Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:11 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Film Trzy minuty. 21:37

Co i dlaczego warto obejrzeć?

Film Trzy minuty. 21:37

Postprzez fallaxia » Pn kwi 04, 2011 8:46 pm

Witam was serdecznie!

Czy widzieliscie już film ktory do kin wszedł 1 kwietnia pt "Trzy minuty. 21:37"
jest to polski film obyczajowy.
Niektórzy mawiaja ze jest on powiazany z tematyka chrzescijanska.Chciała bym sie dowiedziec co wy o nim sadzicie.


link do oficjalnego zwiastunu -> http://www.youtube.com/watch?v=45D0zk1u ... ion_728266
fallaxia
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn kwi 04, 2011 8:40 pm
Lokalizacja: warszawa

Re: Film Trzy minuty. 21:37

Postprzez hungry » Wt kwi 05, 2011 12:08 am

fallaxia napisał(a):Niektórzy mawiaja ze jest on powiazany z tematyka chrzescijanska.

Wątpię i widzę, że to kolejny thriller, po obejrzeniu zwiastunu nie dostrzegam żadnej treści chrześcijańskiej.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez admin » Wt kwi 05, 2011 12:35 pm

Czas pokaże czyli jak się zobaczy. Jednak bo tym fragm. nie można nic powiedzieć o jakiś wartościach - nawet chrześcijańskich.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez fallaxia » Wt kwi 05, 2011 12:50 pm

Ja jednak uwazam ze film pokazuje nam pokazuje, co pozostało w nas po wydarzeniach sprzed 6 lat a papież obecny jako idea, nie fizycznie.
Taki film musiał powstac i chociaz jest jak zwierciadło, w którym nie chcemy się przejrzeć i jest trudny dla nas jako polakow ale nie pozostawia nikogo obojetnym.
fallaxia
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn kwi 04, 2011 8:40 pm
Lokalizacja: warszawa

Postprzez hungry » Śr kwi 06, 2011 1:58 pm

fallaxia napisał(a):Ja jednak uwazam ze film pokazuje nam pokazuje, co pozostało w nas po wydarzeniach sprzed 6 lat a papież obecny jako idea, nie fizycznie.
Taki film musiał powstac i chociaz jest jak zwierciadło, w którym nie chcemy się przejrzeć i jest trudny dla nas jako polakow ale nie pozostawia nikogo obojetnym.

A nie wiem czemu akurat o papieżu tu wspomniałeś i co on tu ma do rzeczy? Z całym szacunkiem do katolików, ale dla mnie jakikolwiek papież nie jest żadnym autorytetem duchowym, ani nawet moralnym. Biblia jest dla mnie jedyna autorytatywną normą mojej wiary i życia. Czyli jedynie nieomylne i natchnione Duchem Świętym Boże słowo zapisane w Biblii (66 ksiąg), jest dla mnie autorytetem.
Pozdrawiam.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez admin » Śr kwi 06, 2011 4:48 pm

Dobrze aby ludzie mieli autorytety, które wskażą im na Chrystusa i Biblię.

Nic w tym złego. Od razy Biblia nie dla wszystkich dzisiaj wierzących była autorytetem. Bywa, że dla tego posłuchali bo ktoś mówił mając autorytet.

Inny już temat właściwych autorytetów.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez fallaxia » Śr kwi 06, 2011 10:31 pm

hungry napisał(a):A nie wiem czemu akurat o papieżu tu wspomniałeś i co on tu ma do rzeczy?

Wspomniałam gdyz jednak dla wielu polakow a własciwie nie tylko dla nich papiez jako jednostka osobowa była,jest i bedzie autorytetem. W tym momencie mowimy o Janie Pawle II i o tym co wydarzyło sie 8 kwietnia 2005r. Nie zaprzeczajmy ze dla wielu osob był to wstrzas.
Gdyby człowiek zagłebiłsie w tresc i przesłanie tego filmu wiedział by co reżyser miał na mysli. Dlatego ja ciagle podkreslam ze film daje duzo do myslenia a ponieważ kazdy z nas patrzy inaczej to dlatego tez inaczej to odbierze.
fallaxia
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn kwi 04, 2011 8:40 pm
Lokalizacja: warszawa

Postprzez hungry » Śr kwi 06, 2011 10:36 pm

admin napisał(a):Dobrze aby ludzie mieli autorytety, które wskażą im na Chrystusa i Biblię.

Nic w tym złego. Od razy Biblia nie dla wszystkich dzisiaj wierzących była autorytetem. Bywa, że dla tego posłuchali bo ktoś mówił mając autorytet.

Inny już temat właściwych autorytetów.

Oczywiście, że dobrze jest gdy ktoś naśladuje Chrystusa, również apostoł Paweł rzekł:
"(1) Bądźcie naśladowcami moimi, jak i ja — Chrystusa."
1Kor 11:1 bpd
[biblia.apologetyka.com/Przekład Dosłowny (2002) ]

To jest warunek aby ludzki jakiś "autorytet" był godny posłuchu czy naśladowania. Każdy wierzący ma być takim naśladowcą, solą ziemi i światłością świata (Mt5:13). Mamy więc też być żywym listem pisanym nie atramentem, ale Duchem Boga żywego (2Kor3:2-3), znanym i czytanym przez ludzi.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez fallaxia » Cz kwi 07, 2011 11:22 am

Czesto nim odnajdziemy własny autorytet miaj dosc długo czasu az znajdziemy naprawde odpowiednia osobe by móc brac z niej przyklad. Czesto warto zasiegnac jakiejs opini i zobaczyc co proponuja do okola. Bywa i tak ze odpowiedz mamy na wyciagniecie reki lecz jednak nie dostrzegamy tego badz zamykamy sie na niektore propozycje sadzac ze nie sa one trafne a taki tok myslenia bywa zgubny. Czasem warto zobaczyc co proponuja nam media, gazety, producenci filmowi.Oni za nas ie zadecyduja lecz moga podpowiedziec.
fallaxia
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn kwi 04, 2011 8:40 pm
Lokalizacja: warszawa


Powrót do Film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron