Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:29 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Dom dziecka, dom starców, hospicjum itp.

porozmawiajmy

Postprzez Miriam_20 » Cz sie 24, 2006 11:59 am

Ależ wy jesteście okropni dla siebie...

Jakie macie prawo osądzać tak siebie nawzajem? Ja też nieraz pisałam coś na forum bez zastanowienia, czego potem żałowałam. Chyba na tym forum nauczyłam się więcej myśleć zanim coś napiszę...

Jakby to od jednego czy drugiego zależało, że otrzymał łaskę od Boga lub też jej nie otrzymał...
Miriam_20
Aktywny
 
Posty: 110
Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 6:46 pm

Postprzez hungry » Cz sie 24, 2006 12:06 pm

Miriam niestety niektórzy wyznania katolickiego próbują na siłę wcisnąć swoją teologię użytkownikom tego forum :(
Ale nie obwiniaj się bo temat założyłaś wspaniały :) bo uważam że warto rozmawiac na tematy wszelkiej pomocy charytatywno-ewangelizacyjne. Wiesz u mnie w mieście też zbó prowadzi podobne akcje i współpracujemy z Ośrodkiem Opieki Społecznej i Domem Dziecka i dzięki Bogu mamy tez wsparcie wladz miasta i okolicznych miejscowości. Wprawdzie na nie jednej ambonie nas już okrzyknięto od sekciarzy i ostrzegano przed nami ale nie zniechęcamy się tym i dalej działamy.
Na stronce tej obejrzysz to co się dzieje u nas.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Joanna1 » Cz sie 24, 2006 12:42 pm

Hmmm…, Miriam ma racje, ze nie chce się jej już czytac, zachowujemy się jakbyśmy nie byli ducha Chrystusowego, ani jedna strona ani druga nie postepuje wg.
Ef.4 ( 29- 32)
Niech nie wychodzi z waszych ust żadna mowa szkodliwa, lecz tylko budująca, zależnie od potrzeby, by wyświadczała dobro słuchającym. I nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia. Niech zniknie spośród was wszelka gorycz, uniesienie, gniew, wrzaskliwość, znieważenie - wraz z wszelką złością. Bądźcie dla siebie nawzajem dobrzy i miłosierni! Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.
Przyznaje, sama zaczelam krzyczec wykrzyknikami, przepraszam wszystkich. :|
Powiedzcie prosze, czy wg. Was mozliwa jest wspolraca Katolika z Protestantem w takich sluzbach, o ktorych pisala Miriam???
Joanna1
 

Postprzez hungry » Cz sie 24, 2006 3:10 pm

j25 gratuluję setnego jubileuszu :D
Asiu dobrze J25 napisał. Nie musimy sie oskarżać za to co że inny ne przyjmuje ewangelii usprawiedliwiając się przy tym swoją ideologią sprzeczną z duchem ewangelii.
Bo Słowo Boże mówi o tym wyraźnie o rozdziale między światlem a ciemnością. Pisze w Biblii także że:
"Oni są ze świata; dlatego mówią, jak świat mówi, i świat ich słucha. My jesteśmy z Boga; kto zna Boga, słucha nas, kto nie jest z Boga, nie słucha nas. Po tym poznajemy ducha prawdy i ducha fałszu." 1 Jan. 4:5-6
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez leaf only » Cz sie 24, 2006 3:17 pm

[...]
Ostatnio edytowano Cz maja 22, 2008 6:22 pm przez leaf only, łącznie edytowano 1 raz
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez Joanna1 » Cz sie 24, 2006 4:22 pm

Ano wlasnie…

Pisałam wyzej o Caritasie, jej program przyuczenia do posługi potrzebującym zawira również szkolenie duchowe- tu, mysle, ze jest niemozliwa wspolpraca. Bo jakze protestant uklęknie wespół z katolikiem i będzie się odmawial rozaniec za cierpiacych, itd…
Ale wciąż mi brzmia slowa Jezusa: Mat 13, 52 A On rzekł do nich: Dlatego każdy uczony w Piśmie, który stał się uczniem królestwa niebieskiego, podobny jest do ojca rodziny, który ze swego skarbca wydobywa rzeczy nowe i stare. Bedac w KK widziałam i podziwiałam wiele razy ludzkie postawy pelne miłości wzg. chorych, biednych, umierających. Nie zamierzam dzisiaj zaliczac takich ludzi do „ciemności”- dawali dowod ze SA uczniami Jezusa, po miłości wzajemnej poznaja was…Czy mamy udawac, ze Teresa z Kalkuty wogole nie istniała???, tylko dlatego, ze jest Katolikiem??? Chwala Bogu za matke Terese!, za misjonarzy i księży, którzy pracuja wśród trędowatych.
Czy dajmy na to, gdy protes. I katol spotka pobitego na ulicy, jeden spojrzy na drugiego i zapyta go o kościół i to będzie decydowalo, czy pomogą?? Ach, ty jestes katolikem, zatem odejdz ty albo ja, bo razem niemożliwe żebyśmy podniesli, obmyli itd…
Mysle, ze nie będzie czasu w takich chwilach zajmowac się roznicami albo kwestinowac czyjas duchowość.
Jezus pouczyl nas jakie przykazania SA największe Mk 12, (30-31) A gdy bogaty młodzieniec dopytuje się jak dostąpić zywota wiecznego przytacza mu przypowieść o miłosiernym Samarytaninie. Kaplan i Lewita przechodzi mimo. Zas prawdziwym bliznim jest ten, który się ulitowal.
Tak mamy czynic…
Zgfodze się, ze 1 przykazanie miłości obliguje nas do milowania sercem, dusza, umyslem i moca tylko Boga- rozumiem, ze w mysl 2 Kor (6-14) Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo. Cóż bowiem na wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością? Bog daje nam wyrazny sygnal, żeby nie robic tego, to jest jasne. Ale do konca nie mogę z cala pewnością uznac, ze katolickie organizacje pomocy SA bez sensu- one naprawde pomagaja potrzebujacym w sposob widoczny i namacalny.
Ale coz, jak pisal wyzej admin:
najlepiej aby niekatolicy nie udzielali sie w katolickich organizacjach. Maja swoich wystarczajaco. Wystarczy tylko zabrac sie do pracy.
Joanna1
 

Postprzez leaf only » Cz sie 24, 2006 5:30 pm

[...]
Ostatnio edytowano Cz maja 22, 2008 6:21 pm przez leaf only, łącznie edytowano 1 raz
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez axanna » Pt sie 25, 2006 1:40 pm

Joanna1 napisał(a):Hmmm…, Miriam ma racje, ze nie chce się jej już czytac, zachowujemy się jakbyśmy nie byli ducha Chrystusowego, ani jedna strona ani druga nie postepuje wg.


Przyznaje,ze juz mialam uwage od moderatora,wraz z prosba, abym wyrazala sie podelikatniej, i wole przeprosic zanim dostane nastepna-postaram sie, ale,ze nie jestem ducha Chrystusowego,moim zdaniem, to "lekka" przesada.Staram sie odeprzec bezpodstawne zarzuty aslana, aczkolwiek sie zgadzam, iz nie musze to robic w sposob, ze tak powiem, ordynarny - przepraszam. Mamy nakaz od Pana, abysmy milowali swoich wrogow, ale z drugiej strony, Jezus nigdzie nie nakazywal, abysmy swoich wrogow poczytali za przyjaciol. Tak samo Jezus powiedzial "Blogoslawiony kto odwraca swoi oczy od zla",- ale nie mial na mysli, abysmy zlo poczytali za dobro. Zlo jest zlem. I teraz tak: kazdy kto czyta Biblie i jest oswiecony przez Ducha Sw. wie, ze jesli katolik sie nie upamieta i sie nie nawroci, to gdzie bedzie w wiecznosci?...No wlasnie.A wiec, gdy mowie katolikowi, ze jest balwochwalca i poganinem, to jest to "mowa szkodliwa"? Bo sie obrazi? Osobiscie nie mam nic przeciwko aslanowi, i, gdyby sie nawrocil, czyz nie bede sie radowac? Oczywiscie, ze bede. Ale nie bede robic uklonow do jego falszywej religii, ktora rzesze ludzi prowadzi do "czysca" - czyli do piekla.

Powiedzcie prosze, czy wg. Was mozliwa jest wspolraca Katolika z Protestantem w takich sluzbach, o ktorych pisala Miriam???


"Kto nie jest z nami, ten przeciwko nam"
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Miriam_20 » Pt sie 25, 2006 9:00 pm

A wiec, gdy mowie katolikowi, ze jest balwochwalca i poganinem, to jest to "mowa szkodliwa"? Bo sie obrazi?

Nie pomyślałabym, że będę bronić katolików. Ale myślę, że nie masz prawa nikogo osądzać (no, siebie masz prawo - jak najbardziej).

Są katolicy, którzy usłyszeli zwiastowanie, upamiętali się i nawrócili, ale jeszcze są katolikami, bo może nie zrozumieli jeszcze tego, że dobrze byłoby mieć społeczność z ludźmi wierzącymi. Wtedy myślisz, że twoja mowa nie będzie szkodliwa jesli powiesz na takiego człowieka że jest poganinem?
Miriam_20
Aktywny
 
Posty: 110
Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 6:46 pm

Postprzez Joanna1 » Pt sie 25, 2006 11:27 pm

Mamy nakaz od Pana, abysmy milowali swoich wrogow, ale z drugiej strony, Jezus nigdzie nie nakazywal, abysmy swoich wrogow poczytali za przyjaciol

Ja odbieram raczej Aslana jako zagubionego, nie mylic ze zgubionym :wink :myske, ze wrogami sa Ci, ktorzy majac pewnosc, ze tkwia w falszywej religii, z roznych powodow tkwia w niej dalej - ze wszystkimi konsekwencjami tego wyboru.


quote] Ale nie bede robic uklonow do jego falszywej religii, ktora rzesze ludzi prowadzi do "czysca" - czyli do piekla [/quote]

jasne, ze nie :D

aslan Jest mlodym czlowiekiem, zatem nie ma co go skreslac, domyslam sie, ze jego decyzja pojscia do seminarium byla swaidoma ( w "o sobie" pisze, ze jest klerykiem) broni swojego wyznania, przyznam, ze z czasem zaczol unosic sie emocjami- jak my wszyscy, zauwaz, ze pierwsze posty Aslana byly przemyslane, spokojne, gniew i agresja itd...pojawialy sie w miare jak mysmy "pouczajac" tracili grunt pod nogami- to nie jest metoda, w 2Tym 24-26 jest napisane:A sługa Pana nie powinien się wdawać w kłótnie, ale [ma] być łagodnym względem wszystkich, skorym do nauczania, zrównoważonym. Powinien z łagodnością pouczać wrogo usposobionych, bo może Bóg da im kiedyś nawrócenie do poznania prawdy i może oprzytomnieją i wyrwą się z sideł diabła, żywcem schwytani przez niego, zdani na wolę tamtego.

wlasciwie to zboczylam od tematu :oops:
Joanna1
 

Postprzez Joanna1 » Pt sie 25, 2006 11:32 pm

decyzja pojscia do seminarium byla swaidoma

tzn, ze w glebi seca uslyszal wolanie JEzusa i wierze, ze Bog aslana nie zostawi w spokoju :D
...czego i nam zycze :D
Joanna1
 

Postprzez axanna » So sie 26, 2006 3:03 pm

Miriam, po co ty "wykrecasz kota ogonem"? Przeczytaj uwaznie moj post. Czy nie jest tam jasne napisane o jakich katolikow mi chodzi?:"ze jesli katolik sie nie upamieta i sie nie nawroci"- czytalas to? Wiec po co wyrywasz fraze z kontekstu i posadzasz mnie o osad?
Nawroconemu katolikowi nie powiem, ze jest poganinem, ale bede starala sie mu uswiadomic, ze ma wyjsc z tego bagna.
Dzienki ci serdeczne za tak cenne rady, do czego mam prawo,a do czego nie mam, dobrze by bylo zeby ty sama do nich sie dostosowala.
Joanna1, ja nikogo nie skreslam, wiec nie wmawiaj mi tego. Mowisz, "oczywiscie nie bedziemy robic uklonow katolikam", a zarazem piszesz,ze aslan to zagubiony - "nie mylic ze zgubionym". Przeciez, bez Jezusa wszyscy ludze sa zgubieni i aslan tez. Zagubiona to moze byc owca, ktora do stada nalezy,a nie grzesznik.To ze jest mlody, to nic nie znaczy, moze sie nawroci, a moze i nie, jak narazie, jest zatwardzialym katolikiem. Nie zauwarzylam, aby jego wypowiedzi byly przemyslane, bo gdyby tak bylo, to by sie upamietal.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Miriam_20 » So sie 26, 2006 3:12 pm

Może nie do końca w ocenie ludzi powinniśmy sie kierowac ich wypowiedziami na forum...? Bo ciekawe jak nas osądziliby inni...? :roll: :| :-?

A protestantowi nie masz prawa tak powiedzieć dopóki się nie nawróci?
A może w sercu człowieka dopiero Duch Święty zaczyna działać i powoli wchodzi on na drogę za Jezusem, a ty może ciągle krzyczysz na niego, że jest poganinem...? Zdaje mi się że to nie jest takie proste żeby osądzać ludzi... bo "mogłoby się okazać, że walczycie z Bogiem"

Pisze to po pierwsze do siebie. Nie mam nic do ciebie, mozesz sobie pisac co chcesz... tylko szkoda, że robisz to w moim temacie. :roll:
Miriam_20
Aktywny
 
Posty: 110
Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 6:46 pm

Postprzez axanna » So sie 26, 2006 4:34 pm

Nigdzie nie mowilam, ze chodze za katolikami i "krzycze na nich, ze sa poganami", nie wiem skad masz taki pomysl. Sledzilam ten watek, az natknelam sie na oskarzenia aslana o odstepstwo i tym podobne, ktorymi sypie nie tylko w tym temacie, i, poniewaz to jest forum dyskusyjny, pozwolilam sobie sie wtraczyc, a ze zrobilam to w sposob przykry, to przeprosilam za to przeciez. Nie wiedzialam, ze bedzie ci "szkoda", ze wogule weszlam do twego tematu. Wezme to pod uwage na przyszlosc, przepraszam.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ewangelizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron