Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:24 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Dom dziecka, dom starców, hospicjum itp.

porozmawiajmy

Postprzez aslan » So sie 19, 2006 11:14 am

Joanna1, czy zieloni maja na celu ukrywanie swojego wyznania. Moze i dobrze, że wychowawcy odsuneli Ciebie od kontaktow z dziecmi, które powinno zoastać neutralne. Zapewne w szkole uczeszczaja na normalne lekcje religii i wychowawcy nie moga zaburzac ich rozwoju duchowego. Kiedy dziecipodrosną beda mogly wybrac, ale dopoki sie rozwijaja... chyba rozumiesz. Wychowawcy tez mogli sie obawiac, ze jest to szukanie miejsca na ewangelizacje w druga strone.
aslan
 

Postprzez Andrew » So sie 19, 2006 7:37 pm

j25 napisał(a):Aslan, brak mi slow na okreslenie twojej mentalnosci. Lepiej zeby dzieci byly niewierzace (bo chyba wiesz, ze religia w szkole g... daje) niz zeby poznaly Jezusa. Ty faryzeuszu!

Ostro pojechałeś....
Andrew
 

Postprzez Joanna1 » So sie 19, 2006 9:52 pm

czy zieloni maja na celu ukrywanie swojego wyznania. Moze i dobrze, że wychowawcy odsuneli Ciebie od kontaktow z dziecmi, które powinno zoastać neutralne.


Aslanie- nikt mnie nie odsunol od zajmowania sie dziecmi :D , pisalam tylko, ze takie komentarze slyszalam. i ze to jest przykre...., widzisz zarowno wychowawcy jak i Ty potrzebujesz uswaidomienia, ze to, co "zielone, albo niebieskie" ( w kazdym razie nieco inne niz czarny kolor sutann)nie jest zle :wink:
Widzisz- Jezus jest ODPOWIEDZIĄ na kazdy problem, zycie duchowe nie moze byc neutralne. Neutralnosc nie odpowie na rany w psychice. nie uleczy, nie wskaze drogi, nie okaze milosci, zrozumienia. Neutralnosc nie przemieni zycia.

Wazna jest dobra relacja z dzieciakami, otwarte serce na ich potrzeby, okazywanie im zainteresowania i milosci( ktorego zarowno w D.Dz jak i w szkolach) im brakuje. Oraz kierowanie ich ku Panu Jezusowi. Ostatnio np. dziewczyna powiedziala mi, ze to jest OK, ze wroci kara smierci za pedofilstwo ze szczsegolnym okruciensywem. Jest ok., bo nagle wrocila jej nadzieja, ze zobaczy zadoscuczynienie za krzywde, ktora ja kiedys spotkala, zastanow sie czy to "pomysl" z ewangelii? Kara smierci. Czy ona, prawie 15-letnia dziewczynka dowiedziala sie tego na szkolnych lekcjach religii?? BYlam zaskoczona jej nieukrywana radoscia. Czy tak sie zachowuje czlowiek, w ktorego zyciu widac duchowe owoce???

Zapewne w szkole uczeszczaja na normalne lekcje religii i wychowawcy nie moga zaburzac ich rozwoju duchowego


o jakim rozwoju duchowym Ty piszesz???Tam nie ma zadnego zycia duchowego!!
bylam z dziecmi od chrztu, komunie, przez bierzmowanie az do doroslego zycia-
pewna wspolnota KK zajmowala się wlasnie ich „rozwojem duchowym”. Organizowane były spowiedzi, na gwałt szukani rodzice chrzestni- bo tu zaraz komunia, a dziecko nieochrzczone.
Ale te formalne zabiegi nie zmienily ich serc, w których ciagle był bunt, gniew, zal, dzieci nadal kłamały, kradly, bily… Dorastaly i powielaly wzorce z wlasnych rodzin- chłopcy ladowali za kradzieże w poprawczakach, dziewczęta oddawaly się prostytucji, zreszta nastoletni chlopcy tez;o jakim rozwoju duchowym Ty mowisz?????
Nie było owocow poznania Jezusa, bo Go nie poznaly.
Widzisz dziecmi zaczelam się zajmowac będąc jesczse w KK, tam zrozumiałam, ze dopóki maly ( czy duzy) człowiek nie skonfrontuje się naprawde z Żywym Jezusem, ON nie dokona zmiany w ich zyciu. Te dzieci potrzebowaly po prostu nawrócenia.
Piszesz wczesniej ze rozumiesz cierpienie, to dobrze, zatem moze sprobujesz wyjsc do mlodziezy, ktora cpa, pije, kradnie, klnie, chodzi cale noce po ulicach, byle tylko nie wrocic do D.Dz. A wrocic wlasciwie nie ma dokad.
Oni sa niechciani, odrzuceni. Przy czym b. wrazliwi na swoim punkcie- latwo wyczuja nieszczerosc intencji, sa nieufni, bo dlaczegoz by nagle mieli zaufac, skoro ciagle sie zawodzili??
Kiedy dziecipodrosną beda mogly wybrac, ale dopoki sie rozwijaja... chyba rozumiesz. Wychowawcy tez mogli sie obawiac, ze jest to szukanie miejsca na ewangelizacje w druga strone.

Tak, zgfoda- koscol beda mogly wybrac, generalnie beda mogly wybrac wszystko- ale pozniejsze wybory zawsze beda mialy korzenie w dojrzewaniu dzieciecym, a skoro nie poznaja Jezusa- co beda mialy wybrac??? Martwe zachowania religijne???? I czy zdazą??? Pomiedzy jedna kradziezą a drugą???
Che byc dobrze zrozumiana- staram sie dzieci kierowac do Jezusa, nie tlumacze im ze KK jest be, nie oceniam przy nich wogole KK.
Joanna1
 

Postprzez meritus » So sie 19, 2006 11:18 pm

Joanna1 ma trochę racji... owszem na jakąś neutralność nie można sobie pozwolić, bo życie nie znosi próżni, letniości i obojętności. Liberalizm wychowawczy i amerykańskie wychowanie jest gorsze od zgorszenia, bo uczy obojętności na zło, a dziecko doświadczające zła wbrew pozorom potrafi szukać miłości i dobra i bardzo go pragnie.

Jednak musze aslanowi przynać rację w tym, że jeżeli innowierca decyduje się na wolontariat w takiej organizacji jak katolicka Caritas to powinien wziąć sobie na wstrzymanie, zwłaszcza jeżeli część doktryny jego wyznania jest oparta na antykatolicyzmie (częstego np. u baptystów, czy zielonoświątkowców). Hospicja są domeną Kościoła katolickiego, więc dotyczy to szczególnie tej sfery. Inaczej jest z domami dziecka... wychowawcy zastępują rodziców i mają prawo decydować o sposobie wychowania i trzeba to uszanować. Jeżeli wychowawcy decydują o wychowaniu religijnym w duchu katolickim to nie powinno się wchodzić z buciorami tam, gdzie jest się nie chcianym. A skuteczność takiego wychowania religijnego... cóż w domu dziecka ogólnie jest substytut wychowania niestety, co mogłem naocznie zaobserwować. Trzeba też pamiętać, aby wolontariat nie stał się przykrywką dla werbunku, gdyż pomoc potrzebującym ma to do siebie, że jest celem, a nie środkiem. Niektórzy mogą się obawiać, że jakiś zielonoświątkowiec przychodzi nie po to aby pomóc, ale w rzeczywistości zwerbować.
meritus
 

Postprzez admin » N sie 20, 2006 9:03 am

Wiec najlepiej aby niekatolicy nie udzielali sie w katolickich organizacjach. Maja swoich wystarczajaco. Wystarczy tylko zabrac sie do pracy.
Ostatnio edytowano Pn sie 21, 2006 9:20 pm przez admin, łącznie edytowano 1 raz
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez aslan » Pn sie 21, 2006 7:32 pm

Prosze nie obrazac tu religii!!! Czy moderator nie udzieli ostrzezenia za wulgaryzmy?!?Moja mam uczy religi, a ja studiuje teologie i jakos nie widze zeby u niej lekcje g.. dawaly
aslan
 

Postprzez darq » Pn sie 21, 2006 7:48 pm

Aslan sprecyzuj do czego pijesz, a najlepiej zacytuj, bo pojęcia nie mam co cię tak ruszyło.
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez Joanna1 » Wt sie 22, 2006 10:05 am

nieladnie j25....., intencje dobre, acz jezyk :evil:
Jk3, 1-12
Joanna1
 

Postprzez aslan » Wt sie 22, 2006 8:05 pm

darq pije do Twoje olewactwa wobec pewnych spraw... nie zauważyłem, żebyś w jakikolwiek sposob upomniał osoby, które obraziły mnie (takze w temacie Ekumenia, który sprytnie został zamkniętyy, bo zaczął Ci się wyrywać spod kontroli), obrazając np. nauke religii, czy też obrazanie mojej osoby. Uwielbiacie wbijać w kosciół, ale może krytycznie spojrzycie na wasze "kościoły". My nasze bledy znamy, potrafimy się do nich przyznać, ale nie pozwolimy, by ktoś wciąż robił z nas tutaj spluwaczki. joanna1 nie tylko jesyk, intencje tez zle. :!:
aslan
 

Postprzez axanna » Śr sie 23, 2006 1:06 pm

troche zjechalismy z tematu, ale tez nie powstrzymam sie, od pytania do aslana, czym to wszyscy obrazaja jego osobe, a szczegolnie czym wlasnie ja go "zbluzgalam", jak to ujales, w "sprytnie" zamknientym temacie o ekumenie.Znowu pytam, czy tym slowkiem "slepcze", ktorym sam szastales co rusz? Bo tak wszedzie trabisz jak cie obrazaja, ale o co chodzi, to tylko tobie, jak narazie, wiadomo.
j25, absolutnie z toba sie zgadzam, ale wiesz co? - im trzeba mowic prawde w jakis taki sposob, zeby sie nie obrazili, a nie wywalac "kawe na lawe" w tak nie delikatny sposob.Chociaz, mam przeczucie, ze obraza sie, jak by nie mowil. Coz, Jezus tez mowil prawde, a skonczyl /ziemski zywot/ na krzyzu, bo kaplanom i ich zwolennikam nie pasowalo.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez aslan » Śr sie 23, 2006 6:38 pm

we dwie gadacie jak jehowcy!!! balwochwalstwo to to cale wasze zmienianie wyznania. sami cos zrabaliscie w swoim zyciu i szukacie pocieszenia nie wiadomo gdzie. u jakiegos faceta co nazywa sie kaplanem i czyta pismo swiete i spiewa piosnki.
aslan
 

Postprzez Miriam_20 » Śr sie 23, 2006 7:21 pm

Och, moj biedny temat... :!:

Nieźle żeście ludziska narobili tu bałaganu. :|

Jeden mądrzejszy od drugiego. Już mi się nie chce tego czytać. :-?
Miriam_20
Aktywny
 
Posty: 110
Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 6:46 pm

Postprzez axanna » Cz sie 24, 2006 11:30 am

Miriam_20, przepraszam cie bardzo, ale pomijac milczeniem bezpodztawne lajanie aslana, wydaje mi sie nie wlasciwe. Malo tego, ze bez przerwy wspomina cos o "prawdzie", "wierze","wyznaniu", w sposob zawoluowany, mimo ze nie raz prosilam, aby byl laskaw wytlumaczyc, o jaka prawde, o wyznanie czego, mu chodzi, to jeszcze popatrz tylko, jakiego on uzywa jezyka. Kto by pomyslal ze on sam jest tak bardzo "wrazliwy".

aslan napisał(a):we dwie gadacie jak jehowcy!!!


nie trzeba wrzeszczec, aniolku

balwochwalstwo to to cale wasze zmienianie wyznania.


Ze ty i tobie podobne jestescie balwochwalcami, udowodnione zostalo na tym forum, na podstawie Pisma Sw., nie jeden raz. Sprecyzuj, jesli laska, o wyznanie czego ci chodzi, bo, jak narazie, widac wyraznie, ze stac cie tylko na mocne slowka bez jakiego-kolwiek uzasadnienia..

sami cos zrabaliscie w swoim zyciu


mowiac twoim jezykiem - sam jestes porabany. "Wszyscy zgrzeszyli" - mowi Biblia, no ale zapewnie ma sie na mysli, ze wszyscy poza katolikami, bo popatrzec na takiego aslana...

i szukacie pocieszenia nie wiadomo gdzie.


Jasne ze "nie wiadomo", dla ciebie. Jak ktos "ustawicznie patrzy, a nie widzi, slucha - a nie slyszy"...

u jakiegos faceta co nazywa sie kaplanem i czyta pismo swiete i spiewa piosnki.


Mowisz o sobie?
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ewangelizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron