Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:32 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

ewangelizacja katolikow

porozmawiajmy

ewangelizacja katolikow

Postprzez ziomek-elektronik » Pn cze 12, 2006 10:24 am

zapraszam do kożystania z moich materiałów - tu krótki filmik mojej roboty

http://www.free.of.pl/e/ekipa_ragnarok/krewboga.wmv

tutaj zaś animacja mojej roboty w formacie GIF którą można umieszczać na forach

http://www.free.of.pl/e/ekipa_ragnarok/5.gif

a wygląda ona tak
Obrazek

HALLELUJAH i do przodu!!
ziomek-elektronik
 

Postprzez ziomek-elektronik » Pn cze 12, 2006 2:44 pm

w dniu sądu będę śpiewał HALLELUJAH i HOSANNA
ziomek-elektronik
 

Postprzez ziomek-elektronik » Pn cze 12, 2006 9:57 pm

Obrazek
ziomek-elektronik
 

Postprzez Miriam_20 » Wt cze 13, 2006 12:35 pm

Chciałam coś napisać. Tak od serca, nie złośliwie.

Nie sztuką jest pokazać czyjeś błędy i zabłądzenia.
Sztuką jest pokazać siebie jako wzór...

"Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli miłość wzajemną mieć będziecie." (Jan. 13:35)

Mimo wszystko widać w tym wiele dobrych intencji i chęci. Ale...
Pozdrawiam.
Miriam_20
Aktywny
 
Posty: 110
Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 6:46 pm

Ale taka jest prawda,prawda którą można sprawdzić w Biblii.

Postprzez Kefas2 » Wt cze 13, 2006 5:24 pm

Nie naciągana teologią dopasowaną na potrzeby danych czasów i problemów etniczno-wyznaniowych,nie mówiąc już o kupczeniu,ale to inny temat.
Kefas2
 

Postprzez Miriam_20 » Śr cze 14, 2006 3:06 pm

Liafail, ja się z Tobą zgadzam, ale czy to jest dobry sposób...? Czy w ten sposób kierujesz wzrok ludzi na Jezusa? Wytykasz herezje. Ludzie wiedzą nawet jak im nie powiesz, że coś w tym katolicyźmie jest nie tak... i co z tego? Kupa ludzi jest niby-katolikami, którzy po pytaniu:"czy wierzysz w Boga?" stwierdzają, że jednak są ateistami. I oni to wszystko wiedzą... że coś nie tak, że nie tędy droga. I nic z tego nie robią. Po prostu w dalszym ciągu są i nic więcej.

Miłością Bożą w nas i pośród nas zwrócimy wzrok ludzi na Boga. Choć nie twierdzę, że tylko tym.
Wytykaniem błędów tylko odwodzisz niektórych od pewnego systemu, moim zdaniem. A co dalej...?

Pozdrawiam serdecznie.
Miriam_20
Aktywny
 
Posty: 110
Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 6:46 pm

Postprzez Miriam_20 » Śr cze 14, 2006 5:08 pm

Ale ja piszę "ale" bo mam wątpliwości do tego. Choć moje wątpliwości co do tego pewnie nie mają żadnego znaczenia to jednak napisałam swoje "ale", bo moim zdaniem to "ale" jest...
sugerujesz jakoby ci ,,wytykajacy'' tylko tak rozmawiali z ludzmi o Jezusie i biblii

Nie sugeruje, że tylko tak ci "wytykający" mówią o tym. Ale ta pierwsza prezentacja nie jest dialogiem z ludźmi (jak ty to nazwales) o Jezusie. Ona moim zdaniem odwraca uwagę od czegoś, ale jednocześnie nie zwraca uwagi na Boga.

Nawet w literaturze za pesymistyczne utwory uważa się te, które negują jedno a nie wprowadzają w zamian niczego innego. Rozumiesz...
jestem przekonany ze to nie jedyny sposob autora aby glosic upamietanie i wiare

Sposób - prezentacje - mi się podobają, ale oprócz tej pierwszej... A jeśli na jakimś forum 'autor' zostawił tylko tą pierwszą prezentację, bez żadnej innej? To jest jak atak na pewien system. A czy atak jest dobrym sposobem na ratowanie ludzi?
Miriam_20
Aktywny
 
Posty: 110
Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 6:46 pm

Postprzez hungry » Śr cze 14, 2006 11:32 pm

Miriam a skąd wiesz czy to jest atak?
Pamiętam jak ja byłem katolikiem mocno trwajacym w tychwszytkich kultach i gdy mi kolega z miłości wyjaśniał o autorytecie Biblii żebym czytał Słowo Boże zamiast ksiązki o obiawieniach maryjnych i żebym nie łykał wszytkiego co papież mówi też nie mogłem tego zrozumieć co on gada z początku ale w głębi ducha czułem jak Bóg mnie przekonuje że to jest prawda ale dopiero gdzieś po dwuch latach otworzyly mi się oczy gdy zacząłem szczerze czytać Biblię i konfrontując z nią wszytkie dogmaty katolickie, minęlo sporo czas zanim odszedłem z KRK ale przyszedł moment gdy upadłem kiedyś na kolana w mojej "komorze" na modlitwie pokutując przed Bogiem za moją krnąbność. To było naprawdę przekonanie Ducha Świętego a nie kolegi bo minęły dwa lata od czasu kiedy mi zwiastował czysta, prostą, normalną ewangelię tak ajaka jest zapisana w Piśmie świętym. Oczywiście Bóg się okazał miłosierny wobec mnie żeczekał aby mi okazać łaskę, że odslonił moje oczy w końcu. Dziś zwiastując katolikom staram się podobnie zwiastować jak mi zwiastowano. Choć wolę z nimi rozmawiać więcej o Biblii i Jezusie niż o samych dogmatach. Ale chcąc nie chcąc zawsze się jednak zachaczy o coś z dogmatów katolickich jak Mariologia, Msza, spowiedź itd.
Ale mam wtedy pewność że Duch Św. jest ze mną i mi pomaga glosić.
Co do animcji to technicznie nieźle zrobione. I w treści czytelne, mocno przemawiające z tym że drobna uwaga techniczna czy nie lepiej wykonac ją w macromedia flash? Jest to bardziej współczesna bardziej powszechna technologia animacji.
Gif jest przestarzały, Macromedia Flash wprawdzie też jest płatnym programem do robienia animacji ale jest 30 dniowa wersja do używania zadarmo :)
Pozdrawiam
Grzegorz
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Miriam_20 » Cz cze 15, 2006 2:12 pm

Moim zdaniem można to odebrać jako atak.

A myślisz, że nie zwróciłbyś uwagi na błędne dogmaty po tych 2 latach jeśliby Ci o tym nie wspomniał kolega? Myślę, że doszedłbyś do tego...

Tak też myśle ze rozmowa to co innego niz takie rzucone na jakieś forum slajdy... Ludzie mogą źle odebrać. I nie chodzi mi o to, że się ich urazi, ale coś tu jest nie tak... :roll:

..:: pozdrawiam ::..
Miriam_20
Aktywny
 
Posty: 110
Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 6:46 pm

Postprzez hungry » Cz cze 15, 2006 3:03 pm

Miriam uwierz mi że jesli bym doszedł trwało by to dlużej, bo tak mocno siedziałem w kulcie maryjnym, miałem iść nawet do zakonu maryjnego :D
Interesowałem sie "medjugorie" i łykałem każde orędzie tam głoszone jako niby prawdziwe od "Marii" "posłanej przez Boga". Dlatego dziś nie rzucam "mięsem" w katolików ale z miłoscia do nich podchodzę w każdej prywatenj rozmowie. Jeśłi bym to czynił nie wydawał bym pozytywnego świadecta o Jezusie. Wiem że w sieci to moze wyglądac sztucznie bo jednak real to real. ALe naprawde tak jak ten kolega mnie nie atakował naprawde to mój przyjaciel i nie czułem sieatakowany przez niego powtarzam . Tak też i ja nie atakuje nikogo. A to że ludzie w różnym stopniu siedzą w kultach KRK to juz inna sprawa i ciężko im sie wydostać z tego. Dzięki Bogu że On sie zlitował nade mną i przemówił w milosierdziu swoim do mnie gdy klęczałem przed Nim szukając Jego twarzy.
"...jeśli upokorzy się mój lud, nad którym zostało wezwane moje Imię, i będą błagać, i będą szukać mego oblicza, a odwrócą się od swoich złych dróg, Ja z nieba wysłucham i przebaczę im grzechy, a kraj ich ocalę." 2 Krn 7:14 (BT)

Celowo dałem cytat z katolickiego przekładu bo i tu jest bardzo wymowny jak w brytyjce czy Gdańskiej. :)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Miriam_20 » Cz cze 15, 2006 6:38 pm

ALe naprawde tak jak ten kolega mnie nie atakował naprawde to mój przyjaciel i nie czułem sieatakowany przez niego powtarzam

Ależ ja rozumiem. :). Ale z pewnością rozmowa to co innego niż rzucone na jakimś forum slajdy powtarzam :wink:
W realu możesz wszystko spokojnie wyjaśnić, ktoś może się zapytać. Widzi twój ton, intencje, chęci... to co innego niż suche teksty na forum. No ale w tym się zgadzamy... A też rozumiem, że Ty jesteś za tym, żeby rozprowadzać te pierwsze slajdy na różnych forach ?

>> pozdrawiam <<
Miriam_20
Aktywny
 
Posty: 110
Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 6:46 pm

Następna strona

Powrót do Ewangelizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron