Teraz jest Wt kwi 16, 2024 3:46 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Potr Rubik

Co i dlaczego warto posłuchać?

Potr Rubik

Postprzez caterina78 » Pn sty 05, 2009 8:31 pm

Zauwazylam, ze jeszcze nie zaloazono tematu dotyczacego tego artsty, moze przeoczylam.
Otoz co myslicie o jego tworczosci, jaki wplyw ma na Was jego muzyka....
Dla mnie osobiscie byla jednym ze wspolczynnikow checi powrotu do Boga, mam na mysli psalm mojej nadziei.
Co sadzicie ostatniej plycie Habitat. Myslicie, ze mozna okreslic te kompozycje jako religijne, zwlaszcza, ze szykuje sie plyta Santo subito.
Czekam na wasze opinie, przemyslenia, refleksje...
Na koniec dodam jestem na stale w Torino- Italy i caly szum medialny wokol osoby Piotra Rubika ominal mnie, mimo wszystko ta muzyka oddzialywuje na mnie dobrze...
A tu ze strony oficjalnej

Piotr Rubik urodził się 3 września 1968 roku w Warszawie. Od dziecka kształcił się jako wiolonczelista, najpierw w Podstawowej Szkole Muzycznej im. Emila Młynarskiego w Warszawie, potem w Liceum Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Warszawie i Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jako wiolonczelista współpracował z wieloma znakomitymi orkiestrami, m. in. Orkiestrą Światową Jeunesses Musicales i Sinfonia Varsovia. Od dziecka wiedział, że jego główną pasją jest kompozycja. Na swej artystycznej drodze współpracował z wieloma wybitnymi wykonawcami pisząc dla nich utwory, akompaniując jako pianista czy prowadząc koncerty jako dyrygent. Jako producent muzyczny zrealizował przeszło 30 albumów, między innymi dla Michała Bajora czy Małgorzaty Walewskiej. Jego pierwszym dużym przebojem był “Dotyk” śpiewany przez Edytę Górniak. Pisze muzykę filmową (m. in. “Ja wam pokażę”, “Ryś”). Jego utwory promowały duże, polskie produkcje filmowe takie, jak “Quo vadis” czy “Zemsta”. Jest twórcą sygnałów radiowych i telewizyjnych (m. in. “Wiadomości”, “Tomasz Lis na żywo”, oprawa programu I Polskiego Radia). Największą popularność przyniosły mu wielkie formy wokalno - instrumentalne takie jak oratoria “Tu es Petrus” czy “Psałterz wrześniowy”. Przeboje z tych dzieł - “Niech mówią, że to nie jest miłość” (uznana polską piosenką wszechczasów w plebiscycie Radia Zet) czy “Psalm dla ciebie” przez wiele tygodni utrzymywały się na szczytach list przebojów. Płyty Piotra Rubika sprzedały się w setkach tysięcy egzemplarzy. Kompozytor jest laureatem wielu nagród, m. in. 1 miejsce na Fesiwalu Jedynki w Sopocie w 2005 r, Super Jedynka za płytę roku oraz Super Super Jedynka dla najpopularniejszego wykonawcy w 2006r, Wiktor 2006, Telekamera 2007, 1 miejsce na festiwalu Top Trendy w 2007r, Teraz Polska 2007, Róże Gali 2007.
Kasia
:P
caterina78
 
Posty: 1
Dołączył(a): So sty 03, 2009 11:21 pm
Lokalizacja: Torino

Postprzez admin » Wt sty 06, 2009 10:00 am

Ten szum to chyba z zazdrosci. Jednak "sława" Rubika zaczeła się od jednego utworu. Wtedy media się nim zainteresowały i zaczęły więcej o nim mówić a stacje radiowe puszczać jego utwory.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am


Powrót do Muzyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron