Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:51 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Czytelnia

Co i dlaczego warto obejrzeć?

Czytelnia

Postprzez admin » Cz lut 05, 2009 6:32 pm

CZYTELNIA. To film , który właśnie obejrzałem w TV. Na tyle mnie zainteresował ze kupiłbym go ale nigdzie nie widzę aby można go dostać na DVD. Może ktoś potrafi lepiej szukać niż ja.

Polecam go tez do obejrzenia.

The Reading Room
USA, 2005, 90 min

Reżyseria: Georg Stanford Brown
Obsada: James Earl Jones, Joanna Cassidy, Spencir Bridges, Gabby Soleil

Miejscowość Oakdale. Po śmierci ukochanej żony Helen (Lynne Moody) zamożny William Campbell (James Earl Jones) zamierza spełnić jej ostatnią wolę. Korzystając z zasobów swojej bogatej biblioteki, zakłada publiczną czytelnię. Na początku placówka nie cieszy się popularnością, mało kto w okolicy czytuje książki, wiele osób jest analfabetami. Stopniowo jednak pojawiają się pierwsi goście. Stałymi bywalcami czytelni zostają m.in. ambitna nauczycielka Diana Weston (Joanna Cassidy) i mała Majoli (Gabby Soleil). Jednak czytelnia Williama staje się też częstym celem włamań. Nieopodal spotykają się członkowie lokalnego gangu. W ten sposób Campbell nawiązuje kontakt z młodocianym przestępcą Javierem (Douglas Spain). Mimo wielu przeciwności i problemów William stara się za sprawą literatury zmienić życie społeczności Oakdale.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez Dzidek » N lut 08, 2009 4:19 pm

Rzeczywiście, film bardzo wartościowy. Obejrzeliśmy go z żoną w nieukrywaną przyjemnością (chociaż nadawany był o dość późnej porze).
Dzidek
Aktywny
 
Posty: 175
Dołączył(a): Cz cze 14, 2007 12:58 pm


Powrót do Film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron