Teraz jest Pt kwi 19, 2024 9:41 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Final-ostatnie dni Ziemi

Co i dlaczego warto obejrzeć?

Postprzez hungry » Pn sie 20, 2007 9:43 am

krolewna nie da sie oddzielic biblii od teologii. Teologia to nauka o Bogu a tę skolei opieramy własnie na biblii. Aczkolwiek niepisalem tutaj ze ja nie wierze w pochwycenie kosciola. Czytaj prosze dokladniej jeszcze raz co napisalem. Pozatym dodam jeszcze że do czytania Biblii potrzebujesz znajomość teologii, czytania i rozumienia pełnego kontekstu (nawet jeden rozdzial nie wystarczy, czasami trzeba cała księga jest potrzebna żeby uchwycić kontekst tak jest w przypadku fragmentu listu ktory tez zacytowałaś) a nie jednego wersetu. Ważna tutaj jest zawsze egzegeza oraz korzystanie nie z jednego tłumaczenia Biblii (w Twoim wypdku tysiaclatki) ale wielu przekładów polskich i zagranicznych nawet a przedewszystkim polecam kopać w oryginalnych tekstach hebrajskim, aramejskim i greckim.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Alberto Rivera » Pt lis 16, 2007 12:42 am

Reasumując i by móc coś jeszcze uściślić troszeczke, ośmielam się wskazać w w/w temacie jeden ciekawy wywód,- http://alberto.pl/download/przyjscie_jezusa.wav - jaki mam zaszczyt mieć na swej stronie. Gościo, który o tym mówi, przedstawił czworaką interpretację tego wydarzenia. Dla bardziej wnikliwych, chętnie udostępnię przez PW namiar na niego ..
Alberto Rivera
 

Postprzez hungry » Pt lis 16, 2007 8:36 am

nie działa ten link :(
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez axanna » Pt lis 16, 2007 8:43 am

działa przecież :)
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez hungry » Pt lis 16, 2007 9:42 am

Nie działa pod Internet Explorer ale działa pod przegladarka Firefox.
Na szczescie plik mozna szybko pobrac na twardy dysk.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez hungry » Wt lis 20, 2007 11:53 pm

krolewna co masz na myśli ze nie trzeba jakich nauk teologicznych?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

PreTrib, a PostTrib

Postprzez sirch » So gru 22, 2007 4:42 pm

słowniczek:
PostTrib - porwanie po uicku
PreTrib - porwanie przed uciskiem
Tribulation - ucisk [Post Tribulation Rapture View, Pre Tribulation Rapture View] {Rapture View - Pogląd na porwanie}


Ja właśnie też nie wierze w Porwanie przed ucikiem, czyli PreTrb.
Alberto Rivera też w to nie wierzył, on uważał, że ta doktryna została wciśnięta przez Kościół Rzymsko-Katolicki, aby odwrócić uwagę od AntyChrysta, wcześniej próbowali z Neronem, ale nie wyszło.
Na Video.google jest Film po angielsku, w którym Alberto River'a to potwierdza. Film trwa 2h. Warto obejrzeć, tym bardziej, że strona z Komiksami o alberto rivera, http://www.alberto.pl, nie ma o tym pojęcia i promuje PreTrib, o czym świadczy Filmik, Are You Ready, który widziałem na ich stronie, jak Jezus jeszcze nie wrócił, a już ludzie zniknęli, a drudzy nie zostali zabrani na sąd od razu, tylko zostali pozostawieni. Poza tym tam jest trochę za duże zgromadzenie jak na znacznie mniejszy świat, w rzeczywistości Państwa Policyjnego, w którym każdy chrześcijanin, który nie zgadza się na współpracę, ma głowę odrąbaną mieczem :-P

Poza tym mnie dziwi, ja jestem Pewny Porwania po Ucisku - PostTrib, na 100%, i jestem, przekonany, że każdy, kto nie ma pewności, powinien, powstrzymać się o zapewnianiu, o czymś tak ponadnatrualnym i nie zgodnym z normalnym biegiem rzeczy - chrześcijan kiedyś krzyżowano, a jak byli obywatelami ścinano. Więc uważam, że to trzeba mieć 100% pewności aby głosić PreTrib. Zresztą, znam 2 ludzi, którzy Szanują, Jak np. Mirosław Kulec, oni wierzą w PreTrib, ale np. Kulec właśnie, słyszałem, że prosił Boga, aby nie poczytał, mu tej wiary za Grzech.
Więc Ci moralni PreTriber'zy się boją... Nie mają 100% Pewnoś
ci. Druga taka osoba, też powiedziała, że było by to dziwne, więc może i Porwanie wystąpi przed uciskiem, ale lepiej na nie nie liczmy.


Hungry powiedział:
Pozatym dodam jeszcze że do czytania Biblii potrzebujesz znajomość teologii, czytania i rozumienia pełnego kontekstu

Twoje Hungry spojrzenie na kontekst przypomina mi katolików, którzy dalej są w błędzie, i wiecznie jakimś kontenstem się tłumaczą.

Poza tym mamy czekać przyjścia Pana, ale raczej niskie są szanse, że doczekamy, nawet wierząc w PostTrib. [Liczne Miecze AntyChrysta, można napotkać w trakcie uciksu...]
Ale na to co mamy czekać, to jest nim Dzień Pański, czyli Dzień Sądu, który przychodzi jak złodziej w nocy wraz z naszą śmiercią.
Wiele proroctw musi się wypełnić, zanim przyjdzie Pan, i my mamy zliczać znaki 1., 2., 3. , 4. ups cofamy się do 2., bo 5. już nie ma, a i 3. i 4. się zdezaktualizowały.
Tym czasem wyznawycy PreTrib'u w ogóle ze znakami nie chcą się zapoznawać.

Co do filmu, to widziałem 3 części, ale moim zdaniem, ten ostatni AntyChryst będzie tylko Marionetką, tych AntyChrystów, które już teraz rozpoczynają przejęcie władzy, i jakoś nie mają pojęcia, że powinni się pojawić, po zabraniu Kościoła, ale moim zdaniem po zejściu im z drogi Ducha Świętego, który moim zdaniem, nie zostanie wzięty z ziemi.
Film ten wspiera i tak Bogaty w odstępcze materiały nurt PreTribu, jak np. sławny Benny Hinn, siejący herezje, ale trzeba się modlić, o niego, to może się nawróci Blisko do Pana :-)
Choć Fajnie Hollywood'zki. Choć to tylko fikcja, dla mnie zbyt daleka od prawdy [PreTrib, Wolna Ameryka], by się nią w pełni rozkoszować...
Radzę zapoznać się z Filmami o NWO, choć faktycznie, dużo z tych, które są po polsku, a jest ich nie wiele, mówi przeciw Biblii, ale to dlatego, że tylko prawdziwi Chrześcijanie mogą znać prawde o AntyChryście.
Jak ktoś chce Filmy o AntyChryście z prawdziwie głębokiego chrześcijańskiego punktu widzenia polecam Angielskie KAzania The Prohecy Club [dużo slajdów w języku angielskim, na Video, co ułatwia zrozumienie] czy Texe'a Marrs'a, i innych gorliwych ludzi.
Darmowe do kopiowania i dostępne na video.google.

Biblijna Podstawa PostTribu, w wersji skróconej:

Mateusza 24:3 A gdy siedział na górze oliwnej, przystąpili do niego uczniowie osobno, mówiąc: Powiedz nam, kiedy się to stanie, i co za znak przyjścia twego i dokonania świata?
4 I odpowiadając Jezus, rzekł im: Patrzcie, aby was kto nie zwiódł.
[...]
11 I wiele fałszywych proroków powstanie, i zwiodą wielu. [fałszywe nauki, nie koniecznie, zaraz zbawienie zabrane, ale zniszczona skuteczność]
[...]
19 A biada brzemiennym i piersiami karmiącym w one dni! [Biada nam chrześcijanom i chrześcijanką w szczególności, bo to my tylko tego słucham, nie Ci, którzy się po nas nawrócą]
20 Przetoż módlcie się, aby nie było uciekanie wasze w zimie, albo w sabat.
21 Albowiem naonczas będzie wielki ucisk KJV - Tribulation , jaki nie był od początku świata aż dotąd, ani potem będzie.
22 A gdyby nie były skrócone one dni, nie byłoby zbawione żadne ciało: ale dla wybranych [Kościół] będą skrócone one dni.
23 Tedy jeźliby wam kto rzekł: Oto tu jest Chrystus, albo tam [Albo na obłokach], nie wierzcie.
24 Albowiem powstaną fałszywi Chrystusowie, i fałszywi prorocy, i czynić będą znamiona wielkie i cuda, tak iżby zwiedli (by można) i wybrane.
25 Otom wam przepowiedział.
26 Jeźliby wam tedy rzekli: Oto na puszczy jest [Albo na obłokach], nie wychodźcie; oto w komorach, nie wierzcie.
27 Albowiem jako błyskawica wychodzi od wschodu słońca i ukazuje się aż na zachód, tak będzie i przyjście Syna człowieczego.
[...]
29 A zaraz po utrapieniu [czyli po Ucisku] onych dni słońce się zaćmi, a księżyc nie da jasności swojej, i gwiazdy będą padać z nieba, i mocy niebieskie poruszą się.
30 Tedyć się ukaże znamię Syna człowieczego [Jezus Wraca Widzialnie] na niebie, a tedy będą narzekać wszystkie pokolenia ziemi, i ujrzą Syna człowieczego, przychodzącego na obłokach niebieskich, z mocą i z chwałą wielką;
31 I pośle Anioły [porwanie ]swoje z trąbą głosu wielkiego [trąba, a nie pisze, że ostatnia], i zgromadzą wybrane jego od czterech wiatrów, od krajów niebios aż do krajów ich.


A teraz ten fragment:
1 Koryntian 15:51 Oto ja tajemnicę wam powiadam; nie wszyscyć zaśniemy, ale wszyscy przemienieni będziemy, bardzo prędko w okamgnieniu, na trąbę ostateczną.
jak Widać, tu jest mowa, o trąbie ostatniej, czyli być może tej z:
Mateusza 24:31 I pośle Anioły swoje z trąbą głosu wielkiego, i zgromadzą wybrane jego od czterech wiatrów, od krajów niebios aż do krajów ich.

Albo jakieś późniejszej, ale na pewno nie wcześniejszej.


1 Tesaloniczan 4:15 Boć to wam powiadamy słowem Pańskiem, że my, którzy żywi pozostaniemy do przyjścia Pańskiego, nie uprzedzimy onych, którzy zasnęli.
16 Gdyż sam Pan z okrzykiem, a głosem archanielskim i z trąbą Bożą zstąpi z nieba, a pomarli w Chrystusie powstaną najpierwej.
17 Zatem [Staropolskie Potem] my żywi, którzy pozostaniemy [Jak widać, pozostaniemy], wespół z nimi [razem z nimi] zachwyceni będziemy [Ale jedank potem będziemy razem zabrani] w obłokach naprzeciwko Panu na powietrze, a tak zawsze z Panem będziemy.
18 Przetoż pocieszajcie jedni drugich temi słowy.


Czyli moim zdaniem, ten fragment mówi, o tym, że będziemy porwani, po zmartwychstaniu i będziemy razem z nimi, ale jednak jakiś czas po zmartwychstaniu. [W orginałach nie ma przecinków]
Jakoś też nie specjalnie widzę tu termin, datę, aby zagwarantować, PreTrib.

Jakoś nigdzie w tych fragmentach nie widzę 100% gwarancji porwania przed uciskiem, więc je wkładam między bajki.

Hungry powiedział:
Bo nawet obecna moja interpretacja którą przyjmuję jestem do niej przekonany w 90 %

Zresztą większość pobożnych chrześcijan nie ma pewności o porawniu Przed Uciskiem - PreTrib, niektórzy powiedziałbym pobożniejsi, proszą wręcz o wybaczenie, na wypadaek jeśliby się mylilii głosząc tą doktrynę, czyli widać, totalny brak pewności u nich, a i nawet hungry nie ma 100% PreTrib'u.

Polecam równierz Fragmentu Marka 13.
O tym samym mowa.

A co do Fragmentu:
2 Tesaloniczan 2:7 Albowiem się już sprawuje tajemnica nieprawości, tylko że ten, który teraz przeszkadza, przeszkadzać będzie, ażby był z pośrodku odjęty. [nie jest odjęcy całkiem, tylko z drogi]
8 A tedy objawiony będzie on niezbożnik, którego Pan zabije duchem ust swoich i zniesie objawieniem przyjścia swego.
9 Którego niezbożnika przyjście jest podług skutku szatańskiego, ze wszelką mocą i znakami, i cudami kłamliwemi,


Moim zdaniem, to mowa w tym wytłuszczonym fragmencie o Duchu Świętym, a nie o Kościele.
Jeśli nawet o Kościele, to już on Dawno zszedł z drogi AntyChrystowi.
A jeśli uważacie, to protestujcie sobie przeciwko takim AntyChrystom jak:
Hitler, Napoleon, Stalin, Władze Chińskie, Bush, i inni, a takżę Ilumminati i Bilderbergom, Rotschildom, i innym, ja jakoś nie widzę, aby oni się przejmowali specjalnie kościołem, i to z Powodu właśnie doktryny o PreTrib'ie, czyli porwaniu przed uciskiem, bo inaczej ludzie, by się interesowali AntyChrystem, i by mieli otwarte oczy, i by nie mogli zorganizować, Jednego Światowego Rządu, Nowego Światowego Ładu (ang, niem NWO).
Tymczasem nawet chrześcijanom podoba się Unia Europejska, i nie dostrzegają oni, że nawet już teraz chrześcijan skazuje się na więzienie za brak akceptacji homoseksualnego trybu życia i innych rozmaitych zboczeń. My mamy ich tolerować, ale oni chcą aqkceptacji, abyśmy się nie powoływali na:
1Koryntian 6:9
Azaż nie wiecie, iż niesprawiedliwi królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie mylcie się: ani wszetecznicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani pieszczotliwi, ani samcołożnicy,


A Tym czasem, chrześcijanie są na dobrej drodze, aby powtórzyć błąd dziadka mojego kolegi z Niemiec, który doniósł, centrali NSDAP'e czy czegoś takiego, na antysemickie piosenki na dole partii, później pisał bardzo wysoko, prawie do Hitler'a i go wezwali i rozstrzelalli, do tego prowadzi PreTrib.

Wszystkie cytaty z Biblii Gdańskiej - dokładnej, nie powycinanej tekstualnym krytycyzmem i nie wiarą, osób, które i tak nie wierzą w Natnienie Biblii, czy cuda.
Używanej w czasach REfomracji i opartej na Reformacyjnych Manuskrytpach, i to z czasów, kiedy w bardzo wielu krajach groziła kara śmierci za posiadanie Biblii przez nie uprawnionych, a już zwłaszcza, za Biblię inną niż w tajemniczym języku łacińskim.
A więc zrobionej przez osoby, które Gwarantowały poprawność tej Biblii swoją Głową.
sirch
Użytkownik
 
Posty: 41
Dołączył(a): N sty 08, 2006 7:27 pm
Lokalizacja: Poznan

Postprzez hungry » So gru 22, 2007 10:14 pm

Sirch a więc sporo już rozmawialiśmy na privie a i tu przechodzimy w dyskusje na te tematy :)
To odpowie może że osobiście wątpię by katolicy uznawali jedna z tych interpretacji a nawet jeśli uznają to nie sadze aby było to istotne... Ja w ogóle nie starałem się tez przekonywać tutaj do swoich racji :)
Ponieważ jestem zdania ze pożyjemy zobaczymy jak już to pisałem :) a i wo gole nie sadze aby to było istotne w sprawowaniu mojego zbawienia przed Bogiem z bojaźnią i ze drżeniem ani nie jest to tez istotne w zwiastowaniu ewangelii zgubionym... Nie jest to tez wymienione przez autora listu do hebrajczyków w 6 rozdz. który wymienia jedynie podstawy wiary :) w to co należy wierzyć.. z eschatologicznych spraw o jakich wspomniał, wymienił jedynie "sąd wieczny". Również apostołowie nie wypowiadają się w szczegółach tzn jaka kolejność będzie czy pochwycenie czy ucisk wpierw. To widocznie nie jest istotne ale istotne jest to co Jezus mówił i co apostołowie powtarzali często żeby być gotowymi na Jego przyjście i wybacz ale muszę się niezgodzic z Toba ze jedynie na sad mamy być gotowi ze przyjdzie jak złodziej ale co powiesz np. na słowa Jezusa:
"Czuwajcie więc, bo nie wiecie, którego dnia Pan wasz przyjdzie. A to zważcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której porze złodziej przyjdzie, czuwałby i nie pozwoliłby podkopać domu swego. Dlatego i wy bądźcie gotowi, gdyż Syn Człowieczy przyjdzie o godzinie, której się nie domyślacie. Kto więc jest tym sługą wiernym i roztropnym, którego pan postawił nad czeladzią swoją, aby im dawał pokarm o właściwej porze? Szczęśliwy ów sługa, którego pan jego, gdy przyjdzie, zastanie tak czyniącego." Mt 24:42-46
Apostołowie wspominają też o nadejściu dnia Pańskiego jak złodziej w nocy...
Ale dobra zostawiam narzazie te kwestie a chciałem się jeszcze odnieść do jednej interpretacji Twojej.
sirch napisał(a):
1 Tesaloniczan 4:15 Boć to wam powiadamy słowem Pańskim, że my, którzy żywi pozostaniemy do przyjścia Pańskiego, nie uprzedzimy onych, którzy zasnęli.
16 Gdyż sam Pan z okrzykiem, a głosem archanielskim i z trąbą Bożą zstąpi z nieba, a pomarli w Chrystusie powstaną najpierwej.
17 Zatem [Staropolskie Potem] my żywi, którzy pozostaniemy [Jak widać, pozostaniemy], wespół z nimi [razem z nimi] zachwyceni będziemy [Ale jednak potem będziemy razem zabrani] w obłokach naprzeciwko Panu na powietrze, a tak zawsze z Panem będziemy.
18 Przetoż pocieszajcie jedni drugich temi słowy.


Czyli moim zdaniem, ten fragment mówi, o tym, że będziemy porwani, po zmartwychwstaniu i będziemy razem z nimi, ale jednak jakiś czas po zmartwychwstaniu [W oryginałach nie ma przecinków]
Jakoś też nie specjalnie widzę tu termin, datę, aby zagwarantować, PreTrib.
Jakoś nigdzie w tych fragmentach nie widzę 100% gwarancji porwania przed uciskiem, więc je wkładam między bajki.


Również nie widzę w tym fragmencie dowodu na to ze pochwycenie będzie później.. :)

To co Paweł tam zawarł pisząc do Tesaloniczan to to aby rozwiać ich obawy przed dniem Pańskim zaduzo ponoć było tam plotek na tematy eschatologiczne.... wiec musiał im nieco wyjaśnić.. odnośnie ich nadziei zbawienia... O szczegółach o jakich dziś rożne kościoły mówią nie mówił za dużo i może dobrze. Ale to co nam potrzebne to opisał aby było nam objawione w Piśmie..

sirch napisał(a):
Hungry powiedział:
Bo nawet obecna moja interpretacja którą przyjmuję jestem do niej przekonany w 90 %


Zresztą większość pobożnych chrześcijan nie ma pewności o porwaniu Przed Uciskiem - PreTrib, niektórzy powiedziałbym pobożniejsi, proszą wręcz o wybaczenie, na wypadek jeśliby się mylili głosząc tą doktrynę, czyli widać, totalny brak pewności u nich, a i nawet hungry nie ma 100% PreTrib'u.

Dlatego że biblia mówi ze po części jestnam dane poznać. 13 rozdz 1 Kor...


sirch napisał(a):A co do Fragmentu:
2 Tesaloniczan 2:7 Albowiem się już sprawuje tajemnica nieprawości, tylko że ten, który teraz przeszkadza, przeszkadzać będzie, ażby był z pośrodku odjęty. nie jest odjęcy całkiem, tylko z drogi
8 A tedy objawiony będzie on niezbożnik, którego Pan zabije duchem ust swoich i zniesie objawieniem przyjścia swego.
9 Którego niezbożnika przyjście jest podług skutku szatańskiego, ze wszelką mocą i znakami, i cudami kłamliwemi,


Moim zdaniem, to mowa w tym wytłuszczonym fragmencie o Duchu Świętym, a nie o Kościele.

A kto mówi ze o kościele?
Te wierze ze mowa tam o kościele nigdy nie twierdziłem ze nie...
Duch Sw oczywiście Ale fajnie ze poruszyłeś ten wers ponieważ potwierdza moja teorie bardziej :) Ponieważ Duch Sw gdzie dziś działa i poco został zesłany na ziemie w wieczerniku? Na kościół czyż nie?
Gdy kościół będzie porwany wiec i Duch Sw razem nim... czyż nie?
Sorki moim zdaniem Duch Sw spełni swoja misje na ziemi jak spełnił ja Mesjasz za pierwszego przyjścia odkupiwszy nas z grzechów na golgocie.
Ale poki co jest narazie na ziemi Duch Sw i kościół tez jest na ziemi w celu aby:
"I abym na światło wywiódł tajemny plan, ukryty od wieków w Bogu, który wszystko stworzył, Aby teraz nadziemskie władze i zwierzchności w okręgach niebieskich poznały przez Kościół różnorodną mądrość Bożą." Efezjan 3:9-10
"Zbawienia tego poszukiwali i wywiadywali się o nie prorocy, którzy prorokowali o przeznaczonej dla was łasce, Starając się wybadać, na który albo na jaki to czas wskazywał działający w nich Duch Chrystusowy, który przepowiadał cierpienia, mające przyjść na Chrystusa, ale też mające potem nastać uwielbienie. Im to zostało objawione, że nie sobie samym, lecz wam usługiwali w tym, co teraz wam zostało zwiastowane przez tych, którzy w Duchu Świętym zesłanym z nieba opowiadali wam radosną nowinę; a są to rzeczy, w które sami aniołowie wejrzeć pragną." I List św. Piotra 1:10-12

sirch napisał(a):Jeśli nawet o Kościele, to już on Dawno zszedł z drogi Antychrystowi

No nie wiem czy zszedł :)
wątpisz aby dziś Duch Sw był obecny w kościele?
sirch napisał(a):A jeśli uważacie, to protestujcie sobie przeciwko takim Antychrystem jak:
Hitler, Napoleon, Stalin, Władze Chińskie, Bush, i inni, a także Ilumminati i Bilderbergom, Rotschildom, i innym, ja jakoś nie widzę, aby oni się przejmowali specjalnie kościołem,

No nie wiem czy się nie przejmowali. Ale np. czemu wiec Hitlerowi zależało tak na tym aby przekonywać chrześcijan protestanckich w Niemczech do swojej polityki i likwidacji żydów cytując akurat błędne kazania Marcina Lutra?
Choć de facto rzeczywiście mało się słyszało o prawdziwych chrześcijanach przecistawiajacych se władzy Hitlera... słysalem kilka świadectw z rznych książek i filmów opartych na prawdziwych wydarzeniach opowiadających o chrześcijanach w czasie II wwojny św pomagającym żydom... Dziś w Chinach również mimo oficjalnemu zakazowi głoszenia ewangelii tam chrześcijanie rozszerzają wieść o zbawieniu w Jezusie po wielu prowincjach chińskich zakładając nowe zbory coc nie legalne i stad prześladowane dlatego. Nie wątpię ze i w Europie nadejdzie podobne prześladowanie nie wiem czy od socalistow czy komunistów znów czy jeszcze innej opcji religijnej lub politycznej tak czy inaczej będzie to na pewno kolejna władza w duchu antychrysta.
A czy ja tego dożyje również nie wiem ale wiem ze mam być:
1. gotowy swiaczyc o Jezusie wszędzie i wszystkim bez względu na okoliczności nawet niesprzyjające?
2. Gotowy na przyjsce Jezusa, bo będzie to nadejście dnia Panksiego jak złodziej w nocy. Toteż dlatego mamy swoje zbawienie sprawować z bojaźnią i ze drżeniem przed naszym Bogiem.

sirch napisał(a):i to z Powodu właśnie doktryny o PreTrib'ie, czyli porwaniu przed uciskiem, bo inaczej ludzie, by się interesowali Antychrystem, i by mieli otwarte oczy, i by nie mogli zorganizować, Jednego Światowego Rządu, Nowego Światowego Ładu (ang, niem NWO).
Tymczasem nawet chrześcijanom podoba się Unia Europejska, i nie dostrzegają oni, że nawet już teraz chrześcijan skazuje się na więzienie za brak akceptacji homoseksualnego trybu życia i innych rozmaitych zboczeń. My mamy ich tolerować, ale oni chcą akceptacji, abyśmy się nie powoływali na:

A skąd takie wnioski ze to przez te teorie o pochwyceniu przed uciskiem?
Poza tym nigdy nie twierdziłem ze Unia to coś dobrego wręcz przeciwnie (glosowałem w referendum przeciw UNI) ale to akurat nie ma znaczenia odnośnie tego o czym my tu mówimy..
A czy będziemy siedzieć w wiezieniu z głoszenie słowa Bożego to się okaże.. Jak wcześniej rzekłem mam być gotowy głosić w każdych okolicznościach
sirch napisał(a):
1Koryntian 6:9
Azaż nie wiecie, iż niesprawiedliwi królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie mylcie się: ani wszetecznicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani pieszczotliwi, ani samcołożnicy,


A Tym czasem, chrześcijanie są na dobrej drodze, aby powtórzyć błąd dziadka mojego kolegi z Niemiec, który doniósł, centrali NSDAP'e czy czegoś takiego, na antysemickie piosenki na dole partii, później pisał bardzo wysoko, prawie do Hitlera i go wezwali i rozstrzelali, do tego prowadzi PreTrib.

Do czego bo nie rozumie? I co ma wspólnego z tym teoria wiary w pochwycenie przed uciskiem?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez sirch » So gru 22, 2007 11:50 pm

Na razie odpowiem, na jeden argument, jest bowiem, tylko ciutkę, ale późno:

Hungry napisał, że:
sirch napisał:
1 Tesaloniczan 4:15 Boć to wam powiadamy słowem Pańskim, że my, którzy żywi pozostaniemy do przyjścia Pańskiego, nie uprzedzimy onych, którzy zasnęli.
16 Gdyż sam Pan z okrzykiem, a głosem archanielskim i z trąbą Bożą zstąpi z nieba, a pomarli w Chrystusie powstaną najpierwej.
17 Zatem [Staropolskie Potem] my żywi, którzy pozostaniemy [Jak widać, pozostaniemy], wespół z nimi [razem z nimi] zachwyceni będziemy [Ale jednak potem będziemy razem zabrani] w obłokach naprzeciwko Panu na powietrze, a tak zawsze z Panem będziemy.
18 Przetoż pocieszajcie jedni drugich temi słowy.



Czyli moim zdaniem, ten fragment mówi, o tym, że będziemy porwani, po zmartwychwstaniu i będziemy razem z nimi, ale jednak jakiś czas po zmartwychwstaniu [W oryginałach nie ma przecinków]
Jakoś też nie specjalnie widzę tu termin, datę, aby zagwarantować, PreTrib.
Jakoś nigdzie w tych fragmentach nie widzę 100% gwarancji porwania przed uciskiem, więc je wkładam między bajki.



Również nie widzę w tym fragmencie dowodu na to ze pochwycenie będzie później..


Moim zdaniem, ja nie muszę szukać w Dowodu w Biblii na to, że Zające nie fruwają...
Jeśli chcesz wierzyć w coś nie naturalnego, to Ty mi znajdź dowód, że zające Fruwają, a wtedy i ja uwierzę w nadnaturalny cud, gdy podasz werset...
I normalna to rzecz, że chrześcijanom głowy spadają, jeśli wierzysz inaczej, że będziemy PONAD NATURALNIE URATOWANI PORWANIEM, to podaj mi werset, który gwarantuje porwanie przed uciskiem...
to nie ja głoszę więcej cudów...
Lecz Ty
I to Ty masz udowodnić, że coś w Biblii, jest, a nie ja, że czegoś tam nie ma...
Jak mam Ci udowodnić, że na podstawie Biblii Zające nie latają????
niesądzisz, że to dość karkołomne zadanie???
Biblia nie zakłada takiej głupoty, więc z nią nie walczy...

Swoją drogą, Może mi udowodnisz na podstawie Biblii, że zające nie latają???
Możesz podać werset, który obala tą jakby to powiedzieć,
nieprawidłowość fizyki????

Właśnie wy PreTiber'zy głosicie, wiarę w ponadnaturalny Ratunek.
I zauważyłem, że wielu PreTrier'ów, w ogóle nie jest zainteresowanych antyChrystem, tymczasem, on nie przychodzi z nie wiadomo skąd, jest potomkiem ludzi, i owocem, czarów, a Czary jest to Manipulacja pod innym wpływem niż Duch Święty. I właśnie, kiedy Mowa, Maranatha, mamy być zainteresowani, wypatrywać znaków nadejścia, i przeciwstawiać się AntyChrystowi.

Zmuszanie do akceptacji gejów i lesbijek, nie wporwadzi dopiero ostatni AntyChryst, lecz Ci wszyscy mniejsi przed nim...

Walka o wolność dla chrześcijan toczy się tu i teraz, czasem nad urnami, czasem nad polityką, ale tylko w wolnych krajach, bo w tych nie wolnych krajach, już za późno, aby przeciwstawić się Doktrynom politycznym AntyChrysta, mają nowoczesną broń i nie muszą się liczyć z ludnością cywilną.
Technika wielce pobłogosławiła Zachodowi.
Jednak to ona sprawia, że garstka ludzi może nie liczyć się z ludnością Państwa, A jak wciąż i wciąż słyszę, wielu chrześcijan głosuje na te pratie, które już za chwile będą nie tylko tolerować, ale zmuszać wszystkim do akceptacji Gejów, lesbijek i innych zboczeń, następnym krokiem jest zakaz prozelityzmu - zakaz nakłaniania do zmiany wiary [muzłuman, Katolików, bo jak słyszałem, będą bronić głównie tradycyjnych Kościołów], a dalszą zakaz fundamentalizmu, czyli zakaz powiedzenia, że tylko Allah jest prawdziwym Bogiem, ale także, że tylko Jezus zbawia.
A na tym świecie istnieją tylko fundamentaliści poszczególnych Religii, i Reszta, czyli Sataniści. Niektórzy Sataniści, to okultyści, ale większość wierzy tylko, że należy czynić, co im się podoba, niektórzy myślą, że pod miłością, czy tak, by nie szkodzić innym.
Więc głosami ludzi - chrześcijan także, jak za czasów Hitlera, doszedł on do władzy głosami chrześcijan m.in.
Tak teraz chrześcijanie, głosują, na partie wdrażające doktryny AntyChrysta w praktykę.
Ówcześni Niemcy, mówią, że oni nie wiedzieli, że Hitler był zły, nic na to nie wskazywało.
Tak samo Dzisiejsze pokolenia chrześcijan mówią, nic złego nie widzimy w tym, na co idą głosować, a nie interesują się polityką, nie chcą wiedzieć, nic a nic....
A na pewno pokolenia za czasów Hitlera miały mniejszy dostęp do informacji. A Tymczasem skończy się tak samo nie wiedzieliśmy nic....
nic a nic...
NIe wiecie, bo nie chcecie Wiedzieć...
Nie interesują się jak rozpoznać Ducha AntyChrysta, idą głosując za tłumem...
Ja dopiero fux'em, poszedłem zagłosować przeciw unii...
Coś mnie przekonało, niekoniecznie coś szczególnie mądrego...
A tak w zborze wszyscy byli nią raczej zachwyceni...
A ja teraz widzę, jak Unia jest zepsuta do Szpiku Kości....
NIe powiem, ma szlachetne idee...
...Hitler zresztą niby też miał...
...z tego co wiem, nie wydawał się złym człowiekiem...
Moim zdaniem Bush mówi podobnie:
"An evil exists that threatens every man, woman, and child of this great nation. We must take steps to ensure our domestic security and protect our homeland."
Adolf Hitler (when announcing the Gestapo to the people)


Istnieje zło, które zagraża każdemu mężczyźnie, kobiecie i dziecku.
Musimy podjąć kroki, aby zapewnić bezpieczeństwo i ochronę naszej ojczyźnie.

Czyż Bush nie mówi podobnie???

Ja właśnie chciałem poznać, jak Hitler, czy Stalin doszli do władzy, chciałem poznać, bo wiedziałem, że AntyChryst kolejny będzie tak samo szedł. I martwi mnie to, że nikt w Kościele nie ostrzegł mnie, by nie głosować za unią [na szczęście głosowałem, przeci], ani żeby głosować, na SLD [tutaj nikt mi nie pomógł] :-(.
I jestem zdruzgotany, że nikt w Kościele, na kazaniu, nie ostrzegł mnie przed polityką AntyChryst'a....
Nikt, a nikt, i dalej nikt mnie nie ostrzega....
I moim zdaniem wywodzi się to z PreTribu, bo prawie nie znam, ludzi, którzy byliby PreTrib i byliby tym AntyChrystem zainteresowani, podejmowali jak na wolny kraj przystało inne działania niż tylko ewangelizacyjne..... Ewangelizacje tylko to można prowadzić w Chinach, w Korei w krajach arabskich, tutaj potrzebne jest coś więcej...
Choć, nie ułaczam, potrzebie Ewangelizacji, bo i Tutaj jest potrzebna.
Może Ty Hungry należysz do wyjątków...
sirch
Użytkownik
 
Posty: 41
Dołączył(a): N sty 08, 2006 7:27 pm
Lokalizacja: Poznan

Postprzez hungry » N gru 23, 2007 4:16 pm

Czujesz sie nie spelniony w ewangelizacji? Módl sie więc do Pana aby Ci może odkrył większe pole misyjne...
Sorki za pytanie ale nie rozumie wogole sensu tego typu gdybania nad czasami eschatologicznymi...
sirch jeśli tęsknisz za Jezusem, jeśli masz z Nim bliską relację, jeśli trwasz w Nim i w Jego słowie codziennie (Jana 15 rozdział) wydajac owoce Jego Ducha Sw. znaczy to że jesteś osobą jak te z przypowieści Jezusa mądre panny które zaopatrzone w swoją oliwę z zapalonymi lampami gotowe na przyyjście Oblubieńca...
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Poprzednia strona

Powrót do Film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron