Teraz jest Pt kwi 19, 2024 1:19 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Wszyscy Jesteśmy Chrystusami

Co i dlaczego warto obejrzeć?

Wszyscy Jesteśmy Chrystusami

Postprzez piotrek77 » Pn maja 22, 2006 11:29 am

Film opowiada o dramacie jaki odgrywa sie w rodzinie alkoholowej. Pokazana jest relacja ojciec-syn, relacja ktora nigdy nie byla zbyt zdrowa.

Film w formie bardzo podobny do "Dnia Swira", mozna nawet zaryzykowac stwierdzenie, ze jest to kontynuacja tego filmu, jednak o wiele dramatyczniejsza i tragiczniejsza. Momentami mozna sie zasmiac, ale chyba tylko przez lzy.

Polecam ten film przede wszystkim tym, ktorzy oczekuja od filmu nieco wiecej niz tylko plytkiej rozrywki.
piotrek77
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn kwi 15, 2002 1:00 am
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez Andrew » Śr sie 30, 2006 9:14 am

Twórcy tego filmu nie mają zielonego pojęcia o alkoholiźmie! Jako chrześcijanin nie polecam tego filmu.
Andrew
 

Postprzez warrior » Cz sie 31, 2006 8:12 pm

Jako chrześcijanin nie polecam poprzedniej wypowiedzi
warrior
 

Postprzez .dex » Cz sie 31, 2006 10:39 pm

nudny ten film.. nie zbudowałem się wogole.. a liczyłem na coś chrześcijańskiego.. typowe podpinanie Chrystusa pod tytuł filmu w celach zarobkowych. "Dzień świra" już był lepszy.
.dex
 

Postprzez warrior » Cz sie 31, 2006 11:35 pm

Z tą wypowiedzią też się nie zgadzam w celach zarobkowych to się kręci filmy z chrześcijaninem Chuckiem Norissem. Zajmowałem się przez kilka lat alkoholikami, moja żona jest córką alkoholika. Film dla nas w sposób jednoznacznie trafny odsłania rzeczywistość nałogu, tak jak każde ludzkie dzieło ma swoje słabe strony, ale jak na Polski film z Konradem (którego nie trawię) bardzo mnie poruszył i naprawdę jestem tym filmem zaskoczony in+. Rzeczywistość zadawania bólu najbliższym jako Krzyżowanie Chrystusa to jak najbardziej ewangeliczna prawda. Dnia świra nie oglądałem, to co widziałem w urywkach wydało mi się po prostu obleśne bez wyraźnego celu w swej obleśności - być może się mylę i chyba z tej okazji popatrzę na ten film w całości.
warrior
 

Postprzez .dex » Pt wrz 01, 2006 12:10 am

podałem przykład dnia świra tylko z tej przyczyny, że wydał mi się ciut ciekawszy - ogólnie też nie polecam. Skoro Ci się podobał omawiany film to nie mam nic przeciwko - ja sie nie spotkałem z problemem alkoholizmu, więc film mi się po prostu nie spodobał (nie mówiąc o zbudowaniu).
.dex
 


Powrót do Film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron