Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:24 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Jakie sa "GRANICE" w sposobach gloszenia ewangelii

porozmawiajmy

Postprzez SmokEustachy » Pn cze 18, 2007 12:20 am

Mareczek napisał(a):Widzisz nie wstydzę się naszego Stworzyciela, ani Zbawiciela. Chodzi o to, że niektórzy reagują negatywnie na imię Jezus, czy Bóg. Jest wiele innych nazw, które możemy stosować zamiennie. A po drugie to nie powiedziałem, że nie mówić wogóle tylko umiarkowanie, a to przyznasz jest różnica. Nie denerwuj się tak ja nic złego nie miałem na myśli pisząc punkt 1 :) :)


Jeśli denerwuje to słusznie. Nie napisane jest, że w czasach ostatecznych przyjdą fałszywi, co uzdrawiać będą mocą Imienia Jezus?
I prorokować?
I wyrzucać duchy?

Ergo jak ktoś wymienia to jest fałszywy.
SmokEustachy
Aktywny
 
Posty: 180
Dołączył(a): Śr lut 27, 2002 1:00 am
Lokalizacja: Oxenfurt

Postprzez hungry » Pn cze 18, 2007 9:43 am

Dzidek napisał(a):Pozwolę sobie stanąć w obronie Mareczka.
Po pierwsze, po co taka zajadłość w postach hungry'go i j25?

Witaj Dzidek jestes nowy wiec Ci wybaczam insynuacje ale na przyszłość wypraszam sobie, z mojej nie było żadnej zajadłości i ze strony j25 myśle też że nie. Wątpliwości jakie miałem spowodowały moje zasadnicze pytanie: czy jest osobą narodzoną na nowo wierząca wg. pierwszego punktu regulaminu forum.chrzescijanin.pl w jedynego Boga w Trójcy Świętej, czy Twoją autorytatywną normą wiary i życia jest Biblia? W przypadku gdyby nie deklarowała osoba takiej wiary prosiłbym bym taką osobę aby pisała w miejscu na forum dla niewierzacych "Rozmowy kontrolowane."
Więc na przyszłosć proszę poczytać regulamin.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez hungry » Śr cze 20, 2007 3:43 pm

owszem ale to nie imiona ale okreslenia oznaczajace Jego pozycję i charakter. Jednka trzeba nierzadko wypowiedzieć te imię o kogo chodzi ponieważ my chrześcijanie dobrze wiemy ale niewierzace osoby lub z innych religii tymi okresleniami mogą opisywać zupełnie kogoś innego.


Paweł apostoł w I List do Koryntian 12.3 napisał(a):"Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym." (BW)
"Przetoż oznajmuję wam, iż nikt przez Ducha Bożego mówiąc, nie rzecze Jezusa być przeklęstwem; i nikt nie może nazwać Jezusa Panem, tylko przez Ducha Świętego." (BG)
"Otóż zapewniam was, że nikt, pozostając pod natchnieniem Ducha Bożego, nie może mówić: Niech Jezus będzie przeklęty! Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: Panem jest Jezus." (BT)
"dio gnwrizw umin oti oudeiV en pneumati qeou lalwn legei anaqema ihsoun kai oudeiV dunatai eipein kurion ihsoun ei mh en pneumati agiw" (GR)
3 "Therefore I make known to you that no one speaking by the Spirit of God calls Jesus accursed, and no one can say that Jesus is Lord except by the Holy Spirit." (NKJV)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Poprzednia strona

Powrót do Ewangelizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron