czyli cro - nie podejmuję się jej zdefiniować:)
W każdym razie na pewno znajdziesz miejsce dla siebie:))

Pozdrawiam Cię!
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez Leszek Włodarczyk » Pt sty 26, 2007 9:54 am

....
Ostatnio edytowano N mar 23, 2008 1:43 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez Annariel » So sty 27, 2007 2:45 pm

Dziwi mnie twoja słaba znajomość Pisma św. Przecież Bóg wybrał Maryję na matkę swego syna, dlatego że była wolna od grzechu.

Ten temat był już chyba wielokrotnie przerabiany na tym forum, więc lepiej go tu nie poruszać. (wpisz w wyszukiwarce "niepokalane poczęcie" a na pewno coś znajdziesz). Pragnę ci tylko uświadomić, że w PŚ nie ma nic, co by wskazywało na Niepokalane Poczęcie, więc może akurat na nie(Pismo) się nie powołuj
Annariel
 
Posty: 29
Dołączył(a): N gru 17, 2006 10:16 am

Postprzez meritus » N sty 28, 2007 12:58 pm

Annariel
Pragnę ci tylko uświadomić, że w PŚ nie ma nic, co by wskazywało na Niepokalane Poczęcie

Nie masz racji - podawałem biblijne argumenty za Niepokalanym Poczeciem Maryi.

Leaf only
Liafail wspomniał o demonie, bo wokół kultu "Matki Boskiej" rozrosła sie niemalże nowa religia, niemająca wiele wspólnego ze Słowem Bożym - no to jak o tym myśleć?

Nie widzę powodu aby przeciwstawiać cześć oddawaną Matce Bożej Słowu Bożemu. Cześć oddawana Maryi jest zgodna z wolą Bożą... gdyż cześć oddał jej sam Bóg przez archanioła Gabriela mówiąc: "błogosławiona jesteś miedzy niewiastami".

To nie chrześcijaństwo, ale papiestwo zostało powyzej nazwane antychrystem.

Przeciwstawianie chrześcijaństwa papieżowi stanowi błąd logiczny, ponieważ papież z racji ochrzczenia jest chrześcijaninem.

Leszku Włodarczyk
Proponuję jednak przyznać choć raz mi rację, że w przypadku, gdy powiedzenie prawdy może kogoś zabić prawdy mówić nie wolno.

Absurdalne uzasadnienie.
Równie dobrze sekret mógłby być obroniony przez powiedzenie: "nie powiem"

Ale jest to manipulacja...

Jakaś organizacja - dajmy na to Kościół Rzymsko - Katolicki - posługując się oszustwem i używając do tego oszustwa sfałszowanych dokumentów, osiągnął był znaczne wpływy polityczne i równie znaczne korzyści majątkowe.

Proponuję z tego nie robić spiskowej teorii.

Leszku Włodarczyk Kościół wiele razy przepraszał za swoje grzechy i ze względu na Twoje widzimisię nikt nie będzie się tarzał znów przed tobą.

I czy słuszne jest, by ta organizacja przedstawiała się jako mająca szczególne prawo do pouczania ludzi względem np.moralności.

Tak ponieważ ma na to mandat od Chrystusa Pana.

Herezją jest tworzenie z Kościoła wspólnoty wyłącznie świętych. W Kościele od początku jest świętość i grzech. Odrzucanie świętości ze względu na grzech pojedynyczych członków jest błędem.
meritus
 

Postprzez darq » N sty 28, 2007 1:17 pm

Proszę trzymać się tematu!
Poruszane wątki znajdują swoje miejsce w dziale "polemiki i dyskusje". Na marginesie dodam, ze wielokrotnie je wałkowano, więc zachęcam do korzystania z funkcji 'szukaj'.
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez Leszek Włodarczyk » N sty 28, 2007 2:02 pm

....
Ostatnio edytowano N mar 23, 2008 1:46 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez meritus » N sty 28, 2007 4:16 pm

Zauważ, że nie twierdzę, że na miejscu tego pana nie kłamałbym czy nawet nie wyznał prawdy.

Bardzo interesujące... ale siedząc sobie w cieplutkim fotelu każdy potrafi się tak mądrzyć.

posługując się kłamstwem dąży katolicyzm do władzy jak najbardziej ziemskiej

:roll: serio?

I dwa, że pychą niewyobrażalną jest, gdy nie zadośćuczyniwszy nikomu popełnionych zbrodni, korzystając z zagrabionego i wyłudzonego pod różnymi pretekstami mienia - kościół ma czelność przedstawiać się jako wzór cnoty i autorytet moralny.

jasne - masz wypaczony sensacyjnymi powieściami obraz Kościoła

Ty tego nie widzisz?

nie widzę
meritus
 

Postprzez Leszek Włodarczyk » Pn sty 29, 2007 1:54 pm

....
Ostatnio edytowano N mar 23, 2008 2:10 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

meritus

Postprzez b@ste » Cz lut 08, 2007 11:25 pm

Chciałbym w tym miejscu poprzeć meritusa, ale także skierować słowa sprostowania. Kościół katolcki wyrzeka się tego co złe tak samo jak inne kościoły chrześcijańskie. Kłamstwo nigdy nie może być usprawiedliwione, aczkolwiek muszę powiedzieć w tym miejscu bardzo istotną rzecz. Mianowicie kłamstwo jest mówieniem nieprawdy, ale mówienie nieprawdy nie zawsze jest kłamstwem. Zaraz do tego wrócę, ale tym co może zranić człowieka jest także prawda(!) Wielu w tym miejscu chętnie oskarżyłoby mnie o herezję, ale tak właśnie jest. Obmowa jest przecież mówieniem prawdy ale szkodzi ludziom, dlatego jest złem (polega bowiem na mówieniu prawdy w celu skrzywdzenia drugiego człowieka poprzez szerzenie przykrej prawdy o nim, co powoduje zrodzenie się u innych uprzedzeń do niego.


Oprócz obmowy grzechami przeciw prawdzie są: oszczerstwo, ww. kłamstwo, plotka, pochlebstwa, drwiny i szyderstwa, przysięganie bez potrzeby, krzywoprzysięstwo. To tak gwoli przypomnienia.


Leszku Włodarczyku
Słusznie uważasz, iż ludzie nie powinni mówić nieprawdy. Choć jestem katolikiem, to nie posiadam wykształcenia na tyle wysokiego, aby stwierdzić czy zawsze mówienie nieprawdy jest złe. Możesz uznać(jak zresztą cała reszta, czytająca ten post), że moja wypowiedź odnośnie grzechów przeciwko prawdzie nie była potrzebna, jednak nieprawda do ich grona należy (uczyniłem to także w celu ukrócenia wszelkich sporów na temat czy tylko nieprawda z grzechów przeciwko prawdzie szkodzi człowiekowi. Jeżeli jest to wam wiadome to cieszę się bardzo, ale zauważcie, że inni młodzi chrześcijanie mogą czytać ten post.
Kontynuuję: moim zdaniem ksiądz może nie powiedzieć prawdy i zaargumentować to tajemnicą spowiedzi. Żołnierz powinien dzielnie milczeć, broniąc kolegów (wojna dla wszystkich przynosi cierpienia w różnorakiej formie). Wiem, że z naszej perspektywy inaczej się na to patrzy, mimo to kolejnym argumentem potwierdzającym moje zdanie niech będzie fakt, iż na pewno zobowiązywała go do tego jakaś przysięga (zob. krzywoprzysięstwo).
Są to jednak skrajne sytuacje.

Dziękuję za liczne odpowiedzi i sprostowania mi udzielone (człowiek nie jest nieomylny), aczkolwiek jeżeli takiej dyskusji towarzyszyć ma atmosfera sporu, to będę składał apelację do moderatora lub admina o usunięcie postu lub jego przeniesienie do działu polemik, gdzie będzie można wskazać argumenty "za" i "przeciw". Proszę także o uprzedzenie mnie w sprawie przeniesienia dyskusji na ten temat do innego działu lub zamieszczenie w innym/nowym temacie. Więcej napiszę, gdy posiądę bardziej obszerną wiedzę.

Dwa słowa zakończenia:
-zgodnie ze słowami moderatora proszę o pisanie na temat (zdaję sobie sprawę, że to także dotyczy mnie -> a propos mowego tematu mój e-m@il to b0nd@02.pl.
-przepraszam za obszerność mego postu.
Z Bogiem.
b@ste
 

Postprzez Leszek Włodarczyk » Pt lut 09, 2007 12:17 am

........
Ostatnio edytowano N mar 23, 2008 5:16 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Kłamstwo

Postprzez b@ste » Śr lut 14, 2007 11:01 am

Słusznie mówisz, ale jest jeden problem. Nie twierdzę, że kłamstwo jest słuszne. Nie wolno kłamać, ale czasem lepiej zachować milczenie (choć zapewne powiesz, że jak mawiali rzymianie: "Nieobecny sam sobie szkodzi. Milczenie oznacza zgodę.", ale naprawdę czasami, lepiej nie mówić prawdy, ani nie kłamać).
b@ste
 

PS

Postprzez b@ste » Śr lut 14, 2007 11:04 am

PS: Co do tego "Jasia" masz rację, ale prawdę tę trzeba tak "zaserwować" aby poinformować kogoś o popełnionej przez niego zbrodni a nie go dobić.
b@ste
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ewangelizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron