Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:04 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

ZeitGeist

Co i dlaczego warto obejrzeć?

Postprzez hungry » Pn gru 31, 2007 6:09 pm

watpliwy film szczegolnie ze przez 30 dni podważa chrzescijanstwo bez uzasadnienia wiec watpie aby bylo miejsce na tym forum o tematyce chrzescijanskiej na recenzje z linkiem tego filmu. Bzdura za bzdurą gdy Jezusa porownuje autor do poganskich bóstw... Nawet nie przedstawiono tam na jakiej podstawie to robią bo nie zauwazylem zeby to robili naukowo albo biblijnie.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez hungry » Pn gru 31, 2007 6:29 pm

Illusion napisał(a):Biblijnie? Jezeli chcesz cos przedstawic w racjonalny sposob, nie bedziesz sie przeciez opieral na wytworach danej wiary?

Pisalem że naukowo rowniez nie widać aby udowodnił
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez hungry » Pn gru 31, 2007 7:18 pm

Hehe a po co udowadniac skoro to kwestia wiary jedynie ?
Odsyłam więc do wątku "Dowody na Istnienie BOGA :D !!!"
A także w tym wątku "Dowody na istnienie Boga"
Pierwszy jest przeznaczony do dyskusji z nie wierzącymi w "rozmowach kontrolowanych" drugi dla wierzących w "Dyskusjach i polemikach" (teologicznych).
Pozdrawiam
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez sirch » N sty 06, 2008 4:28 pm

Moim zdaniem film jest dość ciekawy...
Obrażanie chrześcijaństwa, jest w ramach tylko tzw. nominalnego chrześcijaństwa, które i tak jest bez wartości!!!...
Jednak ponieważ autorzy nie bardzo są chrześcijanami trudno oczekiwać od nich dogłębnej i szczerej analizy chrześcijaństwa.
Żyją bowiem w królestwie ciemności.

Natomiast, po tych 30min podają bardzo cenne informacje służące do Walki z AntyChrystem...
I udowadniające Biblię tym, którzy Biblię znają.

Niestety ponieważ są w królestwie ciemności, nie mogą się oprzeć w 100% AntyChrystowi, co jest trudne nawet w wykoananiu chrześcijan.
Na końcu filmu nawet pada typowa wiadomość od AntyChryst'a, że wszyscy jesteśmy jedno i takie tam bzdety....

Ale Film Ten GORĄCO POLECAM wszystkim tym, którzy potrafią odróżnić, prawdziwe chrześcijaństwo od nie prawdziwego, i maja otwarty umysł, i mogą przez to na podstawie zeznać tych, którzy są w ciemności, i nie wiedzą przez to najwięcej, wywieść dowody, na spełnianie się planu z księgi Daniela i Objawienia Jana - Apokalipsy.
Bowiem Ci którzy są w ciemności, choć robią zło, nie wiedzą, dla kogo to robią i komu służą, nawet jak wiedzą, że ktoś tam inny z ciemności robi zło, także nie wiedzą, dlaczego i w jakim celu... I jak temu zapobiec.

Ale to ludzie właśnie z ciemności są głównymi realizatorami Planu Objawienia:
Objawienie 17:17  Albowiem Bóg podał do serc ich, aby czynili wolę jego, a czynili jednomyślnie, i dali królestwo swoje bestyi, ażby się wypełniły słowa Boże.

Jana 3:20  Każdy bowiem, kto źle czyni, nienawidzi światłości i nie idzie na światłość, aby nie były zganione uczynki jego.


Dlatego też, ludzie wypełniający zło, czynią je w ciemności, aby nikt nie wiedział co robią, ani nawet inni ludzie z ciemności się nie zorientowali.

Objawienie 17:3  I odniósł mię na puszczę w duchu. I widziałem niewiastę siedzącą na szarłatnoczerwonej bestyi, pełnej imion bluźnierstwa, która miała siedm głów i dziesięć rogów.


Cytaty jak dotąd z Biblii Gdańskiej
Biblia Warszawska: Objawienie 17:3  I zaniósł mnie w duchu na pustynię. I widziałem kobietę siedzącą na czerwonym jak szkarłat zwierzęciu, pełnym bluźnierczych imion, mającym siedem głów i dziesięć rogów.


A więc nawet plan z objawienia realizowany jest w miejscu odludnym - bez świadków.

I tu muszę, przyznać Hungry'emu Rację, wiele chrześcijan ma pozamykane umysły, i nie czuje rozróżnienia między nominalnym chrześcijaństwem a prawdziwym, i nie znosi żadnej krytyki, ani siebie, ani nominalnego chrześcijaństwa. Lubią słuchać kaznodzieji, z którym się zgadzają w 100% [ja takiego choć mam ponad 1000h kazań nie znalazłem] A już zupełnie nie znajdą nic dowodzącego prawdy Biblii na ustach ludzi z królestwa ciemności. I właśnie Dla nich ten film będzie bezużyteczny... Zatem NAPRAWDĘ GORĄCO POLECAM TEN FILM WSZYSTKIM DOBRYM CHRZEŚCIJANOM, czyli innym niż w wyżej wymienionym w tym akapicie

Jeszcze dodam, że sama Biblia mówi, że chrześcijanie nie bardzo znają Swojego Pana i nie bardzo im się on podoba, natomiast bardzo mocno są wrażliwi na Ducha Komunizmu, który jest jednym z Duchów AntyChrysta

Łukasza 19:24  A do tych, którzy stali obok, powiedział: Odbierzcie od niego minę, a dajcie temu, który ma dziesięć min.
25  A oni rzekli do niego: Panie, ma już dziesięć min. Duch Komunizmu
26  Powiadam wam, iż każdemu, kto ma, będzie dane, temu zaś, który nie ma, i to, co ma, będzie odebrane.


Mateusza 20:12  Mówiąc: Ci ostatni jednę godzinę robili, a uczyniłeś je nam równymi, którzyśmy znosili ciężar dnia i upalenie. Komunizm i poprawność polityczna na max'a, teraz w UE, i na świecie, chcą wymusić, na pracodawcach, aby płacili tyle samo kobietom i mężczynom, białym i czarnym, tubylcom i imigrantom i chrześcijanie też dość często w tym uczestniczą
13  A on odpowiadając rzekł jednemu z nich: Przyjacielu! nie czynię ci krzywdy; azaż się nie z grosza zmówił ze mną?
14  Weźmij, co twojego jest, a idź; chcę bowiem temu ostatniemu dać jako i tobie.
15  Azaż mi się nie godzi czynić z mojem, co chcę? Czyli oko twoje złośliwe jest, iżem ja jest dobry?


Jeszcze może dodam:
Jana 8:34  Jezus im odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, każdy, kto grzeszy, jest niewolnikiem grzechu.

A więc ludzie postępujący niezgodnie z Biblią są nie moralni.
Ludzie postępujący niezgodnie z Biblią i Prawem ludzkim zgodnym z Biblią są nie etyczni.
Miejsce nie etycznych to więzienie, miejsce nie morlanych to stan niewolnictwa i również więzienie, tyle, że duchowe.
Dodam jeszcze, że jak kraj jest pełen niemoralnych i nie etycznych ludzi, to cały kraj, choćby nie wiem jak wolny i liberalny był, zamieni się w Jedno wielkie Więzienie - PAŃSTWO POLICYJNE
Demokracje mają tendencję do degradowania się w Totalitaryzmy i tyranie, jak było w przypadku Austrii, Niemiec za czasów Hitlera, nawet Satrożytny Rzym kiedyś był demokracją w ramach garstki obywateli.
Nawet zresztą USA, nigdy nie była Wolną Demokracją w pełnym tego słowa znaczeniu... TERAZ już nawet ich konstytucja nikgo nie obchodzi, ani kongres, ani prezydenta... A wszystko za demokratycznym przyzwoleniem, tego niezwykle niemoralnego narodu, który już przeszedł w Stan Niewolnictwa za sprawą ich grzechów i ignorancji.
Biblia zapowiada na koniec wyjątkowo złych ludzi, i karę dla nich - Anti [dosł. kogoś "w miejsce" patrz strong nr 473] Chrystus'a na czele globalnego Państwa Policyjnego, bo tylko w takim jest możliwe ścięcie WSZYSTKICH chrześcijan, w krótkim czasie...
Jeszcze może tylko powiem, że jeśli ludzie słuchają duchów komunizmu i poprawności politycznej to automatycznie również zrywają się więzi rodzinne i ludzie transformują się wraz z całym społeczeństwem ze złych w jeszcze gorszych, w sumie w ustawicznie gorszych.
Powiem Jeszcze Jedno, dla ludzi złych Państwo Policyjne jest ratunkiem, przed tym, aby się nie pozabijali, jest ratunkiem, aby biedni nie byli totalnie zapomniani, itp itd, Ogólnie w więzieniu jest lepiej niemoralnym i nie etycznym, choć są biedniejsi, i mniej wolni, ale jednak żyją. Na tym też polega zwichnięta wola niewolnika, który długo pożyje w niewoli, ale krótko poza nią...
sirch
Użytkownik
 
Posty: 41
Dołączył(a): N sty 08, 2006 7:27 pm
Lokalizacja: Poznan

Postprzez hungry » N sty 06, 2008 5:36 pm

sirch napisał(a):Moim zdaniem film jest dość ciekawy...
Obrażanie chrześcijaństwa, jest w ramach tylko tzw. nominalnego chrześcijaństwa, które i tak jest bez wartości!!!...

Sorry ale ja tego tam nie widzialem aby bylo mowione o nominalnym chrzescijanstwie ale mowa byla o osobie Jezusa Chrystusa...
Obejrzyj więc jeszcze raz...
sirch napisał(a):Jednak ponieważ autorzy nie bardzo są chrześcijanami trudno oczekiwać od nich dogłębnej i szczerej analizy chrześcijaństwa.
Żyją bowiem w królestwie ciemności.

No wlasnie ale to ich nie usprawiedliwia aby podawac bzdury... IMHO wybaczam im ze nie pofatygowlai sie o doglebne studium Biblii o Jezusie ale rowniez brak w tych atakach na osobe Jezusa naukowych dowodow...
sirch napisał(a):Natomiast, po tych 30min podają bardzo cenne informacje służące do Walki z AntyChrystem...

Tak moze utworzmy armie krzyzowcow znow do walki "Antychrystem"? :D
Tylko co zrobimy ze slowami w bibli gdzie jest mowa że nie toczymy walki z krwia i cialem?

sirch napisał(a):I udowadniające Biblię tym, którzy Biblię znają.

Oczywiscie ze udowadnianie no może nie samej biblii (jej nie trzeba udowadniac, biblia sobie sama poradzila przez wieki z tym) ale tego w co wierzymy na podstawie Biblii wiec np. w ewangelizacji gdy uznamy to za stosowne np. gdy ewangelizujemy sw jehowy albo ludzi z innych dziwacznych ruchów. My zas mamy głosic ewangelie o Jezusie a nie zajmowac sie jak bedzie wygladal nadchodzacy antychryst czy bedzie żydem czy nie czy zasiadzie w Jerozolimie czy nie czy bedzie tatuowal lub chipowal znaczek ludziom na prawej rece i czole czy nie?
Są ważniejsze zadania któe dał kościołowi Pan gdy odchodził do Ojca.
sirch napisał(a):
Niestety ponieważ są w królestwie ciemności, nie mogą się oprzeć w 100% AntyChrystowi, co jest trudne nawet w wykoananiu chrześcijan.

Na końcu filmu nawet pada typowa wiadomość od AntyChryst'a, że wszyscy jesteśmy jedno i takie tam bzdety....

No wlasnie bzdety wiec poco polecasz?
sirch napisał(a):Ale Film Ten GORĄCO POLECAM wszystkim tym, którzy potrafią odróżnić, prawdziwe chrześcijaństwo od nie prawdziwego, i maja otwarty umysł, i mogą przez to na podstawie zeznać tych, którzy są w ciemności, i nie wiedzą przez to najwięcej, wywieść dowody, na spełnianie się planu z księgi Daniela i Objawienia Jana - Apokalipsy.

Czy do rozróżnienia ducha antychrysta potrzebujemy swieckich filmów czy raczej Ducha Św?
Tego typu filmu jedynie podobnie jak discovery moge sobie obejrzeć przed snem aby było mi łatwiej zasnąć...
sirch napisał(a):Ale to ludzie właśnie z ciemności są głównymi realizatorami Planu Objawienia:
Objawienie 17:17  Albowiem Bóg podał do serc ich, aby czynili wolę jego, a czynili jednomyślnie, i dali królestwo swoje bestyi, ażby się wypełniły słowa Boże.


No nie wiem czy główymi ale są owszem...
sirch napisał(a):
I tu muszę, przyznać Hungry'emu Rację, wiele chrześcijan ma pozamykane umysły, i nie czuje rozróżnienia między nominalnym chrześcijaństwem a prawdziwym, i nie znosi żadnej krytyki, ani siebie, ani nominalnego chrześcijaństwa. Lubią słuchać kaznodzieji, z którym się zgadzają w 100% [ja takiego choć mam ponad 1000h kazań nie znalazłem] A już zupełnie nie znajdą nic dowodzącego prawdy Biblii na ustach ludzi z królestwa ciemności. I właśnie Dla nich ten film będzie bezużyteczny... Zatem NAPRAWDĘ GORĄCO POLECAM TEN FILM WSZYSTKIM DOBRYM CHRZEŚCIJANOM, czyli innym niż w wyżej wymienionym w tym akapicie

Ale czy jesli Biblia nie pomaga takim chrzescijanom w rozroznianiu to świecki film mialby pomoc?
Szczerze wątpie...
sirch napisał(a):Jeszcze dodam, że sama Biblia mówi, że chrześcijanie nie bardzo znają Swojego Pana i nie bardzo im się on podoba, natomiast bardzo mocno są wrażliwi na Ducha Komunizmu, który jest jednym z Duchów AntyChrysta

Tak zgodze sie że tak jest... ale to dlatego że tak naprawde wielu chrzescijan nie zwrocilo sie do Pana któy jest Prawdą który powiedział poznacie prawdę a prawda Was wyzwoli... Niestety tworcy tego filmy IMHO zapomnieli hmm a moze po prostu nie wiedzieli skoro to nie wierzacy że Prawda jest Osobą gdy mówili że "Prawda to autorytet a nie autorytet jest prawdą" (cytat z filmu) ... Że to właśnie Jezus... Z tym ich zdaniem bym sie wtedy zgodzil gdyby uznali Jezusa za prawdę...
sirch napisał(a):Komunizm i poprawność polityczna na max'a, teraz w UE, i na świecie, chcą wymusić, na pracodawcach, aby płacili tyle samo kobietom i mężczynom, białym i czarnym, tubylcom i imigrantom i chrześcijanie też dość często w tym uczestniczą[/i]

sirch napisał(a):Demokracje mają tendencję do degradowania się w Totalitaryzmy i tyranie, jak było w przypadku Austrii, Niemiec za czasów Hitlera, nawet Satrożytny Rzym kiedyś był demokracją w ramach garstki obywateli.
Nawet zresztą USA, nigdy nie była Wolną Demokracją w pełnym tego słowa znaczeniu... TERAZ już nawet ich konstytucja nikgo nie obchodzi, ani kongres, ani prezydenta... A wszystko za demokratycznym przyzwoleniem, tego niezwykle niemoralnego narodu, który już przeszedł w Stan Niewolnictwa za sprawą ich grzechów i ignorancji.

Zawsze jak swiatem istnial jakis system ktory daleki byl od Krolestwa Bozego. Dlaczego mialbym sie łudzić że powstanie jakis system the best :D z czerwoną flagą, sfastyką, albo Made in USA czy 12'nastoma gwiazdkami?
Mam tylko wrazenie ze żyjemy w bardzo ciekawych czasach gdy możemy obserwowac i bedziemy mieli dalej okazje obserwowac upadek krolestw roznych hmm i jakos kojarzy mi sie to z wypelnianiem na naszych oczach tego o czym pisal Daniel w 7 rozdziale...
A dzieje sie to niestety a moze stety pzrez konflikty narodowosciowe i etniczne oraz wojny co i sam Jezus zapowiadał w Mateusza 24 rozdziale.

sirch napisał(a):A więc ludzie postępujący niezgodnie z Biblią są nie moralni.
Ludzie postępujący niezgodnie z Biblią i Prawem ludzkim zgodnym z Biblią są nie etyczni.

Oczywiscie... bez wzgledu na to czy uważali by sie za sprawiedliwych i moralnych czy nie...
Ba powiem wiecej... wg. Biblii nie ma czlowieka sparwiedliwego ani jednego... (Rzymian 3:10-13)
sirch napisał(a):Miejsce nie etycznych to więzienie, miejsce nie morlanych to stan niewolnictwa i również więzienie, tyle, że duchowe.

Czyzbys nawiazywał juz do aschatologii podobnej co użytkownik Abiszaj twierdzacy w innym miejscu na tym forum w swoich watkach co pozakladach ze beda tam duchy bez ciala... wiec moze zostawmy to na tamte watki :D Ok?

sirch napisał(a):
Dodam jeszcze, że jak kraj jest pełen niemoralnych i nie etycznych ludzi, to cały kraj, choćby nie wiem jak wolny i liberalny był, zamieni się w Jedno wielkie Więzienie - PAŃSTWO POLICYJNE

Nie wiem czy Cie pocieszę ale bedzie jeszce gorzej...
Jezus bodajże wspomnial cos o pomnazajacym sie bezprawiu...
sirch napisał(a):Jeszcze może tylko powiem, że jeśli ludzie słuchają duchów komunizmu i poprawności politycznej to automatycznie również zrywają się więzi rodzinne i ludzie transformują się wraz z całym społeczeństwem ze złych w jeszcze gorszych, w sumie w ustawicznie gorszych.

Nie koniecznie zrywaja wiezi rodzinne... Ale oczywiscie jesli nawiazujesz do sprzeciwu takich ludzi wobec głoszonej przez nas ewangeliito po prostu oczywiscie moze sie tak dziac i bedzie dziac... To jest wlasnie ten krzyż nasz o ktorym Jezus mowil zebysmy go niesli zapierajac sie samych siebie a nawet mieli w nienawisci wlasna rodzine dla Jezusa...
sirch napisał(a):Powiem Jeszcze Jedno, dla ludzi złych Państwo Policyjne jest ratunkiem, przed tym, aby się nie pozabijali, jest ratunkiem, aby biedni nie byli totalnie zapomniani, itp itd, Ogólnie w więzieniu jest lepiej niemoralnym i nie etycznym, choć są biedniejsi, i mniej wolni, ale jednak żyją. Na tym też polega zwichnięta wola niewolnika, który długo pożyje w niewoli, ale krótko poza nią...

Hmm no nie wiem czy panstwo policyjne i dyktatura kiedykolwiek komus wyszlo na dobre.
No jesli znow o eschatologii zaczelismy odesle do muzyczno-biblijnego videoklipu ktory fajnie pokazuje biblijne znaki jaki maja sie dziac przed przyjsciem Jezusa. Klip jest bez żadnych interpretacji biblii a jedynie podane są namiary biblijne które mówią o znakach poprzedzajacych przyjscie powtorne Jezusa które to zaczęły się od początku pierwszego przyjścia Jezusa http://pl.youtube.com/watch?v=rJ9dOjEKDvo
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez sirch » N sty 06, 2008 8:35 pm

Hungry napisał:
sirch napisał:
Moim zdaniem film jest dość ciekawy...
Obrażanie chrześcijaństwa, jest w ramach tylko tzw. nominalnego chrześcijaństwa, które i tak jest bez wartości!!!...


Sorry ale ja tego tam nie widzialem aby bylo mowione o nominalnym chrzescijanstwie ale mowa byla o osobie Jezusa Chrystusa...
Obejrzyj więc jeszcze raz...

Ale to jest Film autorstwa nie chrześcijan, więc oni nie znają tego rozróżnienia, nominalnego chrześcijaństwa od prawdziwego, bo gdyby znali, sami by byli chrześcijanami.
Mam wrażenie, że szukasz kwadratury koła, brakującego ogniwa w Teorii Ewolucji, Prepetum Mobile albo nawróconego Poganina, który wciąż jest Poganinem.
Przecież arcykapłan, który prorokował o Jezusie, że lepiej aby umarł za cały naród, sam nie zrozumiał co mówił.

hungry napisał:
sirch napisał:

Jednak ponieważ autorzy nie bardzo są chrześcijanami trudno oczekiwać od nich dogłębnej i szczerej analizy chrześcijaństwa.
Żyją bowiem w królestwie ciemności.



No wlasnie ale to ich nie usprawiedliwia aby podawac bzdury... IMHO wybaczam im ze nie pofatygowlai sie o doglebne studium Biblii o Jezusie ale rowniez brak w tych atakach na osobe Jezusa naukowych dowodow...

Jak to ich to nie usprawiedliwia???
Nie są chrześcijanami, bo nie przyjęli Ducha Prawdy, więc nie mogą znać prawdy, wybrali ciemność, mniej lub bardziej świadomie, przed Bogiem nie mają usprawiedliwienia, zresztą Ci co są w piekle, to wielu z nich nawet nie wie gdzie jest i czemu?,
I to co mówisz, to jakby oczekiwać zrozumienia Prawdy od nie nawróconej osoby. Jakby oczekiwać, chrześcijańskiej zmiany na lepsze pod wpływem Jezusa, temu kto nie oddał się Jezusowi, to jest jakby szukać:
kwadratury koła, brakującego ogniwa w Teorii Ewolucji, Prepetum Mobile albo nawróconego Poganina, który wciąż jest Poganinem.
Niemożliwe.

hungry napisał:
sirch napisał:

Natomiast, po tych 30min podają bardzo cenne informacje służące do Walki z AntyChrystem...



Tak moze utworzmy armie krzyzowcow znow do walki "Antychrystem"?
Tylko co zrobimy ze slowami w bibli gdzie jest mowa że nie toczymy walki z krwia i cialem?


I znów nic z tego nie rozumiesz, Walka z AntyChrystem, to nie walka z ciałem, lecz Duchem, obecnym w nas samych, to wyrzekanie się swoich dążeń, i walczenie przeciw Duchowi tego świata i jego Dokrtyn: Poprawności Politycznej, nietolerancji, Komunizmowi, Socjaldemokracji i innych Iście Szatańskich bzdur.

Ale dziesiejszy kościół Jezusa Chrystus nie jest tym zainteresowany, lecz bardziej, tym aby Dzień Pański przyszedł jak najszybciej:
Amosa 5:18 Biada tym, którzy żądają dnia Pańskiego! cóż wam po tym dniu Pańskim, ponieważ jest ciemnością, a nie światłością?


hungry napisał:

sirch napisał:

I udowadniające Biblię tym, którzy Biblię znają.


Oczywiscie ze udowadnianie no może nie samej biblii (jej nie trzeba udowadniac, biblia sobie sama poradzila przez wieki z tym) ale tego w co wierzymy na podstawie Biblii wiec np. w ewangelizacji gdy uznamy to za stosowne np. gdy ewangelizujemy sw jehowy albo ludzi z innych dziwacznych ruchów. My zas mamy głosic ewangelie o Jezusie a nie zajmowac sie jak bedzie wygladal nadchodzacy antychryst czy bedzie żydem czy nie czy zasiadzie w Jerozolimie czy nie czy bedzie tatuowal lub chipowal znaczek ludziom na prawej rece i czole czy nie?
Są ważniejsze zadania któe dał kościołowi Pan gdy odchodził do Ojca.

Mi chodzi, o to, że dzięki temu nie tylko wierzę, że Biblia jest prawdą, ale Widzę, Słyszę, Rozumiem, to już dla mnie nie jest kwestia Wiary, to, że Biblia jest prawdą, ja to WIDZĘ, SŁYSZĘ, CZUJĘ, ROZUMIEM, KONKLUDUJĘ, DEDUKUJĘ i inne tego typu słownictwo, a nie tylko wierzę...
Nawet wyboru nie widać szerokiego, wybór jest dla tych co potrafią się rozkoszować najczystszą formą Satanizmu, ja zdecydowanie nie...
Natomiast formy satanzimu zdecydowanie milsze, pośledniejsze są wciąż dla mnie groźne, jak socjaldemokracja, zbytnie patrzenie się na kobiety w sposób nie odpowiedni... Poprawność polityczna trochę mniej, ale jednak.


hungry napisał:
sirch napisał:

Niestety ponieważ są w królestwie ciemności, nie mogą się oprzeć w 100% AntyChrystowi, co jest trudne nawet w wykoananiu chrześcijan.

Na końcu filmu nawet pada typowa wiadomość od AntyChryst'a, że wszyscy jesteśmy jedno i takie tam bzdety....


No wlasnie bzdety wiec poco polecasz?
sirch napisał:

Ale Film Ten GORĄCO POLECAM wszystkim tym, którzy potrafią odróżnić, prawdziwe chrześcijaństwo od nie prawdziwego, i maja otwarty umysł, i mogą przez to na podstawie zeznać tych, którzy są w ciemności, i nie wiedzą przez to najwięcej, wywieść dowody, na spełnianie się planu z księgi Daniela i Objawienia Jana - Apokalipsy.


Czy do rozróżnienia ducha antychrysta potrzebujemy swieckich filmów czy raczej Ducha Św?
Tego typu filmu jedynie podobnie jak discovery moge sobie obejrzeć przed snem aby było mi łatwiej zasnąć...


Nie wiem, czy zauważyłeś, ale napisałem:
Zatem NAPRAWDĘ GORĄCO POLECAM TEN FILM WSZYSTKIM DOBRYM CHRZEŚCIJANOM, czyli innym niż w wyżej wymienionym w tym akapicie


Mógłbyś wyciągnąć wniosek z tego, że Tobie tego Filmu nie polecam, ani Tobie podobnym chrześcijanom.

Powiem, tylko, że dobrzy i źli ludzie rosną na tym samym polu, mają w istocie algorytmu takie same wybory, A wybierają co innego, na jednych rośnie kąkol, na innych dobre ziarno.
I to od nas zależy przygotowanie gleby, to jakim ziarnem wszyscy chcemy być, bo my wszyscy byliśmy kąkolem, tylko dzięki nowemu narodzeniu zmieniamy się w dobre ziarno, i mimo, że rośniemy dokładnie na tym samym polu i jemy to samo, dla jednych wszytko działa ku dobremu:
Biblia Gdańska Rzymian 8:28 A wiemy, iż tym, którzy miłują Boga, wszystkie rzeczy dopomagają ku dobremu, to jest tym, którzy według postanowienia Bożego powołani są.

Ja muszę przyznać sporo się nauczyłem z TV, myślę, że dość się już ze świeckiej TV nauczyłem, a teraz dobrze by dla mnie było ciutkę więcej działać, żyć.
Dla innych:
Mateusza 13:4 A gdy on rozsiewał, niektóre padło podle drogi; i przyleciały ptaki, a podziobały je.
5 Drugie zasię padło na miejsce opoczyste, gdzie nie miało wiele ziemi; i wnet weszło, iż nie miało głębokości ziemi.
6 Ale gdy słońce weszło, wygorzało, a iż nie miało korzenia, uschło.
7 A drugie padło między ciernie, i wzrosły ciernie, a zadusiły je.

Więc dla innych im nic nie pomoże, albo inaczej cokolwiek im nie zdoła pomóc, bo to nie jest wina cokolwiek, lecz właśnie ich samych, tego kim chcą być.

hungry napisał:
sirch napisał:

Powiem Jeszcze Jedno, dla ludzi złych Państwo Policyjne jest ratunkiem, przed tym, aby się nie pozabijali, jest ratunkiem, aby biedni nie byli totalnie zapomniani, itp itd, Ogólnie w więzieniu jest lepiej niemoralnym i nie etycznym, choć są biedniejsi, i mniej wolni, ale jednak żyją. Na tym też polega zwichnięta wola niewolnika, który długo pożyje w niewoli, ale krótko poza nią...


Hmm no nie wiem czy panstwo policyjne i dyktatura kiedykolwiek komus wyszlo na dobre.


Wiesz, wolni ludzie mogą samodzielnie wybrać życie i śmierć.
Dlatego też, narkomani, jak będą w wolnym kraju i będą mogli ćpać tyle ile wlezie im [Wolność do wybrania śmierci] nie pożyją długo, rychło nie będzie ich stać na płatną opiekę zdrowotną, ale to, że szybko umrą jest o tyle zaletą, że nie zarażą swym desktrucyjnym trybem życia wiele osób.
Wolni ludzie pomagają biednym kiedy chcą, a nie wolni są zmuszani przez państwo i to państwo i szlachetni politycy na górze, i urzędnicy na dole za wielkie wynagrodzenie, zabierają nam pieniądze i dają je biednym, przy okazji zyskując poparacie: stada urzędników które utrzymują, i coraz bardziej uzależnionego od państwa społeczeństwa.
W wolnym kraju to ludzie sami dają biednym kiedy chcą, tyle ile chcą, tylko właśnie nie moralni ludzie nie pomagają biednym. i Biedni wtedy oddają się i kraj w ręce Socjaldemokratów typu PO, czy Sojcalistycznych "Prawicowców" typu PiS, aby uzyskać jakieś datki, zresztą Ci ludzie też są o tyle zepsuci, że nie chcą żebrać, ani prosić o pomoc jak jej potrzebują, tylko wolą pisać podania.
W wolnym kraju ludzie mogą nosić broń, i to bandyci Giną, a nie wolni ludzie. Tylko jeśli kraj jest nie moralny i nie etyczny i ludzie noszą broń, to albo ludzie się pozabijają i będzie anarchia [jednak w Państwie Policyjnym dłużej pożyją], albo broń będzie im skonfiskowana, a wtedy szybko się kraj przekształci w Totalitaryzm, Hilter też skonfiskował cywilom broń, bo nie chciał sprzeciwu.
W wolnym kraju to ludzie decydują czego się uczą, jak długo, i czy się w ogóle uczą. Ludzie decydują w co wierzą i czy w ogóle w coś wierzą, czy to w Ewolucję, czy w Krecjonizm, czy to w Ateizm, czy Teizm.
A tymczasem Hilter powiedział dajcie mi władzę nad szkołami, a w ciągu pokolenia przejmę władzę. [Cytat nie dokładny, nie pamiętam dokłanie, i nie chce mi się filmu przewijać, widziałem go w: "Evolution Foundation for Communism" Kent'a Hovind'a, zobionym przez "The Prophecy Club", dostępnym na video google]
W niewolnym kraju ludzie muszą posyłać dzieci do szkół, muszą płacić na nie podatki, by te uczyły ich Dzieci teorii, w które nie wierzą, w Niewolnym kraju, dzieci w szkołach są uczone, np homoseksualnej propagandy, lub jakieś innej propagandy, ale nie są uczone propagandy ich rodziców, którzy je utrzymują. Już teraz w UE edukacja szkolna jest obligatoryjna, a mają wprowadzić zakaz nauczania Kreacjonizmu. W szkołach na Zachodzie, mówi się chłopcom, że 10% z nich jest homoseksualistami, i niech to zaakceptują. A szkoły średnie są wymagane zupełnie nie potrzebnie w coraz większej liczbie zawodów: np. Kurant Prawa Jazdy [Jakby gościu, który sam nauczy się czytać, i zda examin na prawo jazdy nie mógł innych uczyć..., jeśli ktokolwiek chce się uczyć od niego].
W wolnym kraju mogę leczyć się u lekaża jakiego chcę i czy chcę, Mogę się nie leczyć, nawet jeśli grozi mi śmierć. I mogę zrobić ze swoim ciałem co mi się podoba, mogę mieć tyle dzieci ile chce, nikt mnie nie limituje, bo państwa to po prostu nie obchodzi. A tymczasem Chiny, australia wprowadzają kontorlę urodzin, dopłaty z podatków obywateli, aby ich samych zachęcać do odpowiedniej liczby dzieci, i tych którzy się im nie podobają aby zachęcać do sterylizacji, i im za to płacić. A w krótce będą chcieli zakazywać, ze względu na zagrożenie genetyczne niektórym ludziom do posiadania dzieci, bo państwo za dużo kosztuje darmowa opierka zdrowotna, która nigdy nie jest darmowa [to sprawia, że społeczeństwa tak, przestaje być dłużej tak, a nie, przestaje być dłużej nie, i uczą się okłamywać siebie nawzajem jako społeczeństwo].
W wolnym systemie to mi muszą udowodnić winnę, a nie ja komuś nie winność, to samo dotyczy moich zasobów, to mi muszą udowodnić, że ja posiadam coś z nielegalnego źródła, a nie ja im, że mam wszystko z legalnego.
W wolnym społeczeństwie mam prawo do prywatności, władza ma prawo o mnie wiedzieć, tylko pod warunkiem, że był donos i podejrzenie, że coś zrobiłem. Tym samym jeśli 2. ludzi się na coś decyduje nikt nie ingeruje w umowę, w niewolnym kraju wszystko co robię jest nagrywane, aby można mnie było potem zweryfikować, jak się podobam władzy. Tak, jak np. w Polsce wszystkie Rozmowy, całą działalność w Necie, nawet P2P jest Nagrywane na 3 lata [na razie 3 lata, za 3 lata, mogą zrobić 4, albo5,6,7,8,9....].
W wolnym kraju podatki nie zależą od tego na co przeznaczam gotówkę, i ile zarabiam, zawsze płacę tyle samo, co skutecznie elminuje niejasności i korupcję, podejrzenia o korupcję, i tym samym elminuje w dużej mierze chęć założenia państwa policyjnego.
W wolnym kraju Troszczę się o siebie i kogo chce jak chce i gdy chce.
W niewolnym kraj państwo wie lepiej jak się troszczyć o mnie, i jak mam się troszczyć o innych.
W wolnym kraju Dzieci należą do rodziców, i Ci mogą zastosować na nich kary ograniczające ich wolność dla ich dobra, ale tylko do pełnoletności.
W niewolnym kraju dzieci należą do państwa, i to państwo wie lepiej od rodziców jak wychować dzieci. [Nawiasem mówią, parę dni, jak usłyszałem ten postulat, to słyszę, że w Niemczech chcą wprowadzić 8h dzień szkolny, bo rodzice źle się zajmują dziećmi...]
W wolnym kraju to obywatele uważają, aby ich rząd nie zbłądził, a W niewolnym kraju to RZąd uważa, aby ludzie nie zbłądzili.
W wolnym kraju to rząd się boi moralnych i etycznych obywateli, w niewolnym kraju to nie moralni i nie etyczni obywatele boją się rządu.
Dotyczy to także prawa do posiadania broni.
Są też możliwe krótkotrwałe kombinacje przejściowe z wolności do niewoli, w drugą stronę nie ma tak krótkotrwałych procesów...
Więc muszę przyznać, że nie moralnym i nie etycznym ludziom w

Państwie Policyjnym jest znacznie lepiej, niż gdyby mieli życ w Wolnym Kraju, jednakże Ludziom moralnym i etycznym jest dobrze i najlepiej tylko w wolnym kraju, jednak nie do końca od nich zależy ile jest ludzi moralnych i etycznych, a ile jest ludzi nie moralnych i nie etycznych.

Jak widać Wolność niesie ze sobą prawo do samodestrukcji, niesie ze sobą wielką odpowiedzialność za własne życie i własnych dzieci, A niewola do ignorancji, i bierności, i 0 odpowiedzialności za siebie, dodatkowo bym powiedział ignorancję, ale muszę, też przyznać, że niestety, można te prawa odwrócić, bowiem, Jeśli państwo demokratyczne jest pełne biernych, ignoranckich ludzi, którzy nie chcą odpowiedzialności za siebie, chcą aby to rząd się od nich troszczył, Ci ludzie kończą w totalitaryźmie.
Wolność, niestety jest to rzecz śmiertelnie poważna. Jest prawo do śmierci. Natomiast w niewoli nie ma prawa do dobrowolnej śmierci, bowiem już nie należy się do siebie, lecz do kogoś....

Jeszcze powiem takie prawo:
Kiedy ludzie nie boją się Boga, a bojaźń Boża ma element oparcia, a boją się ludzi, to ustanawiają sobie szeroko uprawniony rząd, aby ich chronił i stanowił dla nich oparcie, tak zaczyna się tyrania, kiedy to rząd wie lepiej niż obywatele co dla nich dobre.
Natomiast kiedy ludzie boją się Boga, więc są moralni i etyczni, i nie boją się ludzi, (np. nie boją się też terrorystów), i ograniczają swój rząd i są wolni, Mogą Wybrać ŚMIERĆ, ale jeśli chcą mogą wybrać też Życie.
I to jest właśnie Wolność.
Powtórzonego Prawa 30:19 Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię. Położyłem dziś przed tobą życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierz przeto życie, abyś żył, ty i twoje potomstwo,


W wolnym kraju dociera do ludzi rzeczywistość, że państwo nie daje nic za darmo, tylko oni sami odpowiadają za siebie.
W wolnym kraju na serio jest się biednym i na serio bogatym.
W wolnym kraju na serio jest się napadniętym, i na serio bandyci i ochroniarze umierają.
W wolbym kraju lepiej do ludzi dociera rzeczywistość Jezusa Chrystusa, bo widzą rzeczywistość, natomiast w socjaliźmie: na niby jest się bogatym, na niby jest się biednym, na niby jest się wolnym, na niby jest się zniewolonym, na niby się wybiera, bo nikt nie odpowiada za swój wybór, na niby się inwestuje, i na niby się zarabia, na niby bierze się "wolne" i na niby się pracuje, na niby się również odpoczywa, na niby się człowiek uczy, i tak nie dowie się prawdy...

W ogóle myślę w Wolnym kraju lepiej do ludzi dociera Rzeczywistość i Jezus Chrystus, bo tylko on daje wolność, i Poznanie tej właśnie wolności i prawa do wyboru sprawia, że ludzie są wolni, i nie mówicie, tej bajki, że was interesuje tylko kwestia waszego i innych zbawienia, i nie chcecie poznać mocniej wolności, i bogactwa w niej zawartego, którą daje Jezus Chrystus, bo zbawienie jest rzeczą łatwiejszą, ale wyrzec się wszystkich Dotkryn AntyChrysta i być prawdziwie Wolnym to dobiero jest dobra rzecz.
I PS, w swoim zborze nigdy nie słyszałem, nauczania Przeciw Doktrynom AntyChrysta, przeciw Psychologii [sile ludzkiej], Socjalizmowi, Socjaldemokracji, poprawności politycznej, a więc feminizmowi, itp itd
Choć faktycznie z lenistwa nie często wpadam, ale chodzę do zboru 14 lat, i mógłbym jednak choć raz coś usłyszeć....
Możliwe, że jako 10latek nie wszystko zapamiętałem, ale jednak wydaje mi się to nie pojęte, że nic na ten temat zza kazalnicy nie słyszałem, ale niestety wiem, że to wysoce nieekumeniczne, i nie poprawne politycznie, osobiście znam tylko jedną siłę polityczną, która coś takiego promuje, ale nie jestem pewien, czy jest tam dużo chrześcijan, raczej może nie koniecznie, dlatego też nie mogą za dużo wiedzieć, choć jeśli są nie wierzący to jak na nie chrześcijan wiedzą całkiem sporo :-)
sirch
Użytkownik
 
Posty: 41
Dołączył(a): N sty 08, 2006 7:27 pm
Lokalizacja: Poznan

Postprzez astyczek » N lut 24, 2008 9:14 am

Wcześniej w tym miejscu znajdował się mój komentarz do filmu Zeitgeist. Teraz jednak (żeby nie pisać jeden pod drugim, opcja zmień nie chciała mi działać - z winy mojego słabego internetu) zamieszczam tą samą treść w innej formie. Zachęcam do oglądania:

I część - http://pl.youtube.com/watch?v=qgpwsAhAUMY
II część - http://pl.youtube.com/watch?v=kVc80OAHhpo
III część - http://pl.youtube.com/watch?v=8CRJM4r2tbs
IV część - http://pl.youtube.com/watch?v=Y64WE-Uhkwk
V część - http://pl.youtube.com/watch?v=0up-4Zld3bk
astyczek
 

Postprzez Lepton » N mar 23, 2008 7:01 pm

Bardzo dobrą odpowiedź już napisał Snafu, pozwolę jego opracowanie w całości wkleić tutaj:

Na życzenie uczestników tej dyskusji podjąłem się polemiki z pierwszą częścią filmu Zeitgeist, która jakoby
odsłania prawdziwe korzenie chrześcijaństwa. Najłatwiej będzie mi odpisać na tekst filmu niż tworzyć swoją
własną prezentacje na ten temat więc właśnie skupię się na tych właśnie treściach. Odpisuję na całość, aby
uniknąć posądzeń, że wybiórczo traktuję argumentację zawartą w filmie.
[...]

[wycięte] przez moderatora:
Podaj link do tekstu, a nie cytuj tak długich i obszernych fragmentów. To jest forum dyskusyjne!
Lepton
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): N lip 30, 2006 10:32 am
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Lepton » N mar 23, 2008 8:33 pm

Adam Golebiewski napisał(a):nie przesadziłeś z długością tego postu? :o


Wolałbyś żebym podzielił ją na 2 posty? :lol:
Lepton
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): N lip 30, 2006 10:32 am
Lokalizacja: Lublin

Postprzez darq » Pn mar 24, 2008 8:00 pm

1. Był to cytat b. długiego tekstu.
2. Wstawianie tak długich tekstów, a szczególnie cytatów czyni forum offtopikowym, a przecież jest to dyskusyjne.
3. Podajemy link do zewnętrznych miejsc z cytatami, tekstami, etc.
Z powodu powyższych usunąłem tekst.
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez Lepton » Pn mar 24, 2008 8:34 pm

darq napisał(a):1. Był to cytat b. długiego tekstu.
2. Wstawianie tak długich tekstów, a szczególnie cytatów czyni forum offtopikowym, a przecież jest to dyskusyjne.
3. Podajemy link do zewnętrznych miejsc z cytatami, tekstami, etc.
Z powodu powyższych usunąłem tekst.


Nie podałem linka, bo nie mam -opracowanie mam tylko w wersji pdf, więc jeśli nie chcecie go znać to trudno.
Lepton
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): N lip 30, 2006 10:32 am
Lokalizacja: Lublin

Następna strona

Powrót do Film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron