Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:52 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Filmy 'ewangelizacyjne'

Co i dlaczego warto obejrzeć?

Filmy 'ewangelizacyjne'

Postprzez hunterki » Pn mar 26, 2007 9:45 am

Witajcie!
Proszę, podzielcie się tytułami filmów, o których wiecie, że konkretnie nadają się do ewangelizacji, zachęcania osób szukających, nieprzekonanych, skłaniających do myślenia, generujących dyskusję dobrą do ewangelizacji itp.

Pozdrawiam ciepło!
hunterki
 

Postprzez meritus » Pn mar 26, 2007 3:49 pm

"Pasja" Mela Gibsona, "Narodzenie" też w kinach puszczano. Są to dobre katolickie filmy.
meritus
 

Postprzez Yaro » Śr mar 28, 2007 5:13 pm

A oto kilka tytułów świetnych filmów, które warto pokazać ludziom "wahającym się" - na pewno warte są obejrzenia i skłaniają do refleksji:
1. JOSHUA
2. ZBAWICIEL (wg Ewangelii św. Jana)
3. OJCIEC PIO
4. MARY (Maria Magdalena) - J. Binoche, F.Whiteaker
5. NATIVITY STORY
6. TRZECI CUD - Ed Harris
7. FAUSTYNA
8. KTO NIGDY NIE ŻYŁ (ciekawy - z Żebrowkim)
9. Święty piotr

to kilka filmów, naturalnie jest ich więcej
Yaro
 

Postprzez hungry » Wt kwi 03, 2007 7:05 am

Polecam z fabularnych filmów te:
"Jezus",
Film też można cały obejrzeć w jęz. polskim w Internecie tutaj. Następne filmy to:
"Schwytany ", "Kryjówka", "Joni"
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Normalne Chrześcijańskie Filmy

Postprzez sirch » Pt kwi 06, 2007 9:42 pm

no nietktóre, to nawet dobre podaliście:
1) Takie jak: "Jezus" (Jesus), "Opowieść o Zbawicielu" (Gospel of John),
Lecz także:
2) Luther, ma się w Polsce ukazać na DVD, ale też jest dostępna polska wersja,
3) następnie "Odliczanie do wieczności" ("Countdown to eternity"), występuje także pod tytułem:
"Stąd do wieczności" (w inernecie do ściągnięcia wesja)
4) Objawienia Maryjne (leszy angielski nie poucinany orginał: "Messages from heaven" - mówią także o Objawieniach [porwaniach, spotkaniach] UFO)
5) Kobieta jadąca na bestii - Dave'a Hunt'a, nawiasem mówiąc Hunt dużo o Apostazji się wypowiada, w piśmie, audio, i Video...
6) Katolicyzm - Kryzys wiary (Catholicism - Crisis of Faith), taka średnia produkcja
Filmy dostępne są [lub będą - Luther] na DVD, w wersji Polskiej, za Wyjątkiem być może Kobiety jadącej na bestii, jej polska wersja jest czasem tylko na VHS, ale pewien nie jestem
lub można znaleźć je w internecie, z tego co wiem, nawet możliwe, że legalnie da się je ściągnąć, bowiem, nie widziałem, na co poniektórych ogrinalnych DVD ostrzeżeń, o copyright'ach zabraniających kopiowania, ale dobrze kupić, by wesprzeć kaznodzieje...
Wszystkie polecone to dokumenty i są oparte na Faktach.
Natomiast:
1. JOSHUA
3. OJCIEC PIO
5. NATIVITY STORY (Narodzenie)
6. TRZECI CUD - Ed Harris
7. FAUSTYNA
9. Święty piotr

czy:
To komercyjne ekumeniczne (bądź też niekoniecznie ekumeniczne [jakby ktoś miał wątpliwości czy widziałem]) Szmiry z Hollywood, czy skądś tam.
Jeśli ktoś nie wierzy, niech przeczyta Statement hollywood'zkich Studio, po co robią te Filmy, (można znaleźć w necie).
Te można nawet obejrzeć, ale daleko im do dokumentów:
Pasja Mela Gibsona
MARY (Maria Magdalena)

Tego nie znam:
8. KTO NIGDY NIE ŻYŁ (ciekawy - z Żebrowkim)
ale Streszczenie nie wygląda zachęcająco...
Przestałem oglądać polską Tv, odkąd mam z Sieci i jej sklepów, stron www i P2P kazania, wykłady i dokumenty chrześcijańskie w formie Video i audio, jest tego multum, zwłaszcza jak ktoś zna angielski.
sirch
Użytkownik
 
Posty: 41
Dołączył(a): N sty 08, 2006 7:27 pm
Lokalizacja: Poznan

Postprzez Alberto Rivera » Wt lip 03, 2007 6:36 pm

Wow..! Te filmy można znaleś na http://www.alberto.pl w linku DARMO; a ten kwestionowany- "Kobieta jadąca..." też tam jest w formacie avi, do zciągnięcia (92Mb)...
Oprócz tego, od dłuższego już czasu szukam takiego jednego archiwalnego wykładu(świadectwa życia)) polonijnego kaznodziei, który pewnego razu, gdzieś w Stanach - przemawiał. Mottem jego kazania było: "Kto chce Bogu służyć, musi rano wstawać". Owe kazanie było sprzęgnięte z 30min filmem na VHS- "II Przykazanie"; również na stronie. Kasetę ową miałem lecz pożyczyłem komuś i przepadła. Królestwo za konia jak mi ktoś ją chociażby pożyczy... :(
Alberto Rivera
 

Postprzez T.S.CHRISTWEAPON » Cz lip 12, 2007 8:09 pm

Został niedawno wypuszczony przez wydawnictwo Jakub,dokument ewangelizacyjny: Ian McCormack- przebłysk wieczności ,można go kopiować bez problemu i jest potężnym narzędziem do łowienia dusz.Jeśli ktoś ma znajomych płetwonurków,to szczególnie polecam. :lol: W sierpniu gotowy będzie dokument Do piekła i z powrotem,5 świadectw ludzi którzy odwiedzili ,,tamten świat'' i niekoniecznie spotkali swoją babcię i świetlistą istotę. :evil:
T.S.CHRISTWEAPON
Użytkownik
 
Posty: 57
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 3:45 pm
Lokalizacja: WARSZAWA

Postprzez hungry » Śr lip 25, 2007 8:19 pm

Tu jest ten film na stronach info.chrzescijanin.pl
pamietac trzeba że tak jak tam napisano film jest dzieki Wydawnictwu Jakub i Radiu Chrzescijanin. Ale niestety trzeba uważać bo w sieci pojawiły się bezprawne kopie kasujące z filmu reklame wydawnictwa i Radia Chrzescijanin. I nie było by nic złego w tym gdyby własnie nie wykasowane z kopii filmu reklamy wydawnictwa i Radia Chrzescijanin. Świadczy to oczywiscie negatywnie o tychże chrześcijanach. Film jest owszem darmowy i do bezpłatnego kopiowania ale z uzwglednieniem wydawcy w pliku filmowym.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez darq » Wt lut 19, 2008 5:19 pm

Widzę, ze ciągle nie jesteś w stanie zrozumieć, ze problemem nie jest Twoja chęć dzielenia się ewangelią, ale sposób jaki to robisz? Sposób, który łamie wszelkie zasady i regulaminy. Rozumiem, że masz swoja wizję pracy, ale nie wymagaj od innych, by sie zgadzali z Twoimi sposobami pracy. Sposobami, które delikatnie mówiąc odstręczają od Ciebie. Gdyby ktoś taki dzielił sie ze mną ewangelią, uciekałbym gdzie pieprz rośnie. Miałem to szczęście, ze ludzie, którzy mi zwiastowali żyli ewangelią na co dzień i szanowali prawo, zasady, a nade wszystko innych ludzi.

Ps. Zachęcam do zapoznania sie z (uwaga) trudnymi słowami: aluzja, cynizm. Może wtedy zaczniesz rozumieć co do Ciebie piszą ludzie?
Ja, EOT
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez axanna » Śr lut 20, 2008 8:50 pm

a Ty przypadkiem nie masz problemu, poziomnico? - na przykład fioła na punkcie tego forum? Skoro byłeś tyle razy stąd zbanowany, to czy nie chcesz przypadkiem się dostosować do zasad tego forum wreszcie? Bo przecież można kasować wszystkie Twoje posty - i to też będzie częściowe rozwiązanie problemu, no nie?
... a potem on mówi, że ktoś na niego zmyśla i kłamie, bo on wcale tu się nie loguje pod innymi nickami jako napalony troll....nie no... w ogóle...
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Następna strona

Powrót do Film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Wymiana:

pozdrawiamy