Teraz jest Pt kwi 19, 2024 12:38 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Biblia na DVD

Co i dlaczego warto obejrzeć?

Biblia na DVD

Postprzez T.S.CHRISTWEAPON » Pt maja 18, 2007 3:19 pm

Poszukuję telewizyjnej wersji Biblii w większości wyreżyserowanej przez Rogera Younga na nośniku DVD.Może być angielska wersja to zrobi się Authoring i będzie grało. :D
T.S.CHRISTWEAPON
Użytkownik
 
Posty: 57
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 3:45 pm
Lokalizacja: WARSZAWA

Postprzez hungry » Pt maja 18, 2007 4:26 pm

Masz na mysli te wyemitowane w naszej polskiej publicznej telewizji w latach 90 siatych do 2000 roku? Posiadam niektore cos chyba: "Jeremiasz", "Estera" i "Król Dawid" ale na VHS nagrane z TVP po polsku i z lektorem o ile kasety nie padły do tego czasu bo video padło mi dawno więc nie mam nawet jak je przewinąc od czasu do czasu a co dopiero odtworzyć. Odkąd jest DVD i DivX nie używam VHS a kasety niszczeją z upływem czasu.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez T.S.CHRISTWEAPON » Pt maja 18, 2007 11:33 pm

Tak chodzi o te produkcje.Ja też mam na VHS ie,jakby ktoś miał z zachodu DVD to można by było podłożyć polską ścieżkę z kasety.Tak jak zrobili ,,Lutra''
T.S.CHRISTWEAPON
Użytkownik
 
Posty: 57
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 3:45 pm
Lokalizacja: WARSZAWA

Postprzez hungry » So maja 19, 2007 5:50 am

Lutra puszczali w polskiej TV chociaż w komercyjnej ale leciał już dawno.
A odnsnie tych biblijnych filmownajlepiej byłoby napisac do Telewizjii gdzie je emitowano czy nie maja gdzies ich na DVD w sprzedaży. Telewizja publiczna wiem że wypuściła wiele filmów na DVD, sam szukałem jednego i zakupiłem kiedys "Wędrówki z dinozaurami". A więc może będą mieli te biblijne. A jak nie to pozostają zagraniczne dystrybucje.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez T.S.CHRISTWEAPON » So maja 19, 2007 8:36 am

Lutra mam z HBO,dorobiłem Menu i puściłem w Polskę.Polscy Luteranie przymierzają do wydania ,,tłoczonej'' wersji.Biblia miała być wydana przez firmę PolAmer(serie do kiosków)ale zaniechali. Lać :evil: !
T.S.CHRISTWEAPON
Użytkownik
 
Posty: 57
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 3:45 pm
Lokalizacja: WARSZAWA

Trimark i coś tam

Postprzez sirch » Pt cze 22, 2007 8:31 pm

To jest zdaje się wersja Trimark'a, I pozostałe filmy były przez jakąś inną wytwórnię spokrewnioną przekształconą, czy jakoś tak...
Mógłbym się dokładniej wypowiedzieć...
ale Dokładnie teraz nie podam, Bo na moim własnym kompie się zasilacz zepsuł i jestem gościnnie...
Ale bardziej bym Polecał Tą Video Biblię: Matthew/Acts Visual Bible, [Ewangelia Mateusza i Dzieje Apostolskie {Dzieje mam przegrane na DVD z Taśmy nagranej z TV {PTV3}, więc nie za dobra to jakość}] Co prawda tłumaczenie Biblii w Angielskim orginale Filmu użyto heretyckie NIV [tłumaczone m.in. przez Lesbijkę], które się nie umywa do KJ1769, KJV1611, KJV2000 [Roberta A. Couric'a], czy choćby tłumaczeinia Jay P. Green'a: LitV, MKJV, KJ3, czy Polska Biblia Gdańska, które są oparte na tekstach znanych w czasach Reformacji, a nie tych co wykraślają wersety, i idące w ślad i wyprzedzające dokonania Watch Tower Society - Towarzystwa Strażnicy [pewnych Świadków]. [dotyczy to zarówno Biblii Tysiącelcia, jak i Warszawskiej]
te Matthew/Acts Visual Bible dostępne są w regionie 1 u wydawców NIV, po angielsku na DVD, albo w Polsce, ale tylko na VHS.
Jest do kupienia na Amazon.co.uk, zrobili nawet mega promocję i w 2 paczkach sprzedają chyba całą kolekcję, więc za wysyłkę się taniej płaci i chyba wychodzi po 30zł za sztukę... Ale tam ceny się zmieniają...
Amazon.com nie polecam bo wysyłka zdrożała strasznie [przepisy antyterrorystyczne, Faszyzm i Totalitaryzm się posuwają naprzód...]
na Brytyjskim amazonie to nawet zrobili te Filmy w dwóch takich paczkach...
[dostępne także na eMule'u i chrześcijańskich hub'ach Direct Connect'a w D i v X]
Ale o wiele Bardziej bym polecał Authoring zrobić do Filmów Alex Jones: TerrorStorm, czy DVD Prophecy Club'ów [ProphecyClub.com] np. Building Your Prayer Closet - Protection in the Time of Trouble, Budując komorę modlitwy - Ochronoa w czasach kłopotów, Truth about Rapture, Prawda o Porwaniu, Praying for Power and Anoiting Modlitwa o moc i namaszczenie. One są nawet legalne do kopiowania, tak długo, jak za nie nie pobiera się pieniędzy...
Ale nie wiem, czy można je legalnie kopiować przez P2P.
I dostępny na video.google.pl 2h Film Dokumatalny o Alberto River'a też bym polecał na Authoring...
sirch
Użytkownik
 
Posty: 41
Dołączył(a): N sty 08, 2006 7:27 pm
Lokalizacja: Poznan

Re: Trimark i coś tam

Postprzez hungry » Pt cze 22, 2007 8:54 pm

sirch napisał(a): One są nawet legalne do kopiowania, tak długo, jak za nie nie pobiera się pieniędzy...

Nie wiem jak jest w USA i innych krajach ale w Polsce jeśli masz oryginał wg. ustawy z 1994 o chronie praw autorskich z 1994 r. art 23 bodajże masz prawo skopiowac sobie na wlasny użytek i pożyczyc zadarmo nawet znajomym i w rodzinie. Nie możesz czerpac z tego tylk korzysci finansowych jesli nie masz licencji na wypożyczanie czyli praw autorskich.
sirch napisał(a):Ale nie wiem, czy można je legalnie kopiować przez P2P.

Z internetu wg. powyższej wspomnianej przeze mnie ustawy możesz ściągać wszystko ale na p2p trzeba niestety udostepnic film wiec odradzalbym poniewaz udostepnianie w sieci jest nielegalne.
Jest wiec nadzieja że może jeszcze TVP kiedys to wyda na DVD
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm


Powrót do Film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron