Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:30 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Final-ostatnie dni Ziemi

Co i dlaczego warto obejrzeć?

Postprzez hungry » Cz sie 09, 2007 9:04 am

Czy w treści jest to ewangeliczny film może? Czy warty polecenia chrześcijanom ? W nagłówku gdzie znajduje się forum o filmie jest napisane "Media ('chrześcijańskie' produkcje)" Stąd moje pytanie. Dla innych filmów w internecie istnieją specjalne portale.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez admin » Cz sie 09, 2007 9:35 am

Jesli zostalo napisane "opierajacy sie na powiesci Tima La Hay i Jerry B. Jenkins" to zapewne tak. Inna juz sprawa, ze goscie Tima La Hay i Jerry B. Jenkins wciskaja kit 'chrzescijanski' odnosnie wydarzen konca swiata. Wedlug mnie nalezy wlozyc to miedzy nadinterpretacje Biblii (czyt. wprowadzanie maluczkich w maliny).
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez hungry » Cz sie 09, 2007 9:53 am

admin napisał(a):Jesli zostalo napisane "opierajacy sie na powiesci Tima La Hay i Jerry B. Jenkins" to zapewne tak. Inna juz sprawa, ze goscie Tima La Hay i Jerry B. Jenkins wciskaja kit 'chrzescijanski' odnosnie wydarzen konca swiata. Wedlug mnie nalezy wlozyc to miedzy nadinterpretacje Biblii (czyt. wprowadzanie maluczkich w maliny).

Nieznam talocj autorów Tima La Hay i Jerry B. Jenkins, a jaki to wogóle gatunek filmowy filmu czy literacki powieści? :-? Czy warto sie wybrac do bibliteki po to i do wypożyczalni po film?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez admin » Cz sie 09, 2007 10:01 am

Moze ci autorka tematu napisze gdyz ja nie ogladalem jego. Zas co do tych ludzi, to sa to autorzy znanej serii ksiazek. Tutaj masz kilka slow na ten temat i ich teologumeny: http://www.pastor.pl/?p=32
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez hungry » Cz sie 09, 2007 10:18 am

hehe jaki ten swiat netu mały filmik mieszczacy sie na tej stronie zdaje sie kiedys rzucalem na tym forum i przypominam sobie że adminie miałes jakies zastrzeżenia do niego :). Ale nie ukrywam że bliska jest mi taka teologia czasow konca byc moze nadinterpretacja niewiem ale mi na dziś dzień sie wydaje biblijna. Tym bardziej że wiekszosc chrzescijan i kosciolow ewangelicznych wyznaje ją. Oczywiscie prędzej chyba baptyści niz zielonoswiątkowcy i między innymi ja z zielonoswiatkowcow się chyba zaliczam do przyjmujących ową interpretację (nie wiem czy jestem wyjątkiem w kz czy nie), ale nigdy musze sprostować nie nazywałem tego "skrytym" przyjściem Pana. Określenie to słysze, widzę pierwszy raz. Poprostu mam być gotowy na powtórne przyjście Pana w każdej chwili. Nieznamy dnia ani godziny. Biblia o szczegółach nie mówi zawiele a tam gdzie mówi to jenak pełna jest symboliki i analogii. Tutaj sporo "kopałem" w tych kwestiach w księgach Biblii róznych przekładów i do dzis nie mam 100 % odpowiedzi. Bo nawet obecna moja interpretacja którą przyjmuję jestem do niej przekonany w 90 %. Poprostu sprawdza sie zasada im wiecej czytam biblie tym mniej wiem :P (w kwestiach rozumowych), zaś w kwestiach zasad pomagajacych mi w moim życiu duchowym Biblia mnie bardziej umocniła w mojej więzi z Bogiem. A w jaki sposob rzeczywiscie odbędzie się powtórne przyjście Chrystusa i koniec świata to pozyjemy i zobaczymy. Oczywiście cały czas trzymam Boga za słowo (Daniela12:4) że objawi nam, kościołowi więcej w tym i nie tylko tym temacie. Dlatego czekam na szersze i obszerniejsze sprawozdanie autorki wątku na temat filmu czy warto go obejrzeć a za linka z info. adminie dziękuję przyda się :)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez darq » Cz sie 09, 2007 12:02 pm

"skryte" jest pewnym skrótem.
chodzi o to, że Jezus powraca, po cichu zabiera Kościół, a kiedy ten jest "na obłokach" (tu są teraz drobne różnice kiedy?) by się ukazać. I tu leży pies pogrzebany, bo w ten sposób mamy dwa przyjścia Jezusa (owo skryte, i zaraz drugie widzialne. A Pismo mówi o jednym powrocie :) chociażby Dz. Ap. gdy Jezus wstępuje do nieba i co mówią aniołowie.

Dlatego te teorie (w wielkim skrócie) do końca sie nie trzymają kupy.
Oczywiście to tylko mały kamyk, trzeba sobei zrobić porzadne studium i wtedy dojść do wniosków, jakichś :)
ja doszedłem, ze mam czekać na powrót Chrystusa :D
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez hungry » Cz sie 09, 2007 12:09 pm

to podobnie jak ja :D
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez admin » Cz sie 09, 2007 2:53 pm

Tym bardziej że wiekszosc chrzescijan i kosciolow ewangelicznych wyznaje ją.


Wlasnie sie mylisz. Sprawdz co Biblia mowi na ten temat bo wedlug mnie nie mowi nic. Doczytaj co kryje sie pod linkami tam podanymi. Przeczytaj caly artukul, ktory jest linkowany. Zrob sobie studium na ten temat a wtedy sam zobaczysz.

Film ten (na stronie_ pokazuje bajke, ktorej nie ma w Biblii ;)
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez hungry » Cz sie 09, 2007 3:38 pm

admin napisał(a):
Tym bardziej że wiekszosc chrzescijan i kosciolow ewangelicznych wyznaje ją.


Wlasnie sie mylisz. Sprawdz co Biblia mowi na ten temat bo wedlug mnie nie mowi nic.

Adminie prosze doczytaj mnie jeszcze raz... Gdzie ja pisalem że Biblia nie mowi nic na ten temat?
admin napisał(a):Doczytaj co kryje sie pod linkami tam podanymi. Przeczytaj caly artukul, ktory jest linkowany. Zrob sobie studium na ten temat a wtedy sam zobaczysz.

Czytałem i wziałem to jedynie jako kolejną opinię jedną z wielu jakie czytałem i słuchałem przeciw teorii o pochwyceniu przed uciskiem :).
Pozatym jak już wspomniałem że w biblii, w studium o tej sprawie zęby na tym zjadłem.
admin napisał(a):Film ten (na stronie_ pokazuje bajke, ktorej nie ma w Biblii ;)

O którym filmie mowisz jesli o tym na stronce krotki masz prawo sie nie zgadzac z tą jedynie interpretacja nieszkodliwą przecież :) przynajmiej żadna to herezja w kwestiach dotyczących zbawienia. Sam napisałem że przyjmuję ją jedynie w 90 %. Jeśli myślisz zaś o filmie o ktorym pisala autorka wątku jeszcze nieogladalem wiec sie nie wypowiadam...
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez admin » Cz sie 09, 2007 4:29 pm

Adminie prosze doczytaj mnie jeszcze raz... Gdzie ja pisalem że Biblia nie mowi nic na ten temat?


to ja napisalem, ze nie mowi :D

Co do filmu do pisalem o tym filmiku co jest (pogladowo zamieszczony) m.in. na pastor.pl

Tego od ktorego zaczelismy nie ogladalem.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez admin » N sie 12, 2007 11:29 pm

krolewna napisał(a):Dziwie sie,ze dosyc obce jest niektorym pojecie "Entrückung"-to znaczy zabranie wiernych zywych i zmarlych w jednym momencie przez Jezusa.
Przeciez Pismo sw. wyraznie i jasno mowi na ten temat,a takze,ze nie WSZYSCY zmarli razem zmartwychwstana.
Oprocz tego podoba mi sie w tej powisci to,ze wszystko jest oparte na Biblii-podane


Nie jest mi to opce. Zas co do oparcia sie autora na Biblii to sie tylko tak wydaje. Jest to czysta fikcja choc lepsze to niz inne swieckie powiastki.

Co to podstawowej doktryny w tej ksiazce to ktos napisal tak:

"Gdy przypomnimy sobie, że teoria Sekretnego Porwania była właściwie nieznana i nie nauczana do około 1830 roku, trzeba zbadać jej pochodzenie. Nauka tato była nieznana wczesnym Ojcom Kościoła jak np. Justynowi Męczennikowi, Ireneuszowi i Tertulianowi, którzy przekonani byli, że Kościół Chrześcijański przejdzie przez wielki ucisk z rąk systemu Antychrysta przed powtórnym przyjściem Pana. Co więcej, teoria porwania nie była nauczana przez wielkich ludzi Reformowanej Wiary jak Husa, Wiklifa, Lutra, Kalwina, Knoxa, Cranmera lub nawet braci Wesley w XVIII wieku. Skąd więc przyszło to nauczanie i gdzie powstała ta nowa idea?"


Nie chce burzyc wiary maluczkich bo Jezus przyjdzie i o tym mowi NT. Prosze jednak zwrocic uwage ze to co autor tej ksiazki pisze nijak sie mam do Biblii.

Biblia nie uczy, ze chrzescijanie znikna a swiat bedzie dalej sie krecil :)
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez hungry » Pn sie 13, 2007 1:34 pm

admin napisał(a):Nauka tato była nieznana wczesnym Ojcom Kościoła jak np. Justynowi Męczennikowi, Ireneuszowi i Tertulianowi, którzy przekonani byli, że Kościół Chrześcijański przejdzie przez wielki ucisk z rąk systemu Antychrysta przed powtórnym przyjściem Pana.

A z jakiej racji jako nanowonarodzony chrzesicjanin mam wierzyc w teorie ojcow kosciola bardzej niż w nauczania reformatorów z XIX w które IMHO wydaja mi sie bardziej biblijne.
Jeśli już mowa o ucisku to wierze że jest potrzebny i kosciolowi aby byl wyprobowany w swojej wierze. I kościół już przeżywa ucisk od czasow apostołów chrzescijanie byli i są dziś w wielu krajach przesladowani (Chiny i inne kraje Azji ze strony komunistów i muzułmanów) i wyglada na to że i w Europie nadejdzie fala islamu lub jakiegos agresywnego ateizmu, w Polsce być może ze strony katolikow ewangeliczni wierzący beda przesladowani jako sekciarze, w Rosji juz są przesladowani, tam tylko prawoslawny kosciol ma parwo istniec legalnie. W USA w wielu szkołach nie można już sie modlić publicznie. Presladowanie póki kościoł jest na ziemii jest i będzie w mniejszym lub większym stopniu natężania tego przesladowania.

A jesli już mowa o ucisku z biblii to wierze że Jezus gdy mowil np o nadchodzacym ucisku mówił to ówczesnie do żydów. To Sam własnie 24 rodział ewangelii Mateusza mówiący o tych wydarzeniach ucisku był przedewszystkim adresowany do żydów z racji że ewangelia mateusza była ksiegą nie spisaną oryginalnie jak wiekszosc ksiag NT w grece ale j. aramejskim.
Zreszta kontekst 24 rozdz. również wskazuje na to że ucisk będzie dotyczył narodu Izraela. Dlatego wierze że nie przypadkowo żydzi przeżyli wiele wieków w diasporze i nie przypadkowo znów mamy istniejace cielesnie i politycznie panstwo Izraela. Bóg nieskonczyl ze swoim narodem.
admin napisał(a):Co więcej, teoria porwania nie była nauczana przez wielkich ludzi Reformowanej Wiary jak Husa, Wiklifa, Lutra, Kalwina, Knoxa, Cranmera lub nawet braci Wesley w XVIII wieku. Skąd więc przyszło to nauczanie i gdzie powstała ta nowa idea?"

Tu sie zgodze z krolewna że z biblii. Byc moze dla niektorych bedzie to nadinterpretacja podobnie starszyzna żydowska 2000 lat temu uważała że apostołowie i Jezus nadinterpretowuja pisma :). Podobnie jak caly ruch zielonoswiatkowy jak powstal nie na Azusa (USA 100 lat temu) ale 2000 lat w wieczerniku :) ale tutaj wiele ewangelicznych kosciolow ktorzy nie wierza w obecne dzis dary Ducha Sw takze uwaza że my zielonoswiatkowcy nadinterpretopwujemy Dzieje apostolskie. Widzisz adminie że tak to niestety jest.
Ale jak czytałem uwaznie stronke jaka mi podales adminie IMHO widze że nauka ta pochodzi od nie jakiego kaznodzieji o nazwisku Cyrus Ingerson Scofield. I czytajac te fakty z tych stron nie obchodzi mnie wlasciwie co sie ciagnelo ze starego życia za nim bo jesli sie nawrocil to nawet jesli wciaz rozwod po nowym narodzeniu to nie wiem czy powinno go dyskwalifikowac jako wierzacego. Przeciez sa wyjatki rozwodow o jakich mowil Jezus zerszta mowa juz byla o nich w innym watku. Pozatym co mnie obchodzi jego życie z racji jak czytam nie był on nawet biskupem wkosciele. Nie wiem jaki to moze miec wplyw na omawiany film w tym watku... Scofield nie musial z tym filmem o jakim krolewna pisze miec nic do czynienia.
admin napisał(a):Nie chce burzyc wiary maluczkich bo Jezus przyjdzie i o tym mowi NT. Prosze jednak zwrocic uwage ze to co autor tej ksiazki pisze nijak sie mam do Biblii.

Dobra ksiazke moze i warto przeczytac jednak. O klsiazce tu nie mowimy i nieoniecznie film musi byc wiernie przekazany na podstawie ksiazki. Nie wiem nie wypowiadam sie wiec... póki nie obejrze...
admin napisał(a):Biblia nie uczy, ze chrzescijanie znikna a swiat bedzie dalej sie krecil :)

Hmmm interpretacja czy nadinterpretacja :?: :-? o to jest pytanie :)
Moze warto się zwrócić z tym jednak do autora Biblii Ducha Sw. Ale jak ktoś w jakim opracowaniu studium biblkijnym , kazaniu lub innym nauczaniu stwierdza śmiało że swoje przekonanie opiera na obiawieniu biblii i Ducha Św. my wierzacy zaraz mamy tendencje mówić że nie miał On Ducha w tym kazaniu lub wykładzie. Tak już chyba pozostanie do konca czasów. Dlatego mysle że obecne przesladowania wierzacych jakie maja miejsce juz na swiecie sa nam potrzebne w mniejszytm lub wiekszym stopniu ( to zalezy od dopustu Boga) aby nas wyprobowac nasza wiare i oddanie Bogu. Bóg nie da nam wiekszego krzyża niż moglibysmy udźwignac ale krzyż jednak potrzebny jest skoro Jezus mówił to i to już wierze że nie tylko do żydów ale i wierzących z pogan.
"I powiedział do wszystkich: Jeśli kto chce pójść za mną, niechaj się zaprze samego siebie i bierze krzyż swój na siebie codziennie, i naśladuje mnie. Kto bowiem chce zachować duszę swoją, straci ją, kto zaś straci duszę swoją dla mnie, ten ją zachowa. Bo cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, jeśli siebie samego zatraci lub szkodę poniesie? Kto bowiem wstydzi się mnie i moich słów, tego i Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w chwale swojej i Ojca, i aniołów świętych." Łukasza 9:23-26
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Następna strona

Powrót do Film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron