Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:52 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Film Krzyż i Sztylet

Co i dlaczego warto obejrzeć?

Film Krzyż i Sztylet

Postprzez admin » Pn paź 13, 2008 10:12 am

Dzisiaj mozna przeczytac w serwisie http://www.chrzescijanin.pl o filmie "Krzyz i sztylet". Ogladalem go wiele lat temu. Wiele osob nawrocilo sie do Jezusa pod wpływem książki pod tym samym tytułem lub po obejrzeniu filmu.

Polecam ten film choc zapewne dziwnie beda brzmiec dialogi z tamtych lat :)

O filmie na stronie:
http://info.chrzescijanin.pl/?p=911

o ksiazce:
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/details.php?image_id=22
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez hungry » Pn paź 13, 2008 11:27 am

O czyżby to była rzeczywiście już wersja DVD? Do tej pory było to jedynie na VHS.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez saker2 » Pn lis 10, 2008 7:38 pm

Oczywiście film jest na DVD;) można kupić w sklepie AF :D, cena to 19 zł.
saker2
 

Postprzez hungry » Pn gru 01, 2008 1:56 pm

Z tego co pamiętam to film od początku nie był i nie jest na szczęście i dzięki Bogu hollywodzką produkcją dla widzów spragnionych efekciarstwa, poza tym nie jest też nową produkcją z gatunków tandetnych thrillerów i sensacji. Być może dlatego dziś jestem raczej zwolennikiem raczej klasycznego kina. Dosyć mam tej dzisiejszej papki akcji w kinie, TV i na DVD.
Zaś "Krzyż i Sztylet" niesie za to, konkretne przesłanie. Jest to świadectwo, fabuła na faktach autentycznych. Polecam nie tylko film ale i książkę.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez zibishalom » So maja 23, 2009 3:56 am

A mnie jak Jezus powołał to była jedna z pierwszych książek jaką przeczytałem :)
zibishalom
 
Posty: 20
Dołączył(a): Pt kwi 17, 2009 12:54 am
Lokalizacja: Świdnik

Postprzez hungry » So maja 23, 2009 9:42 am

zibishalom napisał(a):A mnie jak Jezus powołał to była jedna z pierwszych książek jaką przeczytałem :)

I jakie wrażenia? ;)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Mother » Śr maja 26, 2010 4:55 pm

Przeczytałam tę książkę za namową męża, a potem jeszcze "Uciekaj mały uciekaj. Nicky Cruz opowiada". Szczerze mówiąc bardziej poruszyła mnie ta druga książka (może dlatego, że pierwszą czytałam w pdf, a nie przepadam za tą formą :D ), ale generalnie polecam obydwie, szczególnie ludziom młodym i na zakręcie życiowym, lub tuż za nim :-)

Co do filmu mam mieszane uczucia. Sam w sobie nie jest zły, ale ten dubbing :-?
Puściliśmy ten film młodzieży gimnazjalnej i licealnej i niestety większość z nich koncentrowała się właśnie na dubbingu, zamiast na samej treści :(
Zresztą sami stwierdziliśmy, że przed obejrzeniem tego filmu dobrze byłoby przeczytać jednak tę książkę, bo tak, trochę trudno się w nim odnaleźć.
Mother
 


Powrót do Film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron